EHALILLE TEGEMISED
EHALILLE TEGEMISED
HEEGELDAMINE, KUDUMINE JA TIKKIMINE
.: Minust :.
Vanus: Parimad aastad
Asukoht: Saare peal
Tähtkuju: Kaalud

.: Meeldib :.
Kes kassi kallistab,
selle õue õnnistab.
(Eesti vanasõna)

.: Minu postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2012

.: Huvitavad lingid :.

HIIU VILL
AADE LÕNG
MAAVILLANE
Tintsiku sokikanna õpetus 1
Tintsiku sokikanna õpetus 2
Rohelise mustrid
SETU PITSI ÕPITUBA
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit
Kihnu maalammas
Skandinaavia rahvariided
LÄTI KIRIKINDAD
LÄTI KIRISOKID
Seto Käsitüü Kogo
JÕGEVA LÕNGAVABRIK
VILDIST LOOMAD


.: Lemmikblogid :.

.: Külastusi :.

1916807

.: Hetkel käsil :.

.: Edukalt lõpetatud TK :.


06 Jaanuar 2012
JÕULUEHTED À LA DAAM KOERAKESEGA

Koerake ja daami aksessuaarid on, kuid daami ennast ei ole! Sellised on minu uue aasta esimestel päevadel meisterdatud jõuluehted. Praegu oli mul jõuluvidinate tegemise tuhin veel peal, seega ei saanud neid väikesi jõuluehteid kuidagi tegemata jätta. Kuid eks nad lähevad käiku alles järgmiste jõulude ajal.Jõulukaunistuste ideed pärinevad netiavarustest. Lisan nende lingid: KOER, SAABAS ja KAMPSUN.

Koti tegin omast peast. Heegeldasin kinnissilmustega samal viisil nagu suurt kottigi heegeldatakse. Kasutasin nr. 1,25 heegelnõela ja Aida heegelniiti. Pandlaks panin kaks kuldset pärlikest. Koti kõrgus koos sangaga on 5,5 cm.Koer ja saabas on mõlemad õmmeldud kahekordsest viltriidest. Tegemise käigus toppisin nende sisse natuke vatti. Üks tähelepanek ka: saabast on kergem täis toppida, kui alustada õmblemist ülalt äärest, seejärel õmmelda tallaosa ning teine äär ja kõige lõpuks ülemine ots kinni. Koeral jätsin viimaseks toppimise avaks allosa. Kaunistasin mõlemad seemnehelmestega. Koera kõrgus on ligi 7 cm ning saapa kõrgus on umbes 8 cm. Paistab, et saapal on paariline suures peomöllus kaduma läinud! Mõtlesin, et teen ainult ühe saapa, sest isegi üksik saabas on jõuluehtena päris kena. Viltriidest on mõnus ja lihtne jõuluehteid õmmelda, seega ehk teen neid kunagi veel.Kampsuni kudusin nr. 1,25 varrastega, kehaosas oli kokku 52 silma real ning varrukatel 8 silma real. Varrukad ja kaelakaar ei tulnud kahjuks kõige paremini välja, kui kunagi mõne väikese kampsuni veel koon, siis teen paremini. Väänasin traadist riidepuu, mille katsin kuldsete seemnehelmestega ning panin kampsuni riidepuu peale rippuma. Kampsuni kõrgus ilma riidepuuta on 7 cm.

Lisan ka ühe jõulukuuli mustri:Nüüd on jõuluaeg läbi ning oleks aeg ka jõuluvidinate tegemine ära lõpetada. Kuigi neid on nii mõnus meisterdada! Vaja oleks hoopis kududa ühed sokid...

KAUNIST KOLMEKUNINGAPÄEVA!Ehalill postitas @ 19:58 - Link - kommentaarid (14)