Kittyka nurgake...
About Me
Age: 32
Location: Põlvamaa
Zodiac Sign: Kaljukits
Likes
Lapsed ja kõik nendega seonduv ja oma kodu ning aed, kus oma energiavarusid rakendada.
Dislikes
Õelad ja kadedad inimesed, kes ise ei viitsi enda heaoluks lillegi liigutada aga teiste elude närimiseks jagub piisavalt jaksu.
Link
Pipieri
Toalilled
Kasutatud käsitööraamatud
Karoliine Hõbelõng
heliivika tegemised
Külli käsitöö
KREEKAPÄHKEL
Evely :)

Quote
"Elu on täpselt nii ilus, kui ilusaks selle ise elada oskame."
Archive
Viimased postitused
Mai 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Detsember 2011
November 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009

Currently

Reading
Kuna lugemiseks napib kodu ja laste kõrvalt aega, siis on lauale jäänud vaid pere ja koduga seotud ajakirjad ja Teleleht :)

Last Movie
Tõsielusarjad, komöödiad ja vahel ka midagi teravamat actioni poole pealt.

Listening to
Kõik peale raskemetalli ja üdini klassika.

Kittyka nurgake...
Kes teeb, see jõuab ...
26 Mai 2012
Kevad on võtnud viimsegi ajaraasukese käsitöö tegemiseks. Nii palju on tegemist õues, lisaks toimetused ja käimised lastega ja nii on veninud minu rutuga alustatud teise "Haruni" õlasalli tegemine ikka väga pikale. Nüüd aga justkui tellitult võilillede õitsemise ajaks, sai samades värvitoonides kaunike valmis. Aga vähemalt sai
Mõõdud on samad, mis eelmiselgi ja samuti materjal ning vardasuurus.

Ajanappuse tõttu ei hakkagi seekord pikalt heietama vaid lisan galerii...Venituses...

Kaunist jätkuvat kevadet!

Kittykas posted @ 16:19 - Link - kommentaarid (4)

29 Märts 2012

Enne, kui viimanegi lumehunnik ära jõuab sulada, panen üles juba mõnda aega tagasi valminud kirikinnaste paari. Sai teine veel n.ö teiste sõiduvees kootud aga kuna vahepeal on valminud veel mitmeid asju, siis on teised kuidagi kõrvale jäänud.
Mustriks kasutasin juba eelmiste kinnaste puhul kasutatut, kuid kudusin natuke nihkesse need mummud ja ka sedasi sai tulemus päris huvitav.
Materjaliks ikka Raasiku 100 % villane ja varraste suuruseks nr.2.

Kindad ise...Nüüd aga oleks vaja modelli, kes poosetaks veel paari vahepeal valminud tööga

Seega, peatse jällenägemiseni!

Kittykas posted @ 14:19 - Link - kommentaarid (3)

14 Märts 2012
Terekest taas!

Kuna lasteaias tehakse ikka lastele selliseid vahvaid teemapäevi, siis oli minulgi au riietada vahepeal ühte pisikest punamütsikest Juba mõnda aega tagasi koju ostetud riidetükid leidsid lõpuks rakendust. Sai küll see kostüüm ehk natuke täpiline, kuid oligi tulemus lõbusam.
Kõik on siis algusest lõpuni oma äranägemise järgi kokku õmmeldud ja kuigi õmblemine ei ole endiselt just minu põhitegevusalasid, siis see nokitsemine oli täitsa mõnus. Sai ju väike õetütar kenasti õigeks päevaks teemakohase riietuse ja mis kõige olulisem- jäi sellega väga rahule.

Aga siit siis galerii...

Ja punamütsike ise

Ilusat kevadeootust!


Kittykas posted @ 15:05 - Link - kommentaarid (8)

27 Veebruar 2012
Vahepeal sai valmis väike tellimustöö nooremale õele, kellel oli tarvis midagi pidulikku oma kleidikese juurde. Kui täpsem olla, siis väike bolero. Kui tavaliselt ma musti asju eriti ei koo, sest mulle ei meeldi see oma sünge oleku tõttu, siis selle tööga jäin ise küll väga rahule. Sai teine selline nunnu Pidulikkust lisas veelgi hõbedane niidike, mis lõnga sisse põimitud oli.

Lõngaks sai valitud "Riflessi" BBB, kus 80 % meriino´t, 10% dralon´it ja 10 % lurex´it ja kulus seda lõnga peaaegu 4 tokikest.
Varraste suuruseks nr.4.
Ja mustriosa pärineb juba käe sisse harjunud "Haruni" õlasallist
Eest kinnituseks heegeldatud paelakesed.
Kaunistuseks tegin satsilõngast lillekese, pärlitest südamikuga. Ja ikka haaknõel kinnitusega, et siis kandjal hea valida, kas kannab seda või mitte.Lillekest võib kanda nii...... või siis hoopis nii.Selline ta siis sai. Õige varsti aga juba midagi uut.

Peatse kohtumiseni!

Kittykas posted @ 10:30 - Link - kommentaarid (7)

07 Veebruar 2012
Hei- hei! Tahaksin teilegi näidata järjekordset õlasalli, mis paar päeva tagasi valmis sai ja mille venitamisest eilsest saati sõrmeotsad hellad on. Minu jaoks on see siis neljas õlasall. Kõvemate tegijate juures on see muidugi imeväike osa aga minu enda jaoks täiesti arvestatav arv Selle kudumistuhin tekkis aga nähes Pipieri blogis antud mustri järgi kootud õlasalli ja see tundus lihtsalt niivõrd ilus. Kohe pidin ise ka järele proovima.

Seega siis..

Initsiatiiv pärineb: Pipieri blogist
Muster: Ravelry´st by Emily Ross
Vardad: nr. 4,5
Lõng: 100 % villane Raasiku Artistic

Kuna tundus, et algse mustri järgi saab sall natuke väike, kudusin juurde veel kaks mustri kordust. Valminud salli mõõtudeks sai 1,98 x 87 cm. Venituse tegin ka natuke teistmoodi, kui Ravelry´s näha oli ja minu meelest jääb see sedamoodi palju kenam, sest nii saab ka ilusa lehemustri kenasti välja voolida.

Pildike venitusest:Ja, et selle suurus oleks ka silma ees, siis paar pildikest ka sedamoodi...

Vot siis selline galerii sedakorda.

Laps pole juba nädal aega kooli saanud. Ja kuigi sellistel puhkudel vist tõendit vaja pole, mõtlesin siiski, et kuidas see välja peaks nägema? Ehk, et: puudus koolist looduslikel põhjustel

Teile aga soovin jaksu selle käreda külmaga sammu pidamisel ja jätkuvat kevadeootust hinge!

Kõike kaunist

Kittykas posted @ 11:00 - Link - kommentaarid (13)

22 Detsember 2011

Et pühadesaginas ära ei ununeks...

Uute toredate postitusteni!
Kittykas posted @ 07:50 - Link - kommentaarid (2)

21 Detsember 2011
Üle pika aja sai jälle proovitud kirikinnaste kudumist. No ütleks, et aega ja vaeva nõuavad need omajagu. Aga samas on tulemus alati huvitav ja vaev seda väärt.
Materjaliks 100% villane lõng ja vardad number 2. Kui enamus töid valmivad varrastel, mille number jääb üle 3, siis alguses oli päris karm selliseid vardaid sõrmede vahel hoida. Valmis ma need igatahes sain ja tulemuse üle väga ei nurise ka.

Sellised nad siis on ...Eks paistab, kunas jälle tuhin peale tuleb sellise peenikese töö jaoks.

Nüüd aga kohe kohe pühad käes ja tegemistesse tuleb ka vast pisike paus.

Seega soovin teile armsad hobikaaslased ilusaid ja rahulikke pühi ja sama ilusaid töid ka edaspidiseks!

Kittykas posted @ 15:47 - Link - kommentaarid (7)

13 Detsember 2011
Hei, hei! Nagu viimane kord juba mainisin, on mul ühte teist veel nokitsetud. Nagu kord ja kohus, panen oma asjakesed ikka siia ka kenasti üles.
Juba ammu olen imetlenud neid ilusaid öökullimustriga mütsikesi. Võtsin siis ise ka ette ja meisterdasin oma esimese targa linnu mütsi. Ja võin öelda, et ise jäin tulemusega väga rahule.
Kuna ühekordsena tundus, et müts jääb õhukeseks, siis alustasin kudumist voodrist. Materjaliks akrüüllõng ja varrasteks nr 3,5. Mustri kombineerisin ise, kui öökullipalmik välja arvata.
Kaunistuseks õmblesin ilusad rohelised nööbid. Ja et silmad ikka elavad näiks, siis lisasin ka kollaseid seemnehelmeid. Ja selline ta sai...

Öökullimustrist ajendatuna tekkis idee kasutada seda mustrit veel kuidagi mõne teise loomakese kudumiseks. Nii sai valmis ka küülikumütsike.
Kootud on see samuti voodriga, kuid jänkule omase pehmuse saavutamiseks kasutasin valget mohäärlõnga. Silmad ja nina aga punastest pärlikestest.

Mõlemad mütsikesed on endale ka juba omaniku leidnud ja loodan, et neist ikka kasu ja rõõmu kandjaile on

Kõike hääd!

Kittykas posted @ 10:47 - Link - kommentaarid (5)

Hei, hei! Nagu viimane kord juba mainisin, on mul ühte teist veel nokitsetud. Nagu kord ja kohus, panen oma asjakesed ikka siia ka kenasti üles.
Juba ammu olen imetlenud neid ilusaid öökullimustriga mütsikesi. Võtsin siis ise ka ette ja meisterdasin oma esimese targa linnu mütsi. Ja võin öelda, et ise jäin tulemusega väga rahule.
Kuna ühekordsena tundus, et müts jääb õhukeseks, siis alustasin kudumist voodrist. Materjaliks akrüüllõng ja varrasteks nr 3,5. Mustri kombineerisin ise, kui öökullipalmik välja arvata.
Kaunistuseks õmblesin ilusad rohelised nööbid. Ja et silmad ikka elavad näiks, siis lisasin ka kollaseid seemnehelmeid. Ja selline ta sai...Kittykas posted @ 10:47 - Link - kommentaarid

19 November 2011
Tere taas armsad nobenäpud siin Isetegija lehel! See oli küll nüüd päris päris ammu, kui sain mahti siia lehele midagi lisada. Kui täpsem olla siis juba oma 8 kuud. No mitte, et ma poleks kohe üldse midagi teinud. Olen ikka, kuigi jah selline suurem finiś oli vist mais ja vahepeal ei ole kõik need kuud kuidagi tuju ega inspiratsiooni olnud, et midagi valmis vuristada. Siis aga sooviti minult ühte õlasalli ja mõtlesin, et võiks ju ette võtta küll. Lõnga poole pealt tuli appi armas Janika, kes oma kodustest varudest mulle midagi leidis, sest Raasiku lõnga müügipunkt tundus tol hetkel kõigist minule meelepärastest lõngadest täiesti puhas olevat. Miskipärast on see alati nii, kui mina sealt midagi tellida tahan. Aga no see selleks.
Ja kuna minule tundub, et üleminekulõnga ilu toob eriti hästi välja just Revontuli sall, siis saigi selle kasuks otsustatud. Liiga palju mustrit ja ilusat lõnga ühes sallis kisub kuidagi väga kirjuks. No see on minu isiklik arvamus.
Sedakorda siis värvigammaks valgest mustani ja vardad nr 3,5.

Ühte koma teist on veel nende viimaste päevadega valmis saanud, kuid jätame midagi järgmiseks korraks ka

Kaunist õhtut
Kittykas posted @ 18:52 - Link - kommentaarid (7)

21 Märts 2011


No nii... paar päeva tagasi sai siis valmis ka see ese, mille kudusin enda arvates väga armsates kevadistes toonides. Algul mõtlesin, et teen endale bolero aga tegelikkuses sai see natuke väiksem ja mis siis ikka. Tegin selle alguses nii nagu eelnevalt olen teinud, siis aga tekkis mõte sinna väike lisavidin kududa ja valmis siis selline ehk natuke veider asjake

Materjaliks Itaalias toodetud Mohair Gold üleminekuvärvides lõng.
Vardad nr: 4,5
Muster: raamatust "Koekirjade varamu"

Kinnituseks leidsin nööbilaekast sobiva nööbi ja kaunistuseks heegeldasin lillekese. Kuna lõnga selles 100g tokis on 550 m, siis nähtavasti saan sellest veel midagi välja mõelda.

Seniks aga ilusat alanud kevadet kõigile!

Kittykas posted @ 13:54 - Link - kommentaarid (3)

19 Märts 2011
Juba üle kuu ootavad ülespanekut mõned Kitty´d, mis streikiva fotoaparaadi tõttu olid seni jäädvustamata. Nüüd siis jälle võimalus fotosid teha ja panen need siis ikka siia ka üles. Idee ja viite kudumisjuhendi juurde sain liivikas42 blogist. Esimese hooga juhendit lugedes, tundus küll hirmus keeruline aga näpuga järge ajades ja tähelepanelikult lugedes valmis neid lõpuks neli Ja nüüd järjekorras igaüks eri värvi ja nägu...Kõige esimesena valminud ja kuidagi eriti armas.Ja viimane kiisu, mis on omale juba ka omaniku leidnudVeel proovisin esimest korda ise muffineid teha. Seda ehk seetõttu, et pole just suurem pagar. Mitte, et ei oskaks aga ütleme siis nii, et ei kuulu nende naiste sekka, kes päevast päeva ainult küpsetavad Samas teen täpselt nii palju, kui isu ja tuju tuleb, seega prae/küpsetusahi nüüd päris üleliigne lisa pliidi juures ka ei ole.

Lume ja lörtsipilved jõudsid ka lõpuks meile. Pool päeva oli ilus ja päikseline. Aga eks see kevade tulebki talvega heideldes, nii et see selline ajutine nähtus ma usun.

Kaunist kevadeootust!
Kittykas posted @ 15:52 - Link - kommentaarid (8)

09 Märts 2011
Tere taas armsad Isetegijad! Ühel päeval poes käies kohtasin Sillulullu´t, kes küsis, et kuhu küll kadunud olen? Ütlesin, et olen vist laisk Ta muidugi kiitis peale, et ei ole Sa midagi . Siis tundsin, et pean ennast vist käsile jah võtma. Seda enam, et päev päevalt paistab päike ikka soojemalt ja eredamalt ja kaugel see ilus kevadegi enam on. Aeg talveunest üles ärgata ja tõsisest motivatsioonikriisist üle saada. Suured tänud Sulle Sillulullu ergutamise eest! No olen tegelikult vahepeal ikka ühte koma teist ka alustanud aga jällegi on see materjalipuuduse tõttu pooleli jäänud ja just nagu kiuste, pole seda sobivat värvi või sorti lõnga kusagilt lähedalt saada olnud. No ja nii see aeg lendab...

Silmasin siis ikka seda järelejäänud Raasiku roosavärvilist villast ja tegin ühe pisikese kleidi Ütleks, et kuidagi väga ruttu sai see valmis.
Materjaliks siis nagu juba mainisin seesama Raasiku 8/2 100% villane üleminekutoonides lõng. Varraste suuruseks mustriosas 4,5 ja esiosa tüki tarbeks 3,5.
Kaunistasin kleidikese ka väikese prossiga. Ei raatsinud seda päris külge õmmelda ja kinnitasin selle haaknõela külge. Las see jääda kandja otsustada, kas jätab selle külge või võtab ära.
Mustriks juba pähe kulunud ilus ja lihtne variant, mida on vist iga asja tegemisel hea kasutada

Kleidike ise siis...

Välguta...


...ja välguga pilt.


Nüüd vist asun nädalavahetusel Liann lõngapoest soetatud imearmsates värvides tutsakut realiseerima. Mis sellest saab? Kui isegi teaks

Ilusat peagi saabuvat kevadet ja päikest hinge!
Kittykas posted @ 07:07 - Link - kommentaarid (5)

04 Veebruar 2011
Kuna minu viimane postitus siia oli eelmise aasta eelviimasel päeval, siis nüüd, soovides teile ilusat alanud kassi/jänese aastat näib nagu polekski ma vahepeal üldsegi laiselnud No kõigest paar päevakest
Mis seal´s ikka- lisan siis ka oma esimese sellel aastal valminud töö - esimesed säärised.
Kuna Janika kostitas mindki aasta algul mõne Raasikult pärit lõngavihiga, siis mõtlesin ühte neist kasutada sääriste jaoks. Et aga värvide vaheldumine siiski nii tihedalt ei käi, siis näevad teised välja nagu Pikksukk Pipi sukad, mis on üksteisest täiesti erinevad Aga ongi huvitavam. Alumist äärt lõpetades tegin mõned õhksilmused, et serv jääks pitsiline.

Lõng: nagu juba mainisin Raasiku 8/2 100% villane.
Vardad: nr. 3,5.
Muster: "Minu käsitööd" Sokieri numbrist.

Ja siin nad on...Uute kohtumisteni!
Kittykas posted @ 08:09 - Link - kommentaarid (2)

30 Detsember 2010


2010

Ja saabki jälle üks aastake läbi. Aasta, mis kandis ilusat ümmargust numbrit 2010 ja mis jääb meelde meie kõigi jaoks oma ilusa päikselise ning sooja suve ja meeletu lumega. Eks on ju igast aastast midagi meenutada, midagi, millest on kunagi oma lastele hea rääkida ja tähtpäevadel kokku saades koos sõprade ja sugulastega jutustada.
Kindlasti ei ole just alati tegemist ilusate mälestustega. Aga loodan, et mitte ainult ka halbadega.

Kuigi üleüldiselt on kogu maailma ka sel aastal puudutanud just palju õnnetusi ja muresid, siis ringi koomale tõmmates usun, et meil kõigil oli mööduvast aastast ka ilusaid hetki. Öeldakse ju, et tuleb osata hinnata ka väikest õnne, et tajuda suurt.
Minu mööduvasse aastasse jäi päris palju ilusaid hetki ja sündmusi. Võin öelda, et see erines päris palju mõnest eelnevast. Esiteks kõige suuremaks õnneks pean seda, kui minu laste ja perega on kõik korras. Ja arvan, et ma pole ainuke, kes nii mõtleb. Ja justkui eelmise aasta raskele aastalõpule kompensatsiooniks, oli sel aastal tõesti selles suhtes enam vähem kenasti.

Selle aasta ilusal maikuul sai minust väikese tüdrukutirtsu ristiema.
Juulis veetsime kolm imetoredat päeva koos kogu perega ja oma emaga Saaremaal. Isegi meie väike, siis veel alla kaheaastane Kristo telkis koos meiega vapralt kaks ööd mere ääres. Mida ma oskan öelda? Ma pole küll tõesti jõudnud Tenerifele või Egiptusesse, sest kui isegi siin, meie väikesel kodumaal saab veeta nii toredalt koos aega, siis ega väga ei igatsegi. Lisaks veel päris mitmeid väljasõite Eestimaa eri paikadesse, saatjaks ikka kuldsed suveilmad.

Augustis oli meie pool jällegi vahva üritus- viltisime susse koos kõikide nende toredate inimestega, kellega just seda saiti kasutades tuttavaks oleme saanud. Olen väga tänulik neile, kes sellest osa võtsid. Taas üks imetore päevake!

Oktoobris võitis tantsuvõistluselt medali Andreas, kes seda juba aasta aega pikisilmi oodanud oli.
Ja need on vaid mõned eredamad momendid...

Juunikuust räägin aga ühel kindlal põhjusel kõige viimasena...

Jaanipäeval käisime külas Janikal (Pipieri), kes on minu jaoks väga armsaks ja lähedaseks saanud. Võiks isegi öelda, et ainuke sõber minu niigi väikeses sõprade ringis. Ja seda mitte seetõttu, et ma pole ise osanud neid hinnata vaid pigem vastupidi. Aasta aastalt on minu jaoks järjest enam saanud selgeks tõelise sõbra tähendus. Sõber ei ole inimene, kelle nime ja nägu ma tean. Sõber ei ole ka see, kes ootab ainult Sinult telefonikõnet või külaskäiku ja unustab Sind Su tähtsal päeval. Ega ka see, kes ainult siis teab, kus Sa elad, kui temal on midagi vaja. Seega – sõprus ei eelda ainult saamist vaid ka andmist , toeks ja abiks olemist.
Kas olete tähele pannud, kui palju neist jääb järgi siis, kui juhul teie oma passiivsust üles peaks näitama? Ärge olge alati nii usin. Jätke näiteks ühel tähtsal pühal sõnumi või kaardisaatmine viimasele minutile. Vaadake, kui palju on neid, kes teid meeles peavad. Viisakusest vastata võib meist ju igaüks.

Seepeale ütleksin- tuttavaid on maailmas palju – õigeid sõpru heal juhul üks-kaks!
Hoidke neid, kes seda väärivad ja osake hinnata seda, mis teil on!

Paar päeva tagasi sai seda enam selgeks, kes on tegelikult need inimesed, keda mina olen pidanud oma sõpradeks ja sugulasteks ning keda ma pingsalt igal tähtpäeval kas siis õnnitluste või külaskäikudega meeles pidanud olen. Kui palju on neid (jättes välja mõjuvatel ehk enda või laste tervislikel põhjustel mittetulemise), kes oleksid nõus tulema kodust välja ka vana- aasta õhtul, et tähistada koos minuga minu 30 juubelit? Tahaksite te teada?Meeldivate kohtumisteni uuel aastal!

Kittykas posted @ 10:12 - Link - kommentaarid (9)

26 Detsember 2010
Kuna pühade- eelne aega ja pühad ise on olnud täis toimetusi ja pole olnud mahti siia lehele kiigatagi, siis soovin teile armsad nobenäpud ilusaid lõppevaid pühi! Et aga uuel aastal tulevad uued tööd, siis oleks vaja vanad veel enne aastavahetust üles panna. Seekordseks saavutuseks oleks siis soe komplekt meie väiksele tupsule. Kuna sel korral õnnestus teda ka talle valminud asju proovima panna, siis on mõned pildid koos omanikuga
Mis siis ikka- alustan algusest...

Mõtlesin ära kasutada juba veebruaris Raasiku lõngavabrikust ostetud maavillast lõnga. Ja et talve saabudes nagunii sooja mütsi oli tarvis, siis alustasingi sellest.
Mustriks sai novembrikuu "Minu käsitööd" lehest leitud ornamendiga muster. Kuna valget lõnga aga täisvillast polnud, siis kasutasin mustri jaoks akrüllõnga. Loodan, et pärast pesu üllatusi ette ei tule
Varraste numbriks 3,5.
Mütsi vooder õmmeldud soojast fliisriidest.
Ja välja näeb ta selline...Ja nüüd minu esimesed sokid Selle juures oli suureks abiks Andrease tantsupartneri vanaema, kes Raplast laste tantsuvõistlustelt tulles esimese sokikanna juures abiks oli. Teine valmis juba iseseisvalt. Suured tänud talle selle eest!Ja ühispilt...Hiireke valmis lihtsalt ühel hommikul ajaviiteks

Kittykas posted @ 14:32 - Link - kommentaarid (11)

21 Detsember 2010

Viimasel ajal olen päris mitmeid asju teinud just õmblusmasina taga. Ka tänases postituses on tegemist õmblustööga. Olen poodides juba ammu piilunud ilusaid kardinaid, kus kangast nagu polekski olla aga hind sealjuures üsna soolane. Viimastel kordadel ei jälginud ma enam kardinat, kui sellist vaid pigem tegumoodi Nii läksingi poodi mitte kardinaid vaid kangast ostma Leidsin ühe osa materjali leiunurgast - 50 % ja puudutuleva osa tavahinnaga müüdavate kangaste rullide seast. Lisaks veel 15 meetrit kantpaela ja siis koju õmblema. Natuke vaeva ja oligi olemas.
Pildid pole küll teab, mis head aga loodan siiski, et saab mingi ülevaate.

Kasutada saab sellist varianti kohe päris mitut moodi. Nii ...... või nii... või hoopis nii.Kaunistuseks ja kinnitamiseks said õmmeldud sellised rosetid.Lumetorm "Monika" jättis meie õuele sellise kätetöö...12. detsembril sai 10 aastaseks vanem poeg Andreas Kuna minu meetod laua katmiseks tundus väikesele Kristole üsna igav, siis tema variant nägi välja sellineJärgmise korrani siis
Kittykas posted @ 07:07 - Link - kommentaarid (4)

06 Detsember 2010
Juba nädalajagu on möödunud lumisest detsembrikuust, mis kõigile kindlasti oma ürituste, pidude ja pühadega üsna kiirelt möödub. No ega siis minulgi teisiti Aga nagu lubasin, püüan ikka asjalikuks ka hakata.
Juba tükk aega tagasi plaanisin pojale kooli trenniriiete tarvis kotti õmmelda. Selleks varutud riidetükk läks aga teadupärast väiksema tibu ranitsa jaoks No leidsin siis kaubamaja leiunurgast seda sama riiet aga sinist värvi. Klappisin siis kahest kokku. Rihmapaelad pärinevad Abakhanist. Kott ise sai ausaltöelda vägagi mahukas. Teinekord endalgi hea ehk sõbramehe poolest laenata
Koti otsas on ka tasku, kuhu hea joogipudelit või muud vajalikku pista.

Praegu pusin aga sokkide kallal...
Kittykas posted @ 08:51 - Link - kommentaarid (4)

28 November 2010
Kittykas posted @ 09:00 - Link - kommentaarid (4)

25 November 2010
Kuna kätega isetegemist saadab hetkel tõsine PAUS, siis lisan siia vahelduseks ühe teistlaadi isetegemise. Polegi ammu siia midagi kirjutanud. Midagi 2009 aasta algusest ehk siis sellest ajast, kui käsitööst isegi mõelda ei osanud

Õpetlik lugu

Järvekaldal konnapere,
varavalges laulu lööb.
Suurel vesiroosilehel
rõõmsalt sääsevastseid sööb.

Siis kui päike unest virgub,
hommikune kaste kaob.
Ajab üks neist koivad sirgu
uhkelt vastu rinda taob.

Olen kõigist teist ma julgem,
ma ei karda kedagi!
Ma ei karda toonekurge
ega kurja rebastki!

\"Ära hõiska enne õhtut,
hoiatavalt hüüab vend!\"
Muidu kaod veel kure kõhtu
pigem hoia varjus end!

Äkki vajus põõsas loogu,
koolmekohal väikses vees.
Rebane siis võttis hoogu,
tegi ampst ja limpsas keelt.

Järvele siis saabus vaikus,
rebane sai kõhu täis.
Kõrvus konnakoor kui kaigub,
jällegi seal ringi käib...


Aga eks ma ikka püüan ka midagi käegakatsutavat jälle luua

Kittykas posted @ 08:12 - Link - kommentaarid (1)

19 November 2010
Tere mõnusalt sombust hommikut kõigile!
Kuna see ilmake on just täpselt selline nagu just äsja mainisin, siis kingin teile killukese päikest
Siin ta on- sooja annab see vist küll ainult selle omanikule, kuid veidike sära igale Isetegijale. No tunnetuse asi muidugi...

Juba suvel selgeks õpitud ja kõvasti praktiseeritud muster läks kasutusse ristitütrele kleidi kudumisel.
Materjaliks: kasutasin "Helen" Novita päikesekollast ja samuti "Funny" dekoratiivlõnga.
Vardad: nr. 3,5 .
Ja nagu ikka - siis, kui vaja pole meie kaubamajast saada selliseid ilusaid paelakesi nagu tarvis. Seega õlapaelad on kahest paelast kokku õmmeldud ja eestpoolt kaunistatud kahe suure nööbiga. Lisaks sai kootud ka pisike bolero, et väiksed õlad ikka soojas oleks.
Kuna kogu selle protsessi käigus polnud mul seda võimalik kellelegi selga proovida ja kahjuks isegi üleandmisel ei võimaldatud mul seda teha, siis läks see proovimisele vanuselt järgmisele piigale. Mis siis ikka. vähemalt nägin ära, kas ja kuidas see seljas istub.

Pilte sai nüüd küll kole palju aga no mis sa teed, kui seda valikut nii raske teha on

Praeguseks on küll minulgi ideede poolest täielik madalseis. Ja ometi on ees detsembrikuu- terve trobikond sünnipäevi ja jõulud. Eks paistab...
Kittykas posted @ 07:02 - Link - kommentaarid (9)

16 November 2010
Ühel laupäeval jäi mulle kohalikul turul silma lõngakaupmees, kes kauples Leedu ja Türgi lõngadega. Pean ütlema, et tegemist oli päris viisaka valikuga ja lisaks veel valmis tootenäidistega müügilolevatest lõngadest, et ikka tulemus ka juba näha oleks. Nii jäi mullegi näppu selline tutsakas Türklaste toodetud lõnga...No võtsin ka n.ö prooviks. Lõnga nimeks "NAKO" Angoramatik FANTAZI - 65 % akrüüli ja 35 % mohääri. Kuna pikkust oli 100g kohta tervelt 400 meetrit, siis arvasin, et ühe salli jaoks peaks jaguma küll. Mõeldud tehtud.

Salli mõõtudeks: 165 x 36 cm.
Vardad: nr. 6
Muster: Ravelry´st. Lisan mustri juhuks, kui kellelegi huvi peaks pakkuma.Ja sall ise...Järgmiste postitusteni!

Kittykas posted @ 08:12 - Link - kommentaarid (10)

12 November 2010
Juba pikalt soojadena püsinud päevade sekka satub järjest enam päevi, mil tali annab märku oma saabumisest. Ega siis sel aastal teisiti saa. Olen minagi juba jõudnud valmis kududa paar möödundtalvist hitt- toodet ehk Sibulaplix´i skeemi järgi kootud kaelussalli. No olen neid juba tegelikult päris palju kudunud aga ikkagi on need kuidagi nii armsad, et ei saa neist ei üle ega ümber. Panen nad siis ikkagi üles ka.Ühel juba üsna talvisel hommikul ärgates ei saanud väike Kristo sugugi aru, miks maa nii valge on? Ja kuna auto on ka lume all, siis ei saa sellega nähtavasti ju enam sõita Nii, et väikemees oli kohe üsna nõutu
Loomulikult kasutasime ka juhust esimesed tiirud kelguga sõita.Müts Kristo peas on ka mõnda aega tagasi fliisist kokku õmmeldud. Õige pisut sai teine suur aga no pole midagi, varsti nagunii teised mütsid kasutusel.Lund nautisid nii lapsed, kui koerad

... ja isegi kiik oli lume all No mis sa kostad. See tähendab, et ka kiikuda ei saaNeed väiksed vennikesed ei puhka ka vist enne, kui maakoor ikka täiesti kõvaks külmub. Kättemaksuhimu selle eest, mis meie neile suve jooksul korraldasime on ikka vist tõsiselt suur , sest see, mis nende soojadega meie aias toimub on päris karm.Ja ei- need ei ole meie kutsu jäljed. Harakate smoking´id läigivad kordi rohkem, kui meie koera karv. Vahel tekib küsimus, kas ta ise oma kausist üldse midagi saab? Toas on meil papagoid, õues harakad

Järgmine töö on juba vormi venitamisel. Seega peatse kohtumiseni!
Kittykas posted @ 08:26 - Link - kommentaarid (4)

01 November 2010
28.oktoober

Sel päeval sai meie pere pesamuna Kristo 2 aastaseksLoomulikult käisid seda rõõmupäeva koos meiega tähistamas meile kallid lähedased inimesed. Suured tänud teile meelespidamise eest ja teadke, et teiega koos sai veedetud 2 toredat õhtut, mida on tore meenutada. Sünnipäevast juttu tehes, oli esimene asi, mida kristo väga ootas- kook! See sai tellitud tema sõbra ehk siis lepatriinu kujuga.Ja oi, kui õnnelik ta ise sealjuures veel oli. Kukkus kohe täppe lugemaJärgmisel päeval, kui memm valge karbiga saabus, teadis Kristo kohe, mida sealt oodata oli. Jooksis kohe kööki, otsis sahtlist kaks nuga ja kiiresti tuppa kooki lõikama Enne aga puhus küünlad tordil ära ja hüüdis ise veel õnnelikult "Tubiii!"Tema versioon siis koogilõikudest
31.oktoober

Seegi kuupäev tõi meie perre palju rõõmu. Andreas võitis tantsuturniiril "Magus Algus" Võrus III koha. Tantsimas käib ta nüüd teist hooaega ja kuna see oli selle aja jooksul esimene auhinnaline koht, siis tõi see rõõmupisarad silma nii mulle kui ka talle endale. Unistas ta juba ammu "riidest paelaga" päris medalist. Seda seepärast, et nn. medalid saavad küll kõik osalejad aga need on pigem sellised magusad ehk siis śokolaadist medalid ja seotud pakkepaela külge Igaljuhul sai ta selle medaliga kõvasti indu juurde ja loodan, et nüüd seda rohkem ikka treenida ja harjutada tahab.

Siin siis koos oma tantsupartneri Karili´ga.Seega palju, palju õnne mõlemale pojale!
Kittykas posted @ 08:12 - Link - kommentaarid (9)

28 Oktoober 2010
Mõnda aega tagasi märkasin JANSUKA blogis huvitavat mustrit, mida kutsuti luuavarre pitsiks. Kuna see mulle tõesti meeldis, siis otsustasin tema käest uurida, kuidas seda õieti tehakse. Janika_505 lahke vihje suunas mind sinna, kuhu ikka - YouTube´sse No tõesti- leidsin sealt sõna otseses mõttes puust ja punaselt koostatud video, kus polnud lihtsalt võimalik mitte aru saada, kuidas seda tehakse. Ja pean ütlema, et tegemist on äärmiselt lihtsa mustriga. Kuigi valmiskujul jätab see minu jaoks vägagi keerulise ja peene mulje. Kohe kordades lihtsam, kui väänata mitmerealisi palmikuid Lihtsalt see silmuste „Luuavarrele“ (usun, et sealt see nimigi pärineb) korjamine on natuke aeglasem tegevus. Aga tulemus on seda väärt. Seega suured tänud Jansukale!
Kus siis aga mina seda pitsi juba ära sain kasutada. Nimelt „andis pandla“ minu püksirihm. Oli teine märkamatult pahema poole pealt juba nii katki hõõrdunud, et ühel järjekordsel väljaminekul avastasin, et võin püksata jääda Algul mõtlesin, et viskan kohe minema. Siis aga mõtlesin nii nagu päris paljud Isetegijatest geeniused, et ehk saab seda veel siiski kusagile kasutada Kuna pannal oli selleks ajaks tõesti ainult mõne niidijupiga ülejäänud rihma otsas, siis kaksasin selle küljest. Harutasin vana materjali selle ümbert ära ja heegeldasin üle. Kuna kuulun ka nende inimeste hulka, kes paljal kõhul mingit tavalist pannalt kanda ei saa, siis teistmoodi polnuks see võimalik ja ega see iluski poleks jäänud, sest tegemist tavalise pandlatoorikuga. Ja sealt edasi kolmerealiselt luuavarrepitsiga edasi. Tulemus jäi ilus. Kuigi sel pole seda tugevust, mis eelmisel rihmal, sest materjal on pehme. Aga vööna kaunistuseks kanda sobib ideaalselt. Lisaks kaunistasin aasa mõne litriga ja valmis ta oligi.

Muster siis pärit JANSUKA blogist.
Idee: ikka omast peast.
Materjaliks : Capri musta värvi puuvillane lõng.
Luuavarreks : varras nr 8
Heegelnõelaks: kasutasin väikest metallist nr. 1,75 , sest sellega oli mõnusam neid silmi läbistada .Vana püksirihm...

Seega on mul nüüd valge vöö asemel must- nii et vaadake ette
Kittykas posted @ 06:01 - Link - kommentaarid (7)

25 Oktoober 2010
Samal ajal, kui päris suur osa Isetegijatest koob "Soktoobri" raames sokke, kudusin mina ühed kindad pere kõige väiksemale. Ja miks- sest sokke ei oska ma endiselt kududa. No see pole küll mingi õigustus ja ega ma siin sellel teemal vinguda väga tahagi. Pigem olen ikka püüdnud seda sokikanda ka juba paar korda harjutada. Viimane proovitöö näeb välja selline...Valisin lõngaks Capri puuvillase, et silmad ja muster võimalikult hästi näha oleks ja tegemist alustasin kohe sokikannast - ühesõnaga asusin kohe asja kallale No väga rahul ma tulemusega siiski pole. Midagi oleks justkui puudu või üle. Ja seetõttu lausa kadestan siin blogides kõiki toredaid sokimeistreid Aga no püüan sihikindel olla ja loodan, et saan ka kunagi siin omatehtud sokke näidata.

Nüüd aga kinnaste juurde...
Eelmisel nädalavahetusel trehvasin kohalikul turul ühe laua peal nägema suurt lõngade hunnikut. No nii nagu mõningates secondhand kauplustes. Silma jäi üks hästi paks lõng, millest tekkiski mõte paar kindaid kududa. Kuna lõnga päritolu teadmata, siis materjali koha pealt jään vastuse võlgu.
Varrasteks nr. 3,5.
Lõnga vesihalli värvuse tõttu tekkis mõte need mingi mereteemalise pildiga kaunistada. No üritasin sinna siis mingit purjekat tikkida. Tundub, et ka villasele tikkimist peaks veel harjutama. Igaljuhul kindad said sellised...Eile voodiriideid vahetades soovis patju voodisse paigutada väike Kristo. Algul ma ei taibanud, miks Kristol oli vaja ka venna lambukestega patja. Teise tuppa jõudes, sain aru miks? Nimelt erines tema paigutus pisut minu omast. Kui patju ristipidi paigutades oleks neid voodile mahtunud 3, siis püstipidi oli vaja 4 patja. Samuti jäi silma see, et äärtesse oli ta paigutanud ühevärvilised padjad, keskele aga kirjud. Tagatipuks oli väikemees ka ise juba ennast mõnusalt voodisse sisse seadnud Igatahes saime kõik jälle natuke naerdaKõike kaunist!
Kittykas posted @ 07:15 - Link - kommentaarid (6)

20 Oktoober 2010
Sellel aastal tundub mulle vahel, et meil on kodus ühe koolilapse asemel neid lausa kaks. Nimelt nii nagu meie suurem venna koolist tulles oma õppetööga tegelema hakkab, kostub kohe köögipoolt kolinat. Ja juba paistab uksel väike Kristo, kes veab enda järel suurt tooli, et see siis samuti venna kirjutuslaua taha parkida ja temaga koos õppima hakata. Võtab siis ka hoolega paberid ette ja hakkab sinna väikseid täppe ja ringikesi joonistama Siis lähevad käiku venna vihikud ja õpikud, kust saab huvitavaid pilte vaadata ja katsu siis neid tema "täpikeste" eest kaitsta. Sellele järgneb ju kohe kisa ja lärm. Järgmiseks asutakse venna koolikotis sobrama. Pinalist kaovad vildikatelt korgid ja kustukumm paljuneb hetkega mitmeks väikeseks kustukaks.
No mõtlesin siis mina, et teen Kristole ka päris oma koolikoti No sellise tema mõõtu ja tema "õpikute" jaoks. Ja kuigi ma üldiselt õmblemises mingi kõva käsi veel pole, võin selle kotikesega küll täiesti rahule jääda.
Koti materjaliks kasutasin kunagi suvel Põlva kaubamajast jääkidekastist just mingi kotikese tarvis soetatud mööbliriiet. Rihmad ja pandlad pärinevad aga ühelt emme vanalt alalhoitud käekotilt. Ja selline see sai...
Teostus ja idee : Made In Isetehtud.
Ja selline see sai...Seekord sai pildile püütud ka koti omanik. Igakord nii hästi ei lähe ju

Järgmise korrani siis!
Kittykas posted @ 10:26 - Link - kommentaarid (8)

16 Oktoober 2010
Viimati, kui siia postitasin oli väljas lihtsalt jahe. Nüüd on aga juba mitmel päeval selle sügise esimesed lumehelbed nähtud ja tasahilju tekib selline pisike jõulueelne tunne. Läheb see aeg ju nii kiirelt, et ei saa arugi, kui juba nad käes ongi.
Panen täna siia üles veel ühe lubatud bolero, mis ootas lihtsalt ühte kaunistavat elementi. Leidsin, et selle võiks teha kitsast tumepunasest paelast ja mõnest seemnehelmest.

Muster: kord juba ühe bolero jaoks kasutatud. Pärit ühest suvisest "Minu Käsitööd" numbrist.
Lõngaks: Novita Rose mohair ja vardad nr. 6.Saavutamaks ka pildil õiget värvi, tegin mitu võtet- küll välguga, küll ilma. No miskit on ikagi näha.

Veel on päris mitu asja, mida pole jõudnud üles panna. No lihtsalt ei leia aega... Aga ma siiski püüan
Kittykas posted @ 18:03 - Link - kommentaarid (6)

06 Oktoober 2010
Juba mitu hommikut on maad katnud valge, külm hallavaip, mis on seni veel uhkelt õitsenud suvelilledest elumahla viimse, kui tilgani välja väänanud. Sügis on järjest enam võimu haaramas... Mis siis ikka- tuleb kindad kätte tõmmata ja kauaõitsend kaunikesed maast välja juurida. Ja kaua need puudki oma lehti kinni suudavad hoida. Veel üks tuulisem ilm ja läinud on needki.Aga - enne, kui konnad oma urgudesse talveunne ronima hakkavad...
Pikematel autosõitudel olen vaadanud, kuidas pisemal unnevajunud reisijal alati peake kuidagi viltu vajub ja seetõttu tuli idee teha talle ise väike kaelapadjake. Ja kuna mul oli veel järgi seda erkrohelist sametriiet, siis muidugi sai see padi endale veel punnis silmad ja kõrvuni suu Selle tõhusust veel katsetada jõudnud pole. Kui see aga mingil põhjusel ennast ei õigusta, siis las reisib lihtsalt rõõmsalt meiega kaasas. Vähemal on keegi, kellel on ilmadest ja tujudest hoolimata alati naeratus näol

Kittykas posted @ 07:14 - Link - kommentaarid (6)

04 Oktoober 2010
Täna siis jälle üks sünnipäevateemaline postitus. Nimelt oli 30.septembril sünnipäev meie väikesel ristitütrel Merlinil, kes sai 5 aastaseks Ja nii nagu ikka mul juba pea aastajagu kombeks on olnud, olen püüdnud sünnipäevadeks midagi ise meisterdada. Vähemalt mingi osa kingitusest on ikka enda näppude vahel valmis vorbitud. Ega siis seekord teisiti... Kuna tegemist juba jahedamate ilmadega ja ega see talvgi enam ju kaugel pole, siis ka temale sooja komplekti mütsist ja kaelusest.Tibule kingitus meeldis ja usun, et varsti ka lasteaias mõnusam õues käia. Ei pea kogu aeg seda salli mitut tiiru ümber kaela kerima. Lihtne ja mugav. Ja kui õues väga külm, saab kaeluse kasvõi silmini üles kerida.

Kahjuks jõudsime me aga vahepeal haiged olla. Tabas meie väiksekestki see kõrge palavik. Üleüldse on praegu väga palju kõiksugu erinevaid viirusi jälle liikvel ja mina ikka jälle kõrgendatud pinge all, et kuidas see pikk ja pime aeg valutumalt küll mööda saaks. Ei saa muretult seda värvilist sügist näed nautida. Siiski jalutasime paar nädalat tagasi väikese pojaga metsa all ja uurisime, mida huvitavat seal näha. Kuna aga metsa all sammal niivõrd pehme oli, siis väikemees leidis, et mugavam oleks siiski emme süles kaasas käia, kui oma pisikesi jalakesi kõrgele tõsta. Vot selline näoke manati ette, kui enam tahetudPildile jäid ka mõned sirmikud, mida sel aastal jälle oma kümmekond tükki oma kuuri tagant korjata saime.Tõeliselt maitsvad seened!
Et aga täpselt 1.oktoobri hommikuks oli meilgi esimene kord hallavaip maas, siis seenele sel aastal enam asja ei ole. Imestasin isegi, et sel aastal nii pikalt meid külm ei külastand. Lilleilugi jätkus seetõttu kauemaks.
Järgmise korrani siis ...
Kittykas posted @ 06:54 - Link - kommentaarid (4)079522 visits