Punase tellise 2.korrusel
Punase tellise 2.korrusel
03 Detsember 2010
Helsingi ja käsitöömess
Ma polnud varem Soomes käinud. Sadamast väljudes võttis meid vastu jäine tuul. Uskumatu ja oligi Helsingi. Noh ilmselt kõigi teiste jaoks ehk pole uskumatu, kõik teised on ju juba käinud. Reedene päev oli turistireis. Leida hotell … leida söögikoht …. Ja kuna tuul oli ikka niiiii jäine, siis ega väljas palju tahtnudki olla.
Laupäev messipäev. Kuna me arvasime, et pole palju jalgsi minna ja samal ajal linnaga tutvuda asusime teele. Lapsuke sai mõnusalt vankrisse kahe lamba (loe lambanaha) vahele kerra tõmmata ja reis võis alata. Möödaminnes sai külastatud ka Sibeliuse monumenti – lahe …. Tasus vaatama minna. Ja siis sujuvalt jõudsimegi messikeskusesse.
Käsitöömess oli suuruselt umbes 3korda Saku Suurhalli Mardilaat (seda edasi-tagasi saalimist ikka oli), ainult et müügiputkad olid ühe müüja kohta suuremad. Mida pakuti … nagu Jan Uuspõld ütleks „Kõik oli hoopis teistmOOOdi“. Esimene emotsioon oli ikka loomulikult, et kuhu poole ma nüüd jooksen. Ma lausa ahmisin silmadega kõike, mida pakuti. Fotokas välja ja edasi-tagasi saalimine võis alata. Ega kõigile ei meeldinud, et ma neid filmilindile üritan jäädvustada. Kuna ma pole varem kunagi ühelgi messil käinud, siis ahhetamist oli küllaga. Minu suureks üllatuseks pakuti ehedat käsitööd vähem kui oleks võinud oodata. Oli masstoodangu nahkkindaid, läki-läkisid, kootud mütse, laste ööpesu, nugasid …. Müüdi ka erinevaid algmaterjale – lõngu, nööre, kaardi vidinaid, viltimise heiet. Mitu kaupmeest kauplesid ka õmblus- ja tikkimismasinatega. Aga oli ka ehtsat käsitööd. Mardilaadele omast tikkimist, lapitööd, heegeldamist nagu polnudki. Palju oli viltimist, leidus ka traadist töid ja pärleid. Selline teistsuguselt huvitav oli kaartide tegemiseks vajalikku atribuutikat pakkuv putka. Kergelt pettunud olin, et valikus polnud ühtegi lapitekki, isegi mitte väikest vankritekki.
Ega ma laias laastus suuda kõike seda sõnadesse panna, ehk veidi annavad aimu tehtud pildid. Juhin tähelepanu kommentaaridele piltide all.
Käsitöömess

Tegin paar pilti ka huvitavamatest poeakendest, mis mulle silma jäid.
Vaateaknad
Tagasi Eestisse jõudes... temperatuuri ja tuule suhe - no siin on kergelt jahe sügis, lihtsalt lumi on maas. Uskumatult vahva reis oli, kuigi tagant järele tahaks seda messi veel ja veel kord läbi kõndida... äkki jäi midagi märkamata.

Tänan toreda auhinna eest, see oli super!!!

» Lukumetuku posted @ 12:34 » - Link - kommentaarid (5)