EHALILLE TEGEMISED
EHALILLE TEGEMISED
HEEGELDAMINE, KUDUMINE JA TIKKIMINE
.: Minust :.
Vanus: Parimad aastad
Asukoht: Saare peal
Tähtkuju: Kaalud

.: Meeldib :.
Kes kassi kallistab,
selle õue õnnistab.
(Eesti vanasõna)

.: Minu postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2016
Detsember 2015
August 2015
Juuni 2015
Mai 2015
Märts 2015
Veebruar 2015
Jaanuar 2015
Detsember 2014
November 2014
Oktoober 2014
September 2014
August 2014
Juuni 2014
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
Aprill 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010

.: Huvitavad lingid :.

HIIU VILL
AADE LÕNG
MAAVILLANE
Tintsiku sokikanna õpetus 1
Tintsiku sokikanna õpetus 2
Rohelise mustrid
SETU PITSI ÕPITUBA
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit
Kihnu maalammas
Skandinaavia rahvariided
LÄTI KIRIKINDAD
LÄTI KIRISOKID
Seto Käsitüü Kogo
JÕGEVA LÕNGAVABRIK
VILDIST LOOMAD


.: Lemmikblogid :.

.: Külastusi :.

1961186

.: Hetkel käsil :.

.: Edukalt lõpetatud TK :.


31 Detsember 2011
KAUNIST AASTAVAHETUST!

Aasta on kohe lõppemas, seega teen mööduvast aastast kokkuvõtte käsitöö vallas. Minu meelest oli 2011 aasta väga edukas. Suurimaks üllatuseks sel aastal tuli mulle kindakonkursi "Kaunis käpik" võit märstikuus. Siin on väike meenutus KINNASTEST:Kõige rohkem häid kommentaare said minu rahvuslikud JUUKSELÕKSUD.Minu enda suurimaks lemmikuks sellel aastal tehtud esemetest sai arhailise tikandiga LAUALAMP.Selline oli minu 2011. aasta Top 3!

Peaagu unustasin mainida, et võtsin esimest korda osa Isetegija aastaprojektist. Oma kodu jaoks midagi ilusat teha oli tõesti mõnus! Loodan, et sain endale hea harjumuse igal kuul midagi kaunist ja praktilist koju teha.Viimaseks sel aastal valminud tööks jäi Põhja-Eesti vöökirjaga jõulukuul. Mustri järgi peaksid põhivärvid olema pruun ja valge ning nende seas väikesed sinised/rohelised träpsud. Mina kasutasin pruuni asemel sinist tooni lõnga.

Kuulike ühe külje pealt:Ja teise külje pealt:Lisan ka mustrid. Kõiki ma neist mustritest kahjuks läbi kudunud ei ole, kuid plaanis oleks kududa küll.

Päikese kirja põskedele
naerulõnga nädalatesse
kullalõnga kuudesse
õnnelõnga aastasse!


HEAD UUT AASTAT!Ehalill postitas @ 21:48 - Link - kommentaarid (14)

30 Detsember 2011


SETU PITS JA HIIU PITS

Näitan ära mõned isetehtud jõulukingitused, mis on nüüdseks juba saajatel käes. Mehele tegin sümboolse kingituse: kinkisin talle 2 liitrise purgitäie enda küpsetatud juustuküpsiseid. Talle need küpsised meeldivad. Retsepti mul kahjuks anda ei ole, sest teen neid alati niiöelda tunde järgi. Panin sisse ohtrasti täisterajahu, mis tegi taigna raskeks ning ma olin sunnitud taigna vorstikujuliseks rullima ja sealt viilakad lõikama. Tulid sellised ebakorrapärased ringid. Tavaliselt olen ikka piparkoogivormidega juustuküpsiseid vorminud.Et natuke vürsti lisada, siis heegeldasin Setu pitsi ainelise kaanekaunistuse . Hiljem saab seda kasutada ka küünla alusena (pael tuleb muidugi välja võtta!). Setu pitsi mustri ja õpetuse leidsin
SETU PITSI ÕPITOAST. Heegeldasin natuke ringe juurde, seega äär ei ole tehtud mustri järgi. Ka värvid ei ole õiged, samuti ei kasutanud ma peenvillast niiti, vaid tavalist puuvillast heegelniiti. Setu pitsi puhul on isemoodi see, et niidiotsi mitte ei peideta ära, vaid heegeldatakse järgmise rea sisse, kusjuures sõlmi ei tohi olla. Mulle tundub selline asi suhteliselt ebapüsiv olevat, seega ma ei lõiganud otsi ära sealt, kust oleks pidanud, vaid kindluse mõttes peitsin hiljem nõelaga veel otsad ära ka. Samas lõngaotste kohene sisseheegeldamine on setudel ikka väga kavalalt välja mõeldud ja teeb heegeldamise natuke lihtsamaks.

Setu pitsi katsetus lähemalt:Emale heegeldasin käterätikule pitsi. Heegeldmiseks valisin enda uue lemmikpitsi mustri. Selleks on üks eriti armas Hiiumaa pits, mille muster on pärit raamatust ”Hiiumaa heegelpitsid 1” ning mustriskeemi jagab lahkelt TIUKSUKE oma blogis. Tegin oktoobrikuus sama mustri järgi ka endale KÄTERÄTIPITSI.

Siin on kingituseks läinud käterätik:Emale meeldis kingitus ja minule meeldis pitsi heegeldada. Mees oli samuti kingitusega väga rahul.

ILUSAT PÜHADE JÄTKU JA KAUNIST AASTAVAHETUST!Ehalill postitas @ 21:46 - Link - kommentaarid (7)

28 Detsember 2011


TK JÕULUPÄRG

Olen endsiselt jõulunipsukeste lainel. Meisterdasin eile kolm väikest heegeldatud jõulupärga ja täna veel kaks lisaks. Kuid rohkem ma jõulupärgi ei tee, tüütas ära ning ega neid väga mugav heegeldada ka pole. Siiski jõulueheteks on nad päris armsad.Suuremate pärgade alusrõngaks kasutasin ma jogurtitopsilt lõigatud ülemist serva. Lõikasin rõnga välja kääridega, kuid sellegipoolest oli seda sealt suhteliset raske välja lõigata. Lihtsam ja turvalisem on muidugi kasutada ostetud rõngakujulist toorikut.Väiksemad rõngad sain ma lihtsama vaevaga. Mahlapudeli korgi all olevad rõngad sobisid toorikuteks väga hästi. Neist tulid välja 5,5 cm läbimõõduga pärjad.Pärlitest iluripatsid keerutasin ma traadist ja kinnitasin juba enne heegeldamist rõnga külge. Väikestele pärgadele riputasin lõnga abil kaks pärlit ilustuseks (samuti enne heegeldamist).Kõige suurem pusimine oli minu meelest aukudest paela läbi toppimine ja lipsukeste sõlmimine. Pael tahtis kogu aega keerdu minna ning lipsud tahtsid lahti tulla. Tõenaoliselt pean ma lipsud lihtsalt kinni õmblema.

Siin pildil on kaks täna hommikul tehtud pärga. Lipsud tulid juba natuke paremini välja.Heegeldatud pisikeste jõulupärgade idee pärit SIIT ja SEALT.

Kõike kaunist!Ehalill postitas @ 15:15 - Link - kommentaarid (5)

26 Detsember 2011
KAUNIST PÜHADEAEGA!

Sel aastal mina piparkooke ei teinud, vaid ostsin Laima piparkooke ja komme. Nende pakenditel olid armsad kudupildid ning ma ei saanud ju ostmata jätta! Ostustasin need mustrid kududa väikestesse kingikotikestesse, mida saab riputada kas ehteks kuusele (meil kahjuks kuuske ei ole ) või lihtsalt seina peale riputada. Iga kingikoti sisse panin ma ühe kommi ja kui pühad läbi on, siis ju nii tore mõni maiustus kotist leida ja põske pista. Kaks suuremat kotti kudusin nr. 1,2 varrastega ning pisema koti kudusin nr. 1 varrastega.Lisan ka kingikotikeste mustrid:Ja kui juba Läti musrite kudumiseks läks, siis ühele kotile (pildil kõige parempoolne) kudusin ma osa Läti kindakirjast. Sellelt LEHELT leidsin palju ilusaid kindakirju.Pühade ajal ei ole ilus tööd teha, kaasaarvatud käsitööd, kuid mis töö see jõulunipsukeste kudumine ikka on. Selline nokitsemine on minu jaoks pigem suur nauding. Jõulud on küll kohe läbi, kuid pühi võib pidada kuni kolmekuninga päevani. Seega soovingi kaunist pühade jätku!Ehalill postitas @ 21:51 - Link - kommentaarid (8)

24 Detsember 2011
JÕULULINNUKE JA JÕULUSÜDA

Jõululaupäeva õhtu ongi käes ning täna on nii mõnus rahulik päev peale viimaste päevade askeldusi. Leidsin veel eile aega, et lõpetada ära varem tikitud linnuke ja südameke. Tahtsin need nii väga jõululaupäevaks valmis saada. Mõlemad on linasest riidest ning kaunistatud pisukese seto pärase tikandiga. Tikkimiseks kasutasin peenvillaseid tikkimislõngu. Mustrid on muudetud kujul võetud raamatust „Pitsiraamat – värviline Seto pits” ning linnukese idee leidsin raamatust „Scandinavian stitches”.Siin pildil on linnuke oma munaga. Pidin talle väikese kivikese sisse toppima, et raskuskese paigas oleks. Muidu oleks pea liiga alla vajunud, kuid nüüd hoiab muster ilusasti.Tegime eile tanguvorste, mis kahjuks ahjus “lõhkesid”, kuid maitsevad sellegipoolest imehästi.

KAUNEID PÜHI TEILE, KALLID ISETEGIJAD!
Ehalill postitas @ 20:26 - Link - kommentaarid (7)

20 Detsember 2011


TK JÕULUPÄRG

Minu jõulupärg sai valge ja lumine. See koosneb nimelt kokkuheegeldatud lumehelvestest. Muster on pärit neti avarustest, kuid linki ma kahjuks enam üles ei leidnud. Originaalis on tegemist motiividest kokkuheegeldatud laualinaga, kuid mina moodustasin lumehelbe motiividest pärja.

Lumine pärjake sobib hästi lauakaunistuseks:Ja isegi pimedas on meeleolukas ning kena:Tärgeldasin jõulupärja tugevasti ära ning nüüd annab seda isegi akna peale riputada. Panin pärja peenikese tamiili otsa rippuma ja niimoodi akna peal ta mulle kõige rohkem meeldibki. Pildilt ei paista ehk välja, kuid tegelikkuses on lumine (või koguni jäälilledest!) pärg aknal päris ilus.Kaunist jõuluootust!Ehalill postitas @ 21:52 - Link - kommentaarid (8)

19 Detsember 2011


HUBANE KODU - DETSEMBRI LISATÖÖ

Heegeldasin Hiiumaa heegelpitsi käterätikule, mis läheb kingituseks. Jällegi üks lihtne ja ilus pits. Muster raamatust "Hiiumaa heegelpitsid". Loodan, et omanikule pits meeldib.Lisan ka mustri. Kõrgessaarest pärit pits:Kaunist pühadeks valmistumist!Ehalill postitas @ 21:56 - Link - kommentaarid (4)

16 Detsember 2011


HUBANE KODU - DETSEMBER

Heegeldasin kodu kaunistamiseks pisikese (12 cm pikkuse) lumememme. Tegin ta eelmisel aastal tehtud LUMEMEMME järgi ning toppisin vatti täis, ainult seekord lisasin vati toppimise ajal ka väikese kivi lumememme alumisse osasse, et ta pikali ei kukuks. Ja õnneks ta ei kukugi nii naljalt pikali. Hetkel kaunistab lumememm minu kirjutuslauda ja aitab mul jõulumeeleolu luua.Kena nädalavahetust!Ehalill postitas @ 17:30 - Link - kommentaarid (13)

04 Detsember 2011


Seto hõnguline jõulukuulike

Kudusin oma jõulukuulidele lisa ja katsetasin Seto valge tikandi tegemist punasele kuulile. Kahjuks ei olnud kastpistet just kerge silmkoelisele pinnale teha, ristpistes silmamine oleks vist edulisem olnud. Siiski valmis ta sai ja tulemus on vähemalt ilusates puna-valgetes jõulutoonides. Kudusin kuulikese ikka nr. 1,2 varrastega ja endiselt oli kuuli keskel 21 silma igal vardal. Motiiv omapoolsete kohandustega pärit raamatust "Pitsiraamat - värviline Seto pits".

Siin on minu hetkel kõige viimane kuulike:Loodetavasti koon ma veel mõned kuulid, kuigi hetkel on päris kiire ja jõulud kohe ukse ees.
Kaunist pühadeootust!Ehalill postitas @ 17:11 - Link - kommentaarid (11)