EHALILLE TEGEMISED
EHALILLE TEGEMISED
HEEGELDAMINE, KUDUMINE JA TIKKIMINE
.: Minust :.
Vanus: Parimad aastad
Asukoht: Saare peal
Tähtkuju: Kaalud

.: Meeldib :.
Kes kassi kallistab,
selle õue õnnistab.
(Eesti vanasõna)

.: Minu postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2011

.: Huvitavad lingid :.

HIIU VILL
AADE LÕNG
MAAVILLANE
Tintsiku sokikanna õpetus 1
Tintsiku sokikanna õpetus 2
Rohelise mustrid
SETU PITSI ÕPITUBA
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit
Kihnu maalammas
Skandinaavia rahvariided
LÄTI KIRIKINDAD
LÄTI KIRISOKID
Seto Käsitüü Kogo
JÕGEVA LÕNGAVABRIK
VILDIST LOOMAD


.: Lemmikblogid :.

.: Külastusi :.

1933475

.: Hetkel käsil :.

.: Edukalt lõpetatud TK :.


10 Jaanuar 2011
Tere!

Selle aasta esimese esemena valmis minul arhailise tikandiga juukselõks. See on minul esimene kord Eesti arhailist tikandit katsetada. Tikkida oli mõnus ja tikkimise käigus hakkas tikand mulle üha rohkem meeldima, seega plaanis on tikandit veel kasutada. Eks see tikand ole mulle ka armas, kuna minu vanaema oli pärit Mulgimaalt, kus sellist tikandit rohkesti kasutati.

Minu arhailise tikandiga juukselõks:

Natukene tegemise käigust ka. Kõigepealt kudusin ristküliku kujulise lapikese, (vardad nr. 1 ja villane lõng jämedusega 205 m/ 50 g kohta). Seejärel õmblesin kootud lapi lõksu tagantpoolt kõvasti kinni ja kõige lõpuks kaunistasin tikandiga. Muidugi võib ka enne tikkida ja siis tikandiga riide lõksu külge õmmelda. Muideks, mina ei kasutanud mitte juukselõksu toorikut, vaid juukselõksu, millel on sile plastistmassist pealne.Sattusin hoogu ja tegin teise juukselõksu veel. See on samuti kootud nr. 1 varrastega, kuid erinevate peenvillaste lõngadega (punane lõng on akrüüli segulõng). Mustriks kasutasin Mulgi kirisukkade mustrit, täpsemalt kõõrukirja. Minu valitud värvid on tumesinine, valge, roheline ja punane, kuid õigupoolest on kõõrukirjas rohkem kasutatud kollast värvi punase värvi asemel. Ringselt kududes on tegemist väga lihtsa mustriga, kuid edasi-tagasi kududes nõuab natuke pusimist ja kohati ka lõnga katkestamist.

Ise jäin ma juukselõksudega rahule, ja muidugi on tore alustada uut aastat rahvuslikul lainel.Ehalill postitas @ 01:31 - Link - kommentaarid (27)