
TERE!
Sel aastal võtan esimest korda osa Isetegija aastaprojektist. Mulle väga meeldib koostegemise teema - Hubane Kodu. Väga armas teema minu meelest. Jaanuarikuu tööks tikkisin laualambi varju.
Lambivari tuli välja selline:

Lambivarjuks kasutasin linase ja puuvillase segust kangast, millele enne tikkimist triikisin liimiriide külge. Tikkisin arhailise tikandi motiive kasutades peenvillast lõnga. Kui tikand oli valmis, siis tegin kangale külje peale ühendusõmbluse ja katsin kangaga lambivarju. Nüüd jäi üle viimistleda ülemine ja alumine äär. Need ma liimisin PVA liimiga, kuid enne liimist palistasin ääred ära. Tegin tavalise palistusõmbluse, kuid see oli viga. Oleksin pidanud keerama riide serva ainult ühe korra tagasi, sest praegu jäid servad liiga paksud. Mul oli hiljem tükk tegemist, et ääred ilusad jääksid. Õnneks on PVA liim väga tõhus ja liimib riiet ülihästi. Lõpptulemusega jäin rahule, kuid kanga liimimine nõuab natuke harjutamist.
Veel mõned pildid lambivarjust:


Ilusat talve jätku!

Tere!
Selle aasta esimese esemena valmis minul arhailise tikandiga juukselõks. See on minul esimene kord Eesti arhailist tikandit katsetada. Tikkida oli mõnus ja tikkimise käigus hakkas tikand mulle üha rohkem meeldima, seega plaanis on tikandit veel kasutada. Eks see tikand ole mulle ka armas, kuna minu vanaema oli pärit Mulgimaalt, kus sellist tikandit rohkesti kasutati.
Minu arhailise tikandiga juukselõks:




Natukene tegemise käigust ka. Kõigepealt kudusin ristküliku kujulise lapikese, (vardad nr. 1 ja villane lõng jämedusega 205 m/ 50 g kohta). Seejärel õmblesin kootud lapi lõksu tagantpoolt kõvasti kinni ja kõige lõpuks kaunistasin tikandiga. Muidugi võib ka enne tikkida ja siis tikandiga riide lõksu külge õmmelda. Muideks, mina ei kasutanud mitte juukselõksu toorikut, vaid juukselõksu, millel on sile plastistmassist pealne.

Sattusin hoogu ja tegin teise juukselõksu veel. See on samuti kootud nr. 1 varrastega, kuid erinevate peenvillaste lõngadega (punane lõng on akrüüli segulõng). Mustriks kasutasin Mulgi kirisukkade mustrit, täpsemalt kõõrukirja. Minu valitud värvid on tumesinine, valge, roheline ja punane, kuid õigupoolest on kõõrukirjas rohkem kasutatud kollast värvi punase värvi asemel. Ringselt kududes on tegemist väga lihtsa mustriga, kuid edasi-tagasi kududes nõuab natuke pusimist ja kohati ka lõnga katkestamist.


Ise jäin ma juukselõksudega rahule, ja muidugi on tore alustada uut aastat rahvuslikul lainel.
