Dots teeb ka....
Dots teeb ka....
Õmblen, heegeldan ja koon
29 Juuni 2009
Pärlikatsetus

Ehteid ei ole ma veel teinud... No kuidagi keeruline ja kannatust vajav tundub mulle ehete meisterdamine.
Aga juhuse tahtel sattus mulle näppu üks huvitav õpetus, pildid seletuseks ja puha.
Tegelikult selgus et minu tädi teeb ehteid. Kummaline, eks. Muidu on Eesti nii tilluke ja samas ei tea me teinekord oma sugulastest. Tädi käest saingi selle õpetuse. Tal tekkisid mõned küsimused, sest materjal oli vene keeles. Mulle tundus kõik lugedes selge ja arusaadav olevat (isakeel ju). Et kindluse mõttes proovisin ikkagi ise ka mis ehe selle õpetuse järgi võiks tulla. Vägagi huvitav asi.dots posted @ 17:30 - Link - kommentaarid (13)
19 Juuni 2009
Kui tevet rehkendust teha ei jõua, siis tee pool


Alguses olid suured plaanid. Tahtsin kududa Anne- Liia kleidile boolero. Puuvillane niit sai ostetud ja müüja soovitusel ka ilusad pärlid. Ajalin neid niidile oma 3 tundi. Ussitajad- heegeldajad teil on super kannatus. Nüüd tean minagi mida te tunnete. Mummulise mustri valisin "Pitsilistest koekirjadest". No ja mis see siis kududa ei ole!

Альбом: Diana käsitöö 2009


Siis aga tekkis takistus. Ei tea kas viga on liialt väikestes pärlites või on niit liiga tugeva keeruga... Ühesõnaga "padi torgib ja tekk on paha" Kudumine käis nii et ikka 2 rida koon ja tund aega lükkan pärleid edasi, lõng kisub keerdu ja pärlid ei taha edasi liikuda.
.... Asi lõppes sellega, et boolero sai ilma pärliteta

Альбом: Diana käsitöö 2009Альбом: Diana käsitöö 2009

Lõng: Anchor Freccia (200g=700m), puuvillane. Vardad ja heegelnõel nr. 2
Väga ilus ja mõnus lõng!
Альбом: Diana käsitöö 2009

dots posted @ 15:36 - Link - kommentaarid (16)