Punase tellise 2.korrusel
Punase tellise 2.korrusel
20 September 2010
Ma tänan kõiki hääleandjaid, niisama imetlejaid, toetajaid ja õnnitlejaid südamest, minu rõõm on piiritu. Te tegite mind kõige rohkem õnnest säravaks inimeseks sellel munal.

Ma arvan, et kui poleks seda konkurssi olnud, poleks see tekk niipea valmis saanud, see oli tohutu motivatsioon. Ma ei saanud ka jätta osalemata, kuna see oli liiga teistmoodi mõte, mida polnud varem kohanud. Teki nimi saigi inspireeritud nendest 10000 ruudukesest, millest tekk koosneb. Lõigatud tükid 4x4cm, valmistükid 2,5x2,5cm.

Ja küsimusele kuidas ma selle peale tulin, et sellist tekki teha? Mul on see kiiks, et ma tahan paljusid asju (et mitte öelda kõike) teha teistmoodi kui teised, aga selle jaoks on vaja häid ja hullumeelseid ideid, sest kõik tavaline on ju juba tavaline

Lapiteki tegemine on suur ettevõtmine - õige idee leidmine ja teostus. Ning kui juba sellise teki olen teinud on ilmselt raske end ületada ning veel teid üllatada. Aga ma kindlasti proovin

» Lukumetuku posted @ 08:21 » - Link - kommentaarid (4)
18 September 2010
Ühe suure ja ilusa asja tegemiseks on tavaliselt vaja üht väga väikest mõttesähvatust/pilti/vms ja rohkelt kannatlikkust. Nii leidsin ka mina täiesti juhuslikult pildikese, mille järgi normaalsed inimesed tikiksid pildi:Aga minu jaoks oli see "voh"-idee, mida olen otsinud oma voodit katma. Teki mõte on, et mehe näo all on minu ja naise all mu elukaaslase kere. Ja algas tegutsemine:

Pärast pikki tunde õmblusmasinaga vuristamist hakkas ka tulemust nägema. See on lapiteki tegemise juures parim osa.

Idee leidmisest valmimiseni kulus aega 9 kuud, kuid reaalne tegemine toimus umbes seitsme kuu jooksul. Selle aja sisse mahtus ligi 100 töötundi selle teki tegemist. Mõõdud on 268x277, lahmakas ma ütlen! Materjali kulus 16,7m2.
Tegelikult kui esimesed pildid sai tekist tehtud, ei uskunud ma ise ka oma silmi - et ma saingi selle valmis. Mulle meeldib inimesi heas mõttes šokeerida, aga seekord olin ma ise ka täitsa hämmingus nähes töö tulemust.

Tänan kõiki, kes kaasa elasid ja toetasid!


» Lukumetuku posted @ 21:11 » - Link - kommentaarid (74)