Punase tellise 2.korrusel
Punase tellise 2.korrusel
26 September 2012

» Lukumetuku posted @ 19:22 » - Link - kommentaarid (2)
26 Juuni 2012
Kuna kangaste loominuguline kokkusobitamine ei sobi 2-aastasele kutile, siis leidsin alternatiivse viisi enda ja selle 2-aastase kuti kunstiliste emotsioonide väljendamiseks - paber. Samal ajal, kui kutt harjutab kääridega lõikamist, auguraudadega kauniste aukude tegemist, saan mina seal kõrval veidi meisterdada.
Sügisel sai Viki käe all õpitud karpe tegema.
Esimene karp sai tehtud minu postkaartidele. Ega ma igast postkaardist ka vaimustu, aga kui on minuga seotud, mulle adreseeritud, siis on väärtuslik. Aastate kaupa sorteerid ja nüüd uude pessa paigutatud.
Siis kaks niisama karpi:


Töövahendite karpi tegin 2 nädalat, igal õhtul natuke. Karbi kinnitamiseks punun paela ümber nööpide.
Kui karp on aktiivses kasutuses ning ei viitsi kogu aeg kinni/lahti punuda, siis tõmban paela karbi sisse.


» Lukumetuku posted @ 14:59 » - Link - kommentaarid (3)
03 Märts 2012
Valmis said kaks muhu kõrget tanu - uuenduskuur.

Tegemine võttis aega pool aastat, kuna sellist tööd ikka pisikese mardika kõrvalt teha ei saa (noh saab, aga on väga keeruline). Oleks mul siis oma tuba, kuhu end peita. Kuid mul on vaid nurgake, mis muutub iga kord, kui sinna potsatan, väga populaarseks. Koos minuga on ju seal palju põnevam joonistada, nööpe sorteerida või niidirulle harutada.

Esimene tanu
Teine tanu


Mul oli ka modell, kellele väga meeldis neid pähe proovida


Kui peaks veel mõne tegema, siis teaks nii mõndagi silmas pidada ja arvestada. Ise olen tehtud tööga väga rahul. Kummagi tanu tegemiseks kulus 17,5 töötundi.

» Lukumetuku posted @ 19:28 » - Link - kommentaarid (10)
23 Jaanuar 2012
Kindlasti on mõnel mõtisklus, et blogis pole tükk aega kippu ega kõppu salaarmastusest - lapitekkidest. Ma olen tahtnud esmalt kõik muu laualt ära saada ja siis alles 'magustoidu' kallale asuda, aga nii ma ei jõuakski, sest alati on midagi muud teha. Nüüd viskasin kõik muu nurka ja lapitasin veidi. See on nagu teraapia nii rahustav ja loominguline. Tegin mänguteki pisikesele Gloriale. Tekk tehnilises mõtted on üks suur kõikekohane kant, mõõtudelt 120x120. Inspiratsioon tuli kangalt.


Lilled on kergelt vatiiniga topitud ning hiljem peale õmmeldud.Lillede ja kandi vahelise pinna teppisin nii hästi kui oskasin lilleliseks. Tööstusliku universaaliga, omamata ülakanga sööteseadet, on see suht keeruline tegemine.Kihtide fikseerimisel kasutasin aerosoolliimi, aga ... ma ei tea, kas vatiin oli üle mõistuse paks või on asi ikkagi sööteseadme puudumises, noh see ei toiminud nagu oleks tahtnud/pidanud/soovinud jne.


Aga selline ta siis sai, ise hullult õnnelik tulemuse üle
» Lukumetuku posted @ 11:02 » - Link - kommentaarid (12)
04 Jaanuar 2012
Üks asi on veel hingel... Jõuludeks sai tööle pandud piparkoogivabrik, kus valmisid igasugused põnevad asjad ja olendid. See oli äge! Olenemata sellest, et viimistlusprotsess (kaunistamine) kestis 2,5 tundi ning oli üpriski väsitav, sai tulemus väga hea (mu meelest). Sellel hooajal sai kokku tehtud ja küpsetatud üle 10kg piparkoogitainast - minev kaup Kuna ma lapsepõlves ei saanud piisavalt süüa ei piparkoogitainast ega piparkooke, siis nüüd ma teen tainast ise ja küpsetan seda niipalju, et isu ükskord täis saaks.» Lukumetuku posted @ 21:00 » - Link - kommentaarid (1)
Enne kui kuuse välja tagasi viime, näitan ka kuuse pilti ning ehteid, mis sai tehtud.


Ehted on tehtud vilditaolisest materjalist. Kujundite tegemiseks kasutasin piparkoogivorme, peale tikkisin pärleid, pael külge ja kuuske ehtima.

» Lukumetuku posted @ 20:31 » - Link - kommentaarid (3)
Head uut!
Vahepeal sai üle antud üks valminud rooma kardin laius 180cm pikkust kuskil 200cm kanti.


» Lukumetuku posted @ 20:18 » - Link - kommentaarid (1)
16 Detsember 2011
Ma pole eriline "jutumees" ... alati kui hakkan postitust tegema, mõtlen mida kõike võiks kirjutada ja kui klaver näppude all, siis kõik mõtted tunduvad nii tühised, et mis ma sellest ikka kirjutan ja see pole ju oluline.... ja tihti leidub ka tähenärijaid...
Kuigi viimasest postitusest on niiii palju aega möödas, pole ma päris niisama istunud... aegajalt ikka midagi näpu vahel tegemisel... Õmblusmasinaga pole ammu saanud suhteid luua (kuna üks mugul ei lase mul seda teha) näppude vahel nokitsemisi veidi lubatakse teha. Kodukootud loovustundide läbiviimine oma lapsele ei lähe arvesse
Üritan väga veel poolikud asjad ära lõpetada veel sel aastal ning ka siia märkme teha.
Üks väga lahe koostegemine... kindlasti koon neid veel juurde...
TK Jõulukuulid!
» Lukumetuku posted @ 11:27 » - Link - kommentaarid (6)
16 Juuni 2011
"Kaks kutti"
Nii äge on teha nii väikseid riideid.» Lukumetuku posted @ 21:31 » - Link - kommentaarid (7)
23 Mai 2011
Rahvariided on minu jaoks olnud alati nö "kõrgemast soost riided". Olen ise rahvatantsu tantsinud 15 aastat oma elust ning rahvariided on isegi olnud minu igapäevariietus (tantsupeo ajal). Lisaks kõigele olen mingi aeg isegi rahvariidelao "laomutt" olnud. Endale pole veel rahvariideid teinud, aga sain käe valgeks rahvariiete õmblemise osas. Kahjuks ei saa ma uhkustada, et seelikuriie oleks enda kootud ja ka tikitud osa oli juba valmis, ainult õmblemise vaev.
Modellideks laenasin Sossu printsesse.

» Lukumetuku posted @ 14:17 » - Link - kommentaarid (2)
12 Mai 2011

Minu esimene TK projekt õnnelikult lõppenud. Idee - suvaline liblikapilt interneedusest


Mulle meeldib teki tegemisse suhtuda disaneriliku loomingulisusega (töö käigus muuta peaaegu kõike, mis algul on plaanis olnud) ehk siis kui ma teki tegemist alustan, siis mul pole õrnematki aimu, milline on lõpptulemus. Selline ta siis seekord sai - 158x198cm
"92 liblikat"
» Lukumetuku posted @ 20:15 » - Link - kommentaarid (16)
03 Mai 2011
Beebitekk "Põder aasal" mõõdud 79x101cm» Lukumetuku posted @ 10:05 » - Link - kommentaarid (5)
02 Mai 2011
Rubriik "LÕPETAMATA TÖÖD" VOL.9

Ja lõpusirge paistabki, minu viimane järeleaitamise tund on nüüd läbi. 2 lapitekki lõpetatud - juhuuu. (Neid eelnevalt lubatud patju ei tule).
Sirvides ajakirja Quiltemagasinet, nr.6/09, tekkis isu teha samasugune tekk.


Ja siin on siis 2 ühesugust, kuid siiski täiesti erinevat lapitekki. Erinevus seisneb "mustri" laiuses ja teppimisniidi värvuses. Tekid on planeeritud elutuppa kahele diivanile juhuks, kui teleka ees uni peale kipub tulema ja jahedus hakkab kimbutama.


Tekk number üks, mõõdud 198x149cmTekk number kaks, mõõdud 198x145cm


Uued ideed võivad taas mu uksele koputada, ma lasen nad nüüd lahkelt punase tellise teisele korrusele uitama.

P.S. Teen vaikselt sõprust photoshopiga, et oleks ilus oma blogi imetleda (aga pole veel seda õiget raami pildi ümber leidnud...)

» Lukumetuku posted @ 13:34 » - Link - kommentaarid (8)
01 Aprill 2011
Rubriik "LÕPETAMATA TÖÖD" VOL.8
Ma nii oleks tahtnud osa võtta projektist TK põrandavaiba, aga nagu tingimustes kirjas, võis vaipama hakata alles pärast regamist, minul oli selleks ajaks osa juba tehtud ning südametunnistus ei luba valetada. Ma siis vaipan taustaks. Kunagi kas nüüd ajakirjas "Kodu ja Aed" või "Kodukiri" oli õpetus, kuidas punutud paelast vaipa teha (käsitsi). Ma ikka üritan igal võimalusel kasutada masinat.
Esmalt olid trikokanga ribad:

millest sai punutud hiigelpikk pats

mis sai õmmeldud sik-sak pistega vaibaks

millele sai peale õmmeldud veel veidi patsi


ning selline ta siis sai. Vaiba diameeter on 132+-3cm.

» Lukumetuku posted @ 14:49 » - Link - kommentaarid (8)
Rubriik "LÕPETAMATA TÖÖD" VOL.7
Must kleidike + üks trikokleit, mis oli eksinud punaste telliste vahele.


» Lukumetuku posted @ 14:26 » - Link - kommentaarid
11 Märts 2011
TALVE-ERI TK: Lumeskulptuurid (kuni 31.03.2011) - Lumeloss
Alustasime 24. veebruaril tunneli kaevamisega, mis võttis põhimõtteliselt terve päeva. Tegime tunneli ja väikse tunneli-tasku, kuhu end hea ära peita. Fassaadi kujundus jäi ootama pluuskraade. Täna pärast 2,75 tunnist patsutamist saab objekti lugeda lõpetatuks.
Lossi pikkus umbes 7meetrit, kõrgus umber 2 meetrit, ühetoaline, lossi läbiva tunneliga.


» Lukumetuku posted @ 19:51 » - Link - kommentaarid (3)
02 Märts 2011
Rubriik "LÕPETAMATA TÖÖD" VOL.6
Pitssall - Pitsilised koekirjad, L.Lehismets, muster nr.73
Mustad/valged sussid - "Minu käsitööd" Sokid ja põlvikud 2010/Erinumber (nr3)
Lubasin et ei tee ühtegi uut asja kui vanad lõpetatud, kuid häda ajab härja kaevu. Külas käies on hea kui on midagi kerget jala otsa pista. Valged kinkisid Sossule sõbraks olemise puhul.
» Lukumetuku posted @ 20:20 » - Link - kommentaarid (2)
11 Jaanuar 2011
Head seda samust!
Meie "Lõpetamata asjade lõpetamise projekt" koos kalli Sossuga ei saanudki lõpetatud, teeme vahekokkuvõtte ning lükkame tähtaja edasi jaanipäevani.

Rubriik "LÕPETAMATA TÖÖD" vol.5
Küll pärast jõule (esimest tähtaega), kuid siiski lõpetatud üks villane roheline jakk tikandiga.
Mu parema poole väga heal sõbral on väga vahva isa, kes tegi papist 3D puzzle.Rubriik "ESITAMATA TÖÖD" vol.3
Saalamoni sõlme sall. Pean tunnistama, et mulle see sall eriti ei meeldi... lõnga valik oli halb. Ja miks just kahe lõngaga.... noh tahtsin jäägid ära kasutada ja selline ta sai.


Kokkuvõte:
Must kleidike - poolik
2 Lapitekki +padjad - poolik
Punutud paelast ... (ei teagi veel mis sellest tuleb) - poolik
Pitssall - pesta venitada, muidu valmis
Raheline jakk - lõpetatud
Vilditud sussid - lõpetatud
Tikitud kingakott - lõpetatud
Suss "Päästa päkapikk" - lõpetatud
kass Nufi lebomatt - lõpetatud

Ilmselt oleksin jõudnud ka poolikud asjad valmis, aga väga palju võhma on läinud vanade asjade parandamise/ümber tegemise peale. Oleks vaja jopedele allserva helkurpael õmmelda ning kindlasti leidub veel nö parandustöid. Ega seegi välistatud pole, et leidub veel siin punaste telliste vahel mõni poolik asi... Igal juhul jõudu Sulle kullakallis Sossu ehk saame rutem valmis !
Tegusat aastat kõigile isetegijatele!

» Lukumetuku posted @ 09:41 » - Link - kommentaarid (9)
03 Detsember 2010
Helsingi ja käsitöömess
Ma polnud varem Soomes käinud. Sadamast väljudes võttis meid vastu jäine tuul. Uskumatu ja oligi Helsingi. Noh ilmselt kõigi teiste jaoks ehk pole uskumatu, kõik teised on ju juba käinud. Reedene päev oli turistireis. Leida hotell … leida söögikoht …. Ja kuna tuul oli ikka niiiii jäine, siis ega väljas palju tahtnudki olla.
Laupäev messipäev. Kuna me arvasime, et pole palju jalgsi minna ja samal ajal linnaga tutvuda asusime teele. Lapsuke sai mõnusalt vankrisse kahe lamba (loe lambanaha) vahele kerra tõmmata ja reis võis alata. Möödaminnes sai külastatud ka Sibeliuse monumenti – lahe …. Tasus vaatama minna. Ja siis sujuvalt jõudsimegi messikeskusesse.
Käsitöömess oli suuruselt umbes 3korda Saku Suurhalli Mardilaat (seda edasi-tagasi saalimist ikka oli), ainult et müügiputkad olid ühe müüja kohta suuremad. Mida pakuti … nagu Jan Uuspõld ütleks „Kõik oli hoopis teistmOOOdi“. Esimene emotsioon oli ikka loomulikult, et kuhu poole ma nüüd jooksen. Ma lausa ahmisin silmadega kõike, mida pakuti. Fotokas välja ja edasi-tagasi saalimine võis alata. Ega kõigile ei meeldinud, et ma neid filmilindile üritan jäädvustada. Kuna ma pole varem kunagi ühelgi messil käinud, siis ahhetamist oli küllaga. Minu suureks üllatuseks pakuti ehedat käsitööd vähem kui oleks võinud oodata. Oli masstoodangu nahkkindaid, läki-läkisid, kootud mütse, laste ööpesu, nugasid …. Müüdi ka erinevaid algmaterjale – lõngu, nööre, kaardi vidinaid, viltimise heiet. Mitu kaupmeest kauplesid ka õmblus- ja tikkimismasinatega. Aga oli ka ehtsat käsitööd. Mardilaadele omast tikkimist, lapitööd, heegeldamist nagu polnudki. Palju oli viltimist, leidus ka traadist töid ja pärleid. Selline teistsuguselt huvitav oli kaartide tegemiseks vajalikku atribuutikat pakkuv putka. Kergelt pettunud olin, et valikus polnud ühtegi lapitekki, isegi mitte väikest vankritekki.
Ega ma laias laastus suuda kõike seda sõnadesse panna, ehk veidi annavad aimu tehtud pildid. Juhin tähelepanu kommentaaridele piltide all.
Käsitöömess

Tegin paar pilti ka huvitavamatest poeakendest, mis mulle silma jäid.
Vaateaknad
Tagasi Eestisse jõudes... temperatuuri ja tuule suhe - no siin on kergelt jahe sügis, lihtsalt lumi on maas. Uskumatult vahva reis oli, kuigi tagant järele tahaks seda messi veel ja veel kord läbi kõndida... äkki jäi midagi märkamata.

Tänan toreda auhinna eest, see oli super!!!

» Lukumetuku posted @ 12:34 » - Link - kommentaarid (5)
07 November 2010
Pean kurvastusega tunnistama, et lapitöödeni pole ammu jõudnud (kuigi mõtteid on rohkem, kui jõuaks ära teha) ... lubasin kõik poolikud asjad enne ära lõpetada, kui uutega alustan. Poolikuid asju on kogunenud päris mitu, mis on jäänud seisma erinevatel põhjustel. Aga nagu öeldakse: "Loll on see, kes vabandust ei leia". Kuid praegusel ajal ma tõesti tegelen vaid lõpetamata tööde lõpetamisega.

Rubriik "LÕPETAMATA TÖÖD" vol.4
Eelmisel aastal enne jõule suur sussitegemise tuhin..... ei ole enam nii väga tuhin. Mul on hea meel, et olen susside viltimise ära proovinud, aga see pole päris minu teema. Rohelised sussid on meelega sellised erinevad.

Rubriik "ESITAMATA TÖÖD" vol.2
Jänäs. Materjaliks valisin liiga kange kanga, seda peaks tegema fliisist või villasest kangast.


Autotarvete kott pakiruumi. Et oleks kompaktselt koos tõkiskingad, töökindad, helkurvest jms. Koti küljel on krõpspael, et kott oleks veidi fikseeritud pakiruumi seina külge ning kurvi võttes ei hakkaks kott asukohta vahetama.


Selline tavaline kott kunstnahast põhjaga.


Isa soovis uuele lipule kotti. Kuna see soov meenus vahetult enne maale sõitu... tuli kiirelt toimetada... natuke vildakas sai...

» Lukumetuku posted @ 15:50 » - Link - kommentaarid (7)
22 Oktoober 2010
Rubriik "LÕPETAMATA TÖÖD" vol.3
Minu "Vaeslapse maasikad" esimesel lumel. Käisin tikkimiskursusel, aga töö jäi lõpetamata... kevadest. Kott on sellise suurusega, et kui peole minna, mahuvad sisse nii minu kui mu mehe tantsukingad.Rubriik "ESITAMATA TÖÖD"
See väike kotike on jäänud mainimata - tehtud kevadel ning suve keskel ära kingitud, noh läks meelest. See kotike pole nii suur, et tantsukingi sisse pista. Pigem nagu ridikül, millega ilus teatrisse minna...

P.S. Ärge pange pahaks, kui blogis esineb viperusi... pole veel õiget nägu leidnud....

» Lukumetuku posted @ 15:48 » - Link - kommentaarid (11)
12 Oktoober 2010
Rubriik "LÕPETAMATA TÖÖD" vol.2
"Päästa päkapikk"
Seda sussi sai alustatud 10 aastat tagasi (häbi mul olgu, saba mul tulgu). Eks detsembris ole ikka ilusam panna ankale selle jaoks mõeldud suss kommiootele, kui päkapikke hirmutada mingi vana juustuga» Lukumetuku posted @ 13:40 » - Link - kommentaarid (5)
Rubriik "LÕPETAMATA TÖÖD"
Sossu'ga tahame jõuludeks tõmmata kriipsu alla sellele teemale (nagu võistluse moodi).

Ma isegi enam ei mäleta, mis ma pidin kunagi sellest tegema, nüüd sai kass Nuff endale lebomati.» Lukumetuku posted @ 09:51 » - Link - kommentaarid (2)
20 September 2010
Ma tänan kõiki hääleandjaid, niisama imetlejaid, toetajaid ja õnnitlejaid südamest, minu rõõm on piiritu. Te tegite mind kõige rohkem õnnest säravaks inimeseks sellel munal.

Ma arvan, et kui poleks seda konkurssi olnud, poleks see tekk niipea valmis saanud, see oli tohutu motivatsioon. Ma ei saanud ka jätta osalemata, kuna see oli liiga teistmoodi mõte, mida polnud varem kohanud. Teki nimi saigi inspireeritud nendest 10000 ruudukesest, millest tekk koosneb. Lõigatud tükid 4x4cm, valmistükid 2,5x2,5cm.

Ja küsimusele kuidas ma selle peale tulin, et sellist tekki teha? Mul on see kiiks, et ma tahan paljusid asju (et mitte öelda kõike) teha teistmoodi kui teised, aga selle jaoks on vaja häid ja hullumeelseid ideid, sest kõik tavaline on ju juba tavaline

Lapiteki tegemine on suur ettevõtmine - õige idee leidmine ja teostus. Ning kui juba sellise teki olen teinud on ilmselt raske end ületada ning veel teid üllatada. Aga ma kindlasti proovin

» Lukumetuku posted @ 08:21 » - Link - kommentaarid (4)
18 September 2010
Ühe suure ja ilusa asja tegemiseks on tavaliselt vaja üht väga väikest mõttesähvatust/pilti/vms ja rohkelt kannatlikkust. Nii leidsin ka mina täiesti juhuslikult pildikese, mille järgi normaalsed inimesed tikiksid pildi:Aga minu jaoks oli see "voh"-idee, mida olen otsinud oma voodit katma. Teki mõte on, et mehe näo all on minu ja naise all mu elukaaslase kere. Ja algas tegutsemine:

Pärast pikki tunde õmblusmasinaga vuristamist hakkas ka tulemust nägema. See on lapiteki tegemise juures parim osa.

Idee leidmisest valmimiseni kulus aega 9 kuud, kuid reaalne tegemine toimus umbes seitsme kuu jooksul. Selle aja sisse mahtus ligi 100 töötundi selle teki tegemist. Mõõdud on 268x277, lahmakas ma ütlen! Materjali kulus 16,7m2.
Tegelikult kui esimesed pildid sai tekist tehtud, ei uskunud ma ise ka oma silmi - et ma saingi selle valmis. Mulle meeldib inimesi heas mõttes šokeerida, aga seekord olin ma ise ka täitsa hämmingus nähes töö tulemust.

Tänan kõiki, kes kaasa elasid ja toetasid!


» Lukumetuku posted @ 21:11 » - Link - kommentaarid (74)
19 Aprill 2010
Mõned nädalad laagerdunud ja aeg-ajalt katsutud tekk sai sel nädalavahetusel valmis. Aplikatsioonid, mõõtmed 132x200, materjaliks endiselt kostüümikad. Neid kostüümikaid on veel rohkelt... Mu "parem pool" ütleb, et niikaua kui ma neist ikka midagi valmistan, võin neid koju tassida.

» Lukumetuku posted @ 07:45 » - Link - kommentaarid (3)
11 Aprill 2010
Väike sebimine punase tellise teisel korrusel.... Ma lubasin endale, et ma ei tee enam selliseid vaja-ruttu-valmis-saada projekte, aga ega sa vanale koerale uusi trikke nii lihtsalt õpeta. See soov teha kellelegi rõõmu lapitekki kinkides on ikka nii suur, et ei saa lihtsalt selle vastu. Ja need rõõmu tegemise mõtted tekivad ikka viimasel minutil. Ruuduline tekk reisis Nõo valda Lukele. Tekk on valmistatud taas kord kostüümikangastest ning valminud pmst 1,5 päeva jooksul. Teki mõõtmed 193x149
» Lukumetuku posted @ 18:48 » - Link - kommentaarid (9)
01 Märts 2010
Esimene tikkimise katsetus sai kingituse kotikeseks. Mõõte ei kirjutanud ülesse, sisse mahtusid kaelakee ja kõrvakad, ehk siis väga väike kotike.Et mõnikord on vaja teha ka n.ö. mitte midagi erilist, mis hiljem on väga eriline, siis tegin täiesti tavalised kotikesed, kuhu oleks hea vajadusel kingitust pakkida. Kotikeste suurus keskmiselt 14x22cm, materjaliks lina-puuvilla segu. Esimene läks juba ka käiku.
» Lukumetuku posted @ 10:04 » - Link - kommentaarid (3)
07 Veebruar 2010
Ja siit tuleb lapitekk neljal käel ja kahel masinal. Eile oli ühel pisikesel tidrikul soolaleivapidu (küll üürikorter, aga siiski). Meil oli aega see tekk (kingituseks) valmis teha reede õhtu ja laupäevase päeva jooksul. Võtsime siis maailma-kõige-ägedama-blondiga niidirullist kinni ja kukkusime laupäeval vuristama (tükid lõikasin reedel pimedatel tundidel valmis). Uskumatu, valmis saime!
Teki mõõtmed 180x220, materjaliks pluusi ja kostüümi kangad.


» Lukumetuku posted @ 13:27 » - Link - kommentaarid (3)
31 Jaanuar 2010
Pildil tekk, mida alustasin pea aasta tagasi. Ei oska öeldagi, miks see poolik tekk pigem riiulis seisis kui käte vahel ja masina all. Aga rööm on suur, kui midagi valmis saab.
Teki mõõtmed 140x180, materjaliks pluusi ja kostüümi kangad.


» Lukumetuku posted @ 15:41 » - Link - kommentaarid (2)