TERE!
Aastalõpp ongi käes. Mööduva aasta võib käsitöö vallas edukaks lugeda: võtsin osa Isetegija suvepäevadest Muhus, kudusin sokke ja tegelesin natuke heegeldamisega. Kuid see aasta on minu jaoks eriline, kuna tegin algust oma blogiga.
Ilusat vana aasta lõppu ja veelgi parema uue aasta algust!


JÕULUTERVITUS IIRIMAALT!
Näitan teile ära oma viimaste päevade tegemised, milleks on loomulikult jõulukaunistused.
Nõmed päevad tagasi avanes mulle ilus vaatepilt – õu oli lumememmi täis. Iirimaal ei ole lumi igapäevane nähtus ja eks seepärast lumememmi nii palju oligi tehtud. Minul aga tuli mõte heegeldada lumememm. Minu lumememm tuli päris tõetruu välja, ta nimelt ei ole proportsioonis. Kuid eks ehtsad ju ole ka nii nagu nad välja tulevad. Tähtis on tegemiserõõm. Nii ka mina nautisin iga hetke lumememme heegeldamisel.
Mingit mustrit mul ei olnud, seega vormisin teda kahandades ja kasvatades kinnissilmuseid (kasutasin ainult kinnissilmuseid). Heegeldasin ringselt kordagi heegelniiti katkestamata alustades lumememme altotsast ja lõpetades pealael. Kuna heegeldasin spiraalselt (ring läks sujuvalt üle järgmiseks ringiks), siis kasutasin silmusemärkijat, et aru saada, kust rida algab. Vahetult enne pealae kokku heegeldamist toppisin lumememme vatti täis. Käed heegeldasin eraldi samuti spiraalselt, toppisin need vatti täis ja õmblesin lumememme külge. Kaabu heegeldasin ringselt, kuid mitte sujuva üleminekuga ringilt ringile, vaid moodustades konkreetseid ringe. Suu ja silmad tikkisin tavalise õmblusniidiga, nööpideks õmblesin väikeseid pärlihelmed. Nina heegeldasin samuti eraldi ja õmblesin lumememme külge. Salli kudusin ripskoes kasutades nr. 1,2 sukavardaid. Sall on villasest lõngast jämedusega 50 g/ 205 m, kuid lumememm ja kaabu on puuvillasest heegelniidist (Aida) kasutades nr. 1,5 heegelnõela.
Lumememm on ilma kaabuta 11 cm pikk ja koos kaabuga 12 cm pikk. Püsti ta seisab, kuid mitte eriti kindlalt. Siit ka tagantjärgi tarkus – oleks tulnud väike lame kivi lumememme „põhja” toppida. Muidugi võib lumememmest ka riputatava jõulukaunistuse teha.


Heegeldasin ka villasest lõngast jõulukuuse. Kuusk koosneb kahes poolest, mille ma kokku õmblesin ja vatti täis toppisin. Seejärel heegeldasin kuusele põhja, et ta püsti seisaks. Kuusk on heegeldatud ainult kinnisilmustega kasutades nr. 1.5 heegelnõela ja peenikest villast lõnga. Kaunistuseks kasutasin jälle pärlihelmeid. Kuusk on 8 cm pikk.

SOOVIN TEILE HÄID JÕULE, KALLID ISETEGIJAD!


TERE!
Kudusin nädalavahetusel sokke ja kindaid, kuid mitte ainult ühe paari, vaid ikka mitu paari. Sokid ja kindad on nimelt nii väiksed, et panin pildile võrdluseks huulepulga. Leidsin selliste väikeste sokkide-kinnaste idee ühest Soome käsitööblogist. Minu meelest väga vahva mõte, seepärast ei saanud kuidagi neid kudumata jätta. Sokid ja kindad on mõeldud Barbidele, kuid sobivad ka jõulukaunistuseks väikesele kuusele. Mina leian, et väikeseid sokke saab suurepäraselt kasutada ka katsikukaartide kaunistuseks. Kasutasin nr. 1 sukavardaid ja neljakordset villast lõnga jämedusega 210m / 50 g. Üks sokipaar kaalub keskmiselt 1 g.
Pisikesed sokid ja kindad:


Eile kudusin ka natuke suuremaid sokke ja kindaid jõulueheteks. Neid saab riputada kas kuusele või seinale kaunistuseks. Kudusin samuti nr.1 sukavarrastega, kuid kasutasin villa ja akrüüli segulõnga. Lõng paistis sama jämedusega olema, kui villanegi. Mustriks kasutasin nii Eesti (kaheksakanna motiiv pärit Muhu sukkadelt), kui ka Leedu (rombiga muster) rahvuslikke mustreid. Riputusnööri heegeldasin samast lõngast, millest sokid-kindadki kasutades nr.1,25 heegelnõela.


Lisan ka pildi väikesest robinist. Robin on Iirimaal väga populaarne lind, tema kohta on palju pärimusi Iiri folklooris. Tänapäeval armastatakse teda kujutada jõulukaartidel – seega nagu meie leevike. Pilt on tehtud üleeile, kui Iirimaal sadas jälle lund.

Rahulikku jõuluootust ja nautige imelist talveilma!
Tere!
Sai heegeldatud jõuluingleid. Mina ei teinud neid mitte puu otsa riputamiseks, vaid lihtsalt lauakaunistusteks. Alustasin peast, toppisin selle vatti täis, siis tegin tiivad ja kõige lõpuks kleidi (kõik ringselt heegeldatud). Tärgeldasin nad ära ka. Tärklise tegin ise toorest kartulist. Avastasin, et kodus ei olnud tärklist ja poodi sellise libeda ilmaga ei viitsinud ka minna.
Õpetus on pärit ühest eestikeelsest ajakirjast, millest minul on säilinud ainult väljalõige ja kahjuks ei tea, mis ajakirjaga tegu oli.
Inglid tantsimas libedal jääl:

ILUSAT JÕULUOOTUST!
