EHALILLE TEGEMISED
EHALILLE TEGEMISED
HEEGELDAMINE, KUDUMINE JA TIKKIMINE
.: Minust :.
Vanus: Parimad aastad
Asukoht: Saare peal
Tähtkuju: Kaalud

.: Meeldib :.
Kes kassi kallistab,
selle õue õnnistab.
(Eesti vanasõna)

.: Minu postitused :.
Viimased postitused
Märts 2011

.: Huvitavad lingid :.

HIIU VILL
AADE LÕNG
MAAVILLANE
Tintsiku sokikanna õpetus 1
Tintsiku sokikanna õpetus 2
Rohelise mustrid
SETU PITSI ÕPITUBA
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit
Kihnu maalammas
Skandinaavia rahvariided
LÄTI KIRIKINDAD
LÄTI KIRISOKID
Seto Käsitüü Kogo
JÕGEVA LÕNGAVABRIK
VILDIST LOOMAD


.: Lemmikblogid :.

.: Külastusi :.

1925786

.: Hetkel käsil :.

.: Edukalt lõpetatud TK :.


15 Märts 2011
KINDAKONKURSS

Osalesin Isetegija kindakonkursil kahe paari labakutega. Esimesena kujundasin ja kudusin käpikud nimega „Virmalised”. Inspiratsiooni kujundamisel sain Pühalepa naise rahvariideseelikult, mis segunes minu kujutlustes põhjamaise taeva- ja virmalistega. Tegemist on ehapunase taevaga, mis on helesiniselt paistva lume lillakaks värvinud. Allääre kaunistasin heegeldatud äärisega, lisaks tegin veel kaks rida heegeläärist randme keskele. Kudusin nr. 1,5 varrastega meriinovillasest lõngast (180m/50g). Kaks esimest pilti on tehtud välguga ja kolmas pilt välguta, kuid päris õigeid värve ei suutnud ma ikka pildile püüda.Teiseks kindapaariks kujundasin kirikindad, mis minu suureks üllatuseks osutusid käpikute kategoorias võidupaariks. Kirja kujundasin niimoodi, et seda sobiks ka meestekinnastele kududa ja nimetasin oma venna järgi „Tõnise kiri”. Võistluskindad kudusin endale, kuid mul on plaanis sama kirjaga kindad ka vennale kududa. Kasutasin nr. 1,2 sukavardaid ja peenikest villasesegust lõnga (75 % villa ja 25 % polüamiidi). Kinda äärekirjaks kasutasin Muhu naise sukakirja. Allääre kudumist alustasin sinise lõngaga, seejärel kudusin neli rida punase lõngaga. Kolmandal real punase lõngaga kududes võtsin vaheldumisi kaks silma kokku ja kudusin ühe õhksilma jne. Sellest reast moodustuski sakiline alläär.

Esimene pilt kinnastest on tehtud välguga toas ja teine loomulikus valguses õues. Huvitaval kombel on jäänud välguga tehtud pildile kinnaste õige toon.

Lisan ka kinnaste mustriskeemi, millel on neli mustrikorda. Kahjuks jäid kindad mulle natukene kitsad ja need ei veni ka, seega oleks tulnud kududa viis mustrikorda.Suured tänud kõikidele isetegijatele, kes te minu kinnastele häid hindeid panite!

Ehalill postitas @ 18:52 - Link - kommentaarid (19)