14 Jaanuar 2016
31 Detsember 2015
29 Detsember 2015
TK – OLE NÄHTAV JA SÄRAV
Olen lähiajal päris palju helkureid teinud, kuid blogisse pole need kahjuks jõudnud. Nüüd parandan selle vea ja näitan enda disainitud (v.a. pihukass) helkureid.
Kõige esimene ja kõige armsam on Muhu triibukangaga helkur:


Kaks rahvusliku hõnguga villaste narmastega helkurit, millest üks on juba ära kingitud:


Valgest nahast helkuril paistab päeval päikese kujutis ehk siis suur ring narmastega, kuu on natukene näha õmbluse tõttu ja tähekesed ei ole nähtavad. Ühel küljel on poolkuu ja tähed ning teisel küljel täiskuu. Pimedas helgivad vaid kuu ja tähed.



Helkurkangast loomad on praegu Eestis väga populaarsed, sellepärast õmblesin minagi ühe helkurriidest pihukassi (pihukassi lõike järgi, kuid natukene väiksema) oma tütrele.

Endale õmblesin kotikaunistuseks öökulli. Kuna öökulli oli palju lihtsam teha, kui kassi, siis tahaksin mõne veel kinkimiseks ka teha.

KAUNIST PÜHADEAEGA!
01 August 2015
HEEGELDATUD LAMBIVARI EMALE EHK MINU NÄGEMUS SETO VALGEST PITSIST
Juba mõnda aega olen unistanud lambivarju heegeldamisest. Juhuste kokkulangemise tõttu – emale ei meeldinud, et tema voodi kohal on raske klaasist lambikuppel (järsku kukub talle peale), mina sain
SETO VALGÕ (Terje Lillmaa, 2015) raamatu omanikuks ning emale oli just juubeliks kinki vaja - heegeldasingi lambivarju. Mustrid ongi pärit sellest raamatust, kuid väikeste muudatustega. Mina heegeldasin põhimustrile väikesed augud sisse, et lambivarjust rohkem valgust paistaks. Vanasti oligi Setomaal kombeks, et ei tehtud kahte täpselt samasugust pitsi. Heegeldasin iga päev 1-2 tundi, kui laps liivakastis mängis ning kolme nädalaga sain lambivarju valmis.



Tegin emale juubeliks tordi ka. Mulle eriti kokata ei meeldi, kuid torte teen hea meelega. Esimest korda tegin ise martsipanist lilled, neid on vormiga väga lihtne teha ning ilusad näevad välja ka. Toiduvärviks kasutasin nisuorase jahu, sellest saab kena rohelist värvi martsipani teha.

Tütar sai kaheaastaseks juba natuke aega tagasi, kuid siis oli ta haige ja me ei pidanud tema sünnipäeva. Nüüd tähistasime tagantjärgi seda tähtpäeva ning ma tegin talle kõrge ja marjase tordi. Maitse poolest tuli see tort parem eelmisest, kuna lisasin tordile rohkem moosi ja marju. Tortidel nendega koonerdada ei tohi.


Lambivarju tehnilised andmed:
Heegelniit Sissy 10, heegelnõel nr. 1,25 ning materjalikulu 115 grammi.
05 Juuni 2015
KUDUMISE AASTAPROJEKT 2015 „PEALAEST JALATALLANI“ - JALGA
Sokid läksid kingituseks minu õele. Natukene kitsad nad said, kuid õnneks on õel peenemad jalad kui minul ja talle sokid sobisid. Kavatsen ka endale sarnasest lõngast sokid teha, kuid sel juhul peaks soonikus olema 64 silma ning ülejäänud osas 66 silma real.



Vardad: nr 2 soonikus ja nr 1,75 labaosas,
Lõngad: Gygnet sokilõng (210m/50g),
Soonikus 60 silma real ning ülejäänud sokil 62 silma real,
ning lõngakulu 62 grammi.
25 Mai 2015
KUDUMISE AASTAPROJEKT 2015 „PEALAEST JALATALLANI“ -JALGA NING PÄHE
Osalesin projektis "
HEATEGU KÕIGE PISEMATELE” ning kudusin väikestele beebidele mütse ja sokke. Jõudsin teha neli mütsi ja kolm paari sokke. Rohkemaks ei olnud kahjuks aega, kuna minu kahe-aastane tütar ei maga enam lõunaund ning seega on mul vaba aega väga vähe.




SOKID
Vardad: nr 2 (Novita lõngast) ning 2,5 (Ardafil lõngast),
Lõngad: Ardafil Regina (125m/ 50g)ja Novita Wool (135m/ 50g),
26-28 silma real,
ning lõngakulu 10-14 grammi.
MÜTSID
Vardad: nr 2 soonikus ja nr 2,5 mustriosas,
Lõngad: Ardafil Regina (125m/ 50g),
Soonikus 68-70 silma real ning mustriosas 70-72 silma real,
ning lõngakulu 16-18 grammi.
18 Märts 2015
KUDUMISE AASTAPROJEKT 2015 „PEALAEST JALATALLANI“: KAELA
Sakilistest kindarandmetest inspireeritud triibulised kaelused valmisid juba hulk aega tagasi, kuid lapse haiguse tõttu ma lihtsalt ei jaksanud neid blogisse kanda. Nüüd on õnneks tütar terve ja Iirimaal kevad täies hoos. Siiski on mõlemad kaelused nii Eesti talves, kui ka Iiri talves kasutust leidnud.
Esimene punase kaeluse tegin natuke suurema. Selle kaeluse äär jäi kergelt lokkima.



Teisele roosale kaelusele kudusin iga kuue rea tagant pahempidise rea ning kaelus jäi väga hästi istuma.


PUNANE KAELUS:
Vardad: nr 2,
Lõngad: Titan Wool Winner (100% meriinovill),
Soonikus 88 silma real,
ning lõngakulu 47 grammi.
ROOSA KAELUS:
Vardad: nr 2,
Lõngad: Novita Wool (100% meriinovill),
Soonikus 92 silma real,
ning lõngakulu 40 grammi.
17 Veebruar 2015
KUDUMISE AASTAPROJEKT 2015 „PEALAEST JALATALLANI" ehk HELME KINDAKIRJAGA MÜTS
Olen hetkel Mulgi mustrite lummuses, seepärast valisingi tütre mütsile Helme kindakirja. Kudumist alustasin mütsi keskelt, s.t. kudusin kõigepealt mustriosa ning pealae kahanduse. Seejärel võtsin mütsi algussilmad varrastele ja kudusin sooniku osa koos kõrvaklappidega. Allääre heegeldasin üle kinnissilmustega ning paelteks on näpunöör. Tegelikult oli mul kavatsus selle mustriga endale kindad kududa, kuid lapsele oli mütsi kiiresti vaja ja kange tahtmine oli just seda Helme kirja kasutada. Enda kinnastest on mul valmis ainult randmeosad, eks näis, mis kirjaga need tulevad.



Kuna on vastlapäev, siis käisime tütre ja minu vanematega liugu laskmas. Tütrele oli see uudne kogemus ja talle meeldis.

Tegime ka vastlakukleid, ja mitte tavalisi, vaid erilisi: lisasime pärmitaignale rosinaid, kaerajahu, speltajahu ja isegi natuke kohupiima. Väga maitsvad kuklid tulid välja.

Mütsi tehnilised andmed:
Vardad: nr 2 mustriosas ning nr 1,5 soonikul ja pealael,
Lõngad: Titan Wool Winner,
Mustriosas 152 silma ja soonikul 138 silma real,
ning lõngakulu 55 grammi.
Pealael kahandasin 12 silma real iga kolme rea tagant, hiljem iga kahe rea tagant.
MÕNUSAT VASTLAPÄEVA!
15 Veebruar 2015
HIIUMAA HEEGELPITSIGA KINGITUSEKS LÄINUD KÄTERÄTIK
Eelmisel aastal heegeldasin kaks laia südametega pitsiriba, õmblesin need iseõmmeldud ilukäterätikule, millele tikkisin kaunistuseks väikese südame. Samal päeval, kui rätik valmis sai, kinkisin selle ära ning ma ei jõudnudki tast pilti teha. Täna külas olles siiski õnnestus käterätik jäädvustada. Pitsi muster on pärit raamatust „Hiiumaa heegelpitsid“.


Pits on tehtud Eldorado heegelniidist nr. 1,25 heegelnõelaga.
20 Jaanuar 2015
KUDUMISE AASTAPROJEKT 2015 „PEALAEST JALATALLANI"
Tütrele oli vaja soojemaid kindaid, sellepärast alustasingi kuduprojekti kinnaste kudumisest. Esimest korda elus tegin ühe tahiga kahanduse, mis mulle väga meeldima hakkas.




Kirjaks valisin Helmes kasutusel olnud kassikäpakirja, mis oli samas kandis tuntud ka ämblikukirjana. Hiiumaal Reigis on samuti seda kindakirja kasutatud ning seal oli see tuntud lumeräitsakakirjana
(HP 74). Ka Paistus oli sarnane kiri kasutuses, kuid seal ei tehtud täppi tähekese keskele (pildil vasakpoolne kiri):

Varem käis tütar kaheksa aasta eest kootud väikesete labakutega. Need tegin vanimale õepojale, kes oli tol ajal vist pooleteise-aastane. Ja nüüd jõudsid väikesed labakud minu juurde tagasi. Need on veel heegeldatud pealega kokku kinnitatud, et kaduma ei läheks.

Seekord ma enam paela ei heegeldanud, vaid kudusin randme ja laba vahele kanali kummi jaoks. Paistab, et selline kummikanal õigustab ennast, ja eks rohkem ole tast kasu just siis, kui soonik on välja veninud.
Kummikanali kudumine nägi välja nii, et korraga oli kindal kaks paari vardaid sees, kuna ma ei viitsinud mittetöösolevaid vardaid kindast välja võtta.



Kindad tulid päris parajad välja, see tähendab, just nii palju on suured, et ka järgmisel talvel kätte läheks.


Vardad: nr 2,
Lõngad: punane paksem villa ja akrüülisegu ning valge 8/2 maavillane,
Soonikus 38 silma ja labal 56 silma ringil, pöidlaavaks 10+10 ning veel 1+1 kummaltki küljest lisaks,
ning lõngakulu 41 grammi.
Järgmiseks alustasin Mulgi mustriga kinnaste kudumist endale.
31 Detsember 2014
IMEILUSAT AASTAVAHETUST!
Peagi lõppeva aasta märksõnadeks käsitöö vallas kujunesid minul „Muhu mustrid“. Kõige lemmikumaks tööks oli Muhu mustritega
POOLKINNASTE heegeldamine ja kudumine. Nende sõrmitute eripäraks on heegeldatud randmed.
Samavõrd mõnus oli kududa, heegeldada ning „tikkida“ ehk silmata Muhu mustritega
JÕULUKAUNISTUSI:

Väga vajalik ja meeliv tegemine oli ka tütrele Muhu sugemetega
SÄÄRISTE kudumine:

Üks lemmikumaid töid oli ka eelmises postituses esitletud
JÕULUKUULIKE:

KAUNEID TEGEMISI UUEL AASTAL!
29 Detsember 2014
TK AASTAPROJEKT - DETSEMBER Jõulukuuli inspreerisid mind tegema Muhu kindakirjad. Muster väikeste muudatustega on pärit DAAMIDELE MÕELDUD kinnastelt (Muhu naise kindad). Toimus DISAINILIK LÄHENEMINE asjale: see tähendab ise kujundasin ehte. Kohe kindlasti on selline tegemine DETSEMBRISSE SOBIV. Ah-jaa, vähesel määral kasutasin ka DRAAKONI-KARVA ROHELIST värvi lõnga.



Põhilõng: (75% villa, 25% polüamiidi, 50g/ 210m),
Vardad nr. 1,2
ning 75 silma oli real.
24 Detsember 2014
HÄID JÕULE!
Piltidel on kingituseks läinud vildist piparkoogisüdameke.


21 Detsember 2014
15 Detsember 2014
TK JÕULUÜLLATUS... ...ehk Muhu mustritega jõulukaunistus. Kõik sai alguse eelmisel aastal tehtud Muhu-ainelisest
PILGUPÜÜDJAST. Minu ema arvas, et sellise võiks lausa jõulukuusele riputada. Sel aastal otsustasingi ema üllatada ning talle pilkupüüdva jõuluehte kududa. Et ka ennast natukene üllatada, kudusin ehte ülemisele ja alumisele äärele Muhu nupilised kirjaread. Varem ei ole ma nupilist kirja kudunud, kuid kindlasti koon veel, kuna hakkas väga meeldima. Mõlemisse äärde heegeldasin veel mõned kinnissilmuste read Muhu-pärase võttega ning väikese pitsirea, mis on pärit Muhu naise kinnastelt. Viimase kinnisilmuste reaga enne pitsi heegedasin toru otsad kinni, kuna ehe on kootud tavapäraselt ringselt. Kõige viimaks otsustasin, et peaks ehtele veel lõngatuti ka külge riputama (tegelikult tuleks see enne toru kokkuheegeldamist teha).



Teise väiksema jõuluehte kudusin veel ning see läks õele:




Lõngad: palju erinevaid, põhilõng Tigeri poest (75% villa, 25% polüamiidi, 50g/ 200m)
Vardad nr. 1,5
Suurel ehtel oli 68 silma real ning väikesel 50 silma real.
Kaunist ja värvikat jõuluootust!
Ehalill
01 Detsember 2014
TK AASTAPROJEKT – NOVEMBER HEATEGU KÕIGE PISEMATELE
Novembrikuu tööks kudusin kaks komplekti mütse ja sokke enneaegsetele lastele. Leidsin uue heategevuskampaania, mis ametlikult pole küll veel alanudki. Minu õnneks jääb projekti tähtaeg järgmisesse aastasse, seega jõuan veel midagi kududa. Rohkem heategevuskampaania kohta saab lugeda
SIIT.
NO NELINURKNE ON heegelatud kaunistus sokipaelte otstes.
NO NIKERDATUD ON ka: nii väikesete asjade tegemine on üks nikerdamine.
NO NOORUSLIK ON ka, sest need kudumid lähevad väga noortele inimestele.



Lõng: Novita Wool lõng (100% vill, 50g/ 135m),
Vardad ja heegelnõel: mõlemad nr. 2,5,
Lõngakulu: mütsidele 17 ja 18 g, sokkidele 15 g ja 16g paar,
Mütsidel oli 70 silma real ning sokkidel 26 silma real.
Ehalill
15 November 2014
HEATEGU ENNEAEGSETELE LASTELEAvastasin selle heategevusprojekti natuke liiga hilja. Kuna aega oli vähe, siis tegin suhteliselt lihtsad kudumid. Õnneks on pisikesed ilmakodanikud juba ise niivõrd armsad, et loodetavasti sobivad neile minu tagasihoidlikud, kuid soojad (100% vill) ja armastusega kootud esemed. Ma nii väga tahtsin enneaegsetele beebidele midagi kududa, sest tean omast kogemustest, et kui laps sünnib oodatust palju varem ja mitte midagi pole veel jõutud talle valmis soetada, siis pärast lapse sündi ei ole enam aega, et isegi pisikesi sokikesi kududa. Kuid neid oleks väga vaja, kui laps enam inkubaatoris ei maga ja oma köetavasse voodisse saab. Kuigi minu tütar kahjuks pidi leppima haigla ja poeriietega, siis vähemalt on nüüd mõnel teisel enneaegsel lapsel kohe uued sokid ja müts võtta.
Neljapäeval läksid teele kaks rohelist komplekti:


Suuremad sokid, mille tallapikkus on 7 cm:

Üks suurem komplekt poisile:

Nende väikeste (tallapikkus 5,5 cm) roosade sokkide juurde ma kahjuks ei jõudnud mütsi kududa, kuna tahtsin paki kindlasti reedel posti panna. Nii väga loodan, et keegi kudus mütse rohkem kui sokke ja ka minu kootud roosade sokkide kandja endale sooja mütsi saab.

Reedel läksid posti sellised kudumid:

Tehnilised andmed:
Lõngad: Novita Wool (100% vill, 50g/ 135m) (helesinine ja -roheline) ja Novita Bambino (100% vill, 50g/ 190m) (roosa).
Vardad: nr. 2,5 (helesinisel ja -rohelistel komplektidel) ning nr. 1,75 roosadel sokkidel.
Lõngakulu: mütsidele 18 – 22 g, sokkidele 8 g (roosad) ning 15 g paar.
Mütsidel oli 68-72 silma real ning sokkidel 26 silma real.
Peab veel lisama, et väga mõnus oli pisikestele tegelastele asju kududa!
Ehalill
01 November 2014
TK AASTAPROJEKT - OKTOOBER Kudusin tütrele Muhu sugemetega säärised, milledel kasutasin Muhu kindarandmetelt pärit kirjatud soonikut. OMAMAIST MATERJALI kasutasin kahjuks vähesel määral, kuid siiski: oranzh lõng on pärit Muhust ning valge samuti Eesti maavillane. Need lõngad on minu meelest OHTLIKULT KARVASED ja ka natuke karedad. OOTAMATULT SUUR hulk aega kulus sääriste tegemise peale, kuna ma ei teinud kavandit ning selle tõttu tuli ka harutamist ja uuesti kudumist. Tahtsin, et säärised tuleksid ilusad ja uhked, ja et värvid omavahel sobiksid - selline OSTETAMATU ASI ikkagi. Kuid kas need just OOPERISSE SOBILIKUD on, see on küll iseasi. Samas kleidiga sobivad säärised väga hästi, kuid kasutamist leiavad pigem ikka kombekaga käies. Nimelt eelmise kevade kombekas on tütrel natuke lühike, just kärus istudes annab tunda, käies tegelikult ei olegi, ja säärised aitavad tal nüüd jalad soojas hoida.
* Tiger'i poest lilla sokilõng (50g/ 190m), oranzh ja valge maavillased ning muhu roosa akrüüli-villa segu,
* nr. 1,5 sukavardad,
* allosas 55, keskel 66 ja 77 ning ülal 66 silma real,
* lõngakulu 38 g.




Ehalill
17 Oktoober 2014
TK SOKTOOBER Vol 2 Sain valmis sokid õe noorimale pojale. Nüüdseks on õepoegadele sokid kootud.
* Sirmione sokilõng (50g/ 210m),
* nr. 1,5 sukavardad,
* 64 silma real,
* ja lõngakulu 52 g.

Ehalill
11 Oktoober 2014
TK SOKTOOBER Tänavuse soktoobri esimene sokipaar sai valmis. Kudusin sokid õe vanimale pojale. Loodetavasti on need talle ikka parajad.
* Trevisio sokilõng (50g/ 210m),
* nr. 1,5 sukavardad,
* 70 silma real,
* ning kaaluvad 62 g.



Magus ilu kasvuhoones:

Päikeselist sügist!
Ehalill
07 Oktoober 2014
TK SEGATEHNIKA Heegeldasin võtmehoidja, millele tikkisin seemnehelmestest lilled. Võtmehoidja on ülivajalik. Tänu suurele võtmehoidjale ei saa võtmed kogemata läbi välisukse ees olevast tänavarestist läbi kukkuda. Ja see ei ole mingi naljaasi. Naabrinaisel just nii juhtuski. Õnneks ta mees oli nii tubli, et õngitses võtmed kalapüügiõngega välja.

Ehalill
20 September 2014
TK AASTAPROJEKT - SEPTEMBER MINU SEPTEMBRITÖÖ:
* SOKKIDE SAHINAL,
* SÜGISVÄRVIDE SÄRAS (MÕNINGAD TRIIBUD SOONIKUOSAS)
* NING SOOJA SÜDAMEGA KOOTUD.

* Sirmione sokilõng (50g/ 210m),
* nr. 1,5 sukavardad,
* 66 silma real,
* ning lõngakulu 55 g.
Loodetavasti lähevad sokid ühele minu õepoegadest jalga!
Kaunist ja värvilist sügist!
Ehalill
07 September 2014
TK AASTAPROJEKT - AUGUST Väikese hilinemisega jõuab blogisse minu aastaprojekti augustikuu töö. Üks armas karuke läheb kingituseks.

AJA PUUDUTUS: aegadetagused mustrid tõin tänapäeva lapsele imetlemiseks.
ARMASTUSE VÄRVI ehk punasega tikkisin tugeva ringi ja karu suu.
ALGUSE ASI on pihuloomade õmblemine, eriti täkete lõikamine ning täis toppimine.
Hetkel käsil juba septembritöö.
Kõike kaunist!
Ehalill
30 August 2014
TK REGE RAUTA SUVEL Mõeldes talvele kudusin oma isale soojad sokid.
Tehnilised andmed: cortina sokilõng (50g/ 210m), nr. 1,5 sukavardad ning 20 silma vardal. Lõngakulu 85 g.

Ehalill
06 August 2014
VANA VÕLG EHK AASTAPROJEKTI JUULIKUU TÖÖ
Heegeldasin juulikuus tütrele suvekübara, mis blogisse jõuab alles augustikuus, kuna juulis puhkasime ja arvutile ligipääs oli piiratud.
Juulikuiselt mereline: lai serv kaitseb mere ääres liigse päiksese eest ning tänu paelale kaela all ei lenda müts peast ära.
Juulikuiselt puhkuseline: müts on heegeldatud mõeldes juulikuisele puhkusele. Kuid loodetavasti leiab kasutust ka peale puhkust.
Kirsid on juulis vabakäega tehtud, s.t. heegeldasin nii nagu käsi tegi, mingit mustrit ei olnud. Seega vabakäe heegeldus.





Kübara
MUSTER on pärit Isetegija õpitoast.
Ehalill
14 Juuni 2014
PAJALAPID MAAILMA KÕIGE TÄHTSAMATELE INIMESTELE ... ehk pajalapid nukunurka. Nii nagu pärisköögist, ei saa ka mänguköögist pajalapid puududa. Seepärast heegldasingi ühed pisikesed muffinipajalapid. Ei ole veel otsutanud, kas kingin need ära või jätan oma tütrele.



Eelmine pilt on tehtud Dublini Ikea kaubamajas, kus on mõnus niisama mängimas käia, sest siin on mitu laste mängunurka.
Ehalill
10 Juuni 2014
TK AASTAPROJEKT - JUUNI Juunikuu töös sain ära kasutatud kõik viis etteantud märksõna:
* JUMALAMUIDU SAADUD MATERJALIST on kootud enamus kleidist ehk roosa osa. Selle lõnga andis mulle ema, et ma midagi sealt tütrele teeksin, kuid talle on palju riideid kingitud ja mul polegi olnud vajadust midagi ise teha.
* JUHMI JÄRJEKINDLUSEGA, et ehk ikka tuleb lõngast välja, heegeldasin lilled. Lõnga oli järgi väga vähe, ja ma harutasin kolmekordse lõnga kahe- ja ühekordseks ning kahekordsest tegin suurema lille ja ühekordse keerutsin kahekordseks ning sellest tuli väiksem lill. Tegelikult on JUHMI JÄRJEKINDLUST töös veelgi: suur katsumus on jämeda lõnga- ja heegelnõelaga midagi pitsi-taolist alläärde heegeldada.
* JULGETE VÄRVIDEGA: lilla ja roosa on minu meelest väga julged värvid.
* JUHUSLIKU SUURUSEGA on heegeldatud lilled, mis ma hiljem kleidi ja peapaela külge õmblesin.
Ja otse loomulikult sai kleit minu meelest JUBEILUS.
Jääb veel mainida, et tegemist on nuku kleidiga, mille ma tegin tütre suuremale (Lissi) nukule ning pluus on poeriietus.

Sellisest kogusest lõngast heegeldasin lilled ja ainult 30 cm jupp lõnga jäi lõpuks järgi:

Vardad: nr. 2,5.
Heegelnõel: nr. 1,5 (lillad õlapaelad), nr. 2 (roosad lilled) ja nr. 2,5 (roosa alläär).
Lõng: roosa jäme akrüüllõng ning lilla segulõng (75% villa ja 25% polüamiidi; 210m/ 50g).
Jätkan nukuasjade teemal, midagi magusat on valmimas.
Ehalill
31 Mai 2014
TK AASTAPROJEKT - MAI 
Kudusin, heegeldasin ja tikkisin tütre kõige uuemale nukule pihikseeliku. Nukk on pärit taaskasutuspoest, kust ta mulle nii öelda kauba peale anti. MAGUS MAASIKAS on heegeldatud ning õmmeldud pihikseeliku esiosa peale, et laps nukule riideid selga pannes MÕNUSALT MURETULT eristaks, et maasikaga pool on esiosa. Seljaosal on ka kinnitus kahe nööbiga. MANDARIINIKARVA ORANZHI lõngaga tikkisin maasika seemned ja rohelise lõngaga lehed. METSIKULT MEHINE on lõnga jämedus, eriti kui sellest lõngast veel nukuriideid teha. Suur katsumus oli sealt midagi pitsi-laadset alläärde heegeldada. MÕNUSALT MURETU oli ka pihikseeliku enda tegemine. Hakkasin lihtsalt seelikut kuduma ja töö käigus selgus, mis sealt täpselt välja tuleb. Selles suhtes oli ka muretu, et küll seelik või kleit mõnele nukule ikka selga läheb. Selline spontaanne tegutsemine ei ole üldse minu moodi. Mulle meeldib kõik täpselt läbi mõelda ja tihtipeale isegi kavand joonistada. Mul ongi mitu vihikutäit kavandeid joonistatud ning mõne eseme olen isegi sealt teoks teinud. Kuid seekord tegutsesin teistmoodi ja olen pihikseelikuga rahul. Üks ilma riietega nukk leidis endale kodu ja sai riided selga.
Vardad: nr. 3,5.
Heegelnõel: nr. 1,5 pihikuosal ja nr. 2 seeliku allääres.
Lõng: väga jäme roosa akrüüllõng ja paraja jämedusega punane villase-akrüülisegu.


Küpsetasin saiu, kuhu lisasin 1/3 rukkijahu ning 2/3 nisujahu. Saiad ei kerkinud üldse, kuid maitse on võrratult hea. Ühed parimatest saiadest, mis ma elus olen saanud. Suhkrut panin ainult väikese teelusikatäie, kuid rukkijahu annab natuke magusa maitse ja tulemus meenutab jõulusaia või pigem jõulukooki. Kuna saiategu kukkus maitse poolest nii hästi välja, siis ei suutnud seda jäädvustamata jätta ja jagan vähemalt pilti siin blogis.

Ehalill
22 Mai 2014
TK ROMANTIKA Heegeldasin kahele köögirätikule pisikesed, kuid romantilised pitsid. Need rätikud lähevad minu õele sünnipäevakingiks. Pitside mustrid on omalooming.


Ehalill
30 Aprill 2014
TK AASTAPROJEKT - APRILL Minu aprillitöö märksõnadeks on:
- ammune unistus,
- argine asi,
- ajalooline muster.
Minu ammune unistus ehk siis juba eelmisest suvest pärit unistus on kududa tütrele õhem kaelus või sall, kuna siin Iirimaal võib ilm ka keset suve kohati väga külm ja tuuline olla. Sellepärast kudusingi tütrele puuvillase kaelasoojandaja, mis muidugi mõista on üks argine asi. Ajalooliseks mustriks kasutasin kirikinnastelt ja -sukkadelt pärit sakilist äärt. Täpsustan, et konkreetne muster on pärit Halliste sukkadelt. Natukene muutsin ka ajaloolist mustrit, nimelt kasvatasin iga nelja rea tagant mõne silmuse, et kootavast esemest ikka kaelus moodustuks. Ääreread kudusin ripskoes nagu Halliste sukkadelgi. Kahjuks jäi ripsiosa jäi natukene lokkima, kuid uuesti ei hakka ka tegema. Kuna kodus leidusid just parajad sinised nööbid olema, siis need ma kaelusele õmblesingi.



Ehalill