EHALILLE TEGEMISED
EHALILLE TEGEMISED
HEEGELDAMINE, KUDUMINE JA TIKKIMINE
.: Minust :.
Vanus: Parimad aastad
Asukoht: Saare peal
Tähtkuju: Kaalud

.: Meeldib :.
Kes kassi kallistab,
selle õue õnnistab.
(Eesti vanasõna)

.: Minu postitused :.
Viimased postitused
Detsember 2011

.: Huvitavad lingid :.

HIIU VILL
AADE LÕNG
MAAVILLANE
Tintsiku sokikanna õpetus 1
Tintsiku sokikanna õpetus 2
Rohelise mustrid
SETU PITSI ÕPITUBA
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit
Kihnu maalammas
Skandinaavia rahvariided
LÄTI KIRIKINDAD
LÄTI KIRISOKID
Seto Käsitüü Kogo
JÕGEVA LÕNGAVABRIK
VILDIST LOOMAD


.: Lemmikblogid :.

.: Külastusi :.

1913858

.: Hetkel käsil :.

.: Edukalt lõpetatud TK :.


30 Detsember 2011


SETU PITS JA HIIU PITS

Näitan ära mõned isetehtud jõulukingitused, mis on nüüdseks juba saajatel käes. Mehele tegin sümboolse kingituse: kinkisin talle 2 liitrise purgitäie enda küpsetatud juustuküpsiseid. Talle need küpsised meeldivad. Retsepti mul kahjuks anda ei ole, sest teen neid alati niiöelda tunde järgi. Panin sisse ohtrasti täisterajahu, mis tegi taigna raskeks ning ma olin sunnitud taigna vorstikujuliseks rullima ja sealt viilakad lõikama. Tulid sellised ebakorrapärased ringid. Tavaliselt olen ikka piparkoogivormidega juustuküpsiseid vorminud.Et natuke vürsti lisada, siis heegeldasin Setu pitsi ainelise kaanekaunistuse . Hiljem saab seda kasutada ka küünla alusena (pael tuleb muidugi välja võtta!). Setu pitsi mustri ja õpetuse leidsin
SETU PITSI ÕPITOAST. Heegeldasin natuke ringe juurde, seega äär ei ole tehtud mustri järgi. Ka värvid ei ole õiged, samuti ei kasutanud ma peenvillast niiti, vaid tavalist puuvillast heegelniiti. Setu pitsi puhul on isemoodi see, et niidiotsi mitte ei peideta ära, vaid heegeldatakse järgmise rea sisse, kusjuures sõlmi ei tohi olla. Mulle tundub selline asi suhteliselt ebapüsiv olevat, seega ma ei lõiganud otsi ära sealt, kust oleks pidanud, vaid kindluse mõttes peitsin hiljem nõelaga veel otsad ära ka. Samas lõngaotste kohene sisseheegeldamine on setudel ikka väga kavalalt välja mõeldud ja teeb heegeldamise natuke lihtsamaks.

Setu pitsi katsetus lähemalt:Emale heegeldasin käterätikule pitsi. Heegeldmiseks valisin enda uue lemmikpitsi mustri. Selleks on üks eriti armas Hiiumaa pits, mille muster on pärit raamatust ”Hiiumaa heegelpitsid 1” ning mustriskeemi jagab lahkelt TIUKSUKE oma blogis. Tegin oktoobrikuus sama mustri järgi ka endale KÄTERÄTIPITSI.

Siin on kingituseks läinud käterätik:Emale meeldis kingitus ja minule meeldis pitsi heegeldada. Mees oli samuti kingitusega väga rahul.

ILUSAT PÜHADE JÄTKU JA KAUNIST AASTAVAHETUST!Ehalill postitas @ 21:46 - Link - kommentaarid (7)