Jerrukese käsitööteod


Jerrukese käsitööteod
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Jerrukesest

Vanus: 21
Asukoht: Tartu
Tähemärk: Kalad

... sest käsitöö on lahe! Koon, heegeldan, õmblen. :)

Thumbs up&thumbs down

UP!
Kududa, heegeldada, õmmelda.
Down!
Ülesharutamine - ükskõik, kas kudumise või õmblemise puhul... Ma ei salli seda ja vahepeal saan suisa vihaseks, sestap püüan ka nii teha, et ei peaks harutama.

Arhiiv

Viimased postitused
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007


Lemmikraamatud
Hesse "Stepihunt"
A.C. Clarke "Childhood's End"
O.S . Card "Ender's Game"
Samuel Butler "The Way of All Flesh"
Jules Verne'i triloogia
Hemingway teosed (kõik!!!)
Doris Lessing "Mara and Dann"
Paul Murray "An Evening of Long Goodbyes"
George Orwell "1984"
Kurt Vonnegut "Galapagos"
Igasugused sõnaraamatud

Lingid
Teine virtuaalne kodu


......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
06 Veebruar 2008
Panen üles ka pildid minu tassidest ja kaussidest, mis said vikikese juhendamisel tehtud. Ega mulle pole miskit osavat kätt antud, seega tegin nii nagu oskasin. Kaussidega läks isegi kiireks, aga mis siis. Edaspidi juba tean, kuidas kavandada asju ja mida kuidas teha AITÄH VIKIKE!!!

Tassid.

Kausid.


Jaanuar: valge

Kuigi juba ammu valmis, sain alles nüüd pildid tehtud. Ei jää ise eriti rahule, aga valmis sai tehtud.Südamekujuline linik.

03 Veebruar 2008
Mul on jaanuarikuu valge asi valmis (kahjuks tuli suht käkk), aga kuna pole fotokat, siis ei ole midagi näidata.
See-eest sai eile tasse ja kausse maalitud - väga vahva oli Mul jäi küll mõnesse kohta veidi ajalehepaberit külge ja ei saanud seda päris lahti, aga ma ei põe. Oligi selline katsetamine, et mida ja kuidas teha. Nüüd jääb üle ainult värvid ära osta, viina ja pintsleid ja toorikuid ka ja... avage töökoda

Hetkel ikka o'leary käsil... harutasin suure jupi üles, sest olin valesti teinud... aga nüüd ma vaatan, et kurat võtaks, jälle on läinud valesti, seekord teises kohas Oehh, mul läheb lihtsalt tuju ära ja kõik. Enne seda harutamist seisis see mul kuu aega lihtsalt, kuna edasi teha ei saanud (ja aega ka polnud), aga nii halb on harutada. Ja nüüd jälle. Kurat, ma ütlen...

03 Jaanuar 2008
Andsin lõpuks alla ja liitusin värvispektri koostegemisega. Lapiteki koostegemisest ma ikkagi pean loobuma. Ma arvan, et ma kindlasti teen lapiteki, sest see on mul plaanis olnud mõnda aega, kuid ma ei taha endale seda ajalist piirangut, et peab valmis olema, sest ma ei pruugi jõuda.
Jaanuari valge värvi teema on valitud, hakkan heegeldama. Pole ammu heegeldanud ja tegelikult mulle meeldib see. Eks siis näeb, mis välja tuleb.
O'leary'st nii palju, et ma pean esitükist kolmandiku üles harutama. Ma olen jätnud ühel palmikul ühe pöörde tegemata... Mees pakkus geniaalse lahenduse - tee teine tükk samamoodi ja keegi ei saa aru! nojah. Ma ikkagi harutan üles, kuigi ma jõudsin peaaegu kaenlaauguni. Hetkel pole eriti aega selleks. Pean õppima ja eksamid on hetkel prioriteet. Samas katsun vähehaaval asjaga tegeleda, muidu ei saagi mul see valmis.

Lisaks ütlen, et otsustasin kah hakata postitustele ingliskeelseid lisasid kirjutama. Esiteks on inglise keel mu eriala ja teiseks kulub ära vastava sõnavara harjutamine. See on sõnavara, mida (üli)koolis ei õpeta keegi ja ma mõtlen, et praktika aitaks siinkohal

***
I have given in and I have decided to join the Colour Spectrum Project. CSP is a project that lasts throughout the year 2008. Each month you have to craft something in a specific colour. The item is free to choose, also the techinque - be it knitting, crocheting, sewing, painting... whatever The colour of January is white and I have decided to crochet - I haven't done it for a while and I actually like crocheting very much.
My o'leary is "standing by" as I have to rip it a bit... I have to study for my exams now, so crafting is not my top priority at the moment.

29 Detsember 2007
Vaatasin foorumis ringi ja nägin seda suurepärast värvispektriprojekti. Oh jeerum jeerum!!! Nii äge mõte, tahaks osa võtta külla, aga... aga... Ma ei tea, kas ma jaksaks. Ei taha nii, et jääks miskit lohisema. Iseenesest ma koon suhteliselt kiiresti tegelikult, aga küsimus on ajas. Ülikoolis sel viimasel semestril midagi väga mahukat tulemas pole peale bakatöö. Aga suurem muutus mu elus on see, et lähen esimest korda niimoodi püsivalt tööle. Ja ma hästi ei kujuta praegu ette, mismoodi see kõik välja nägema peaks siis. Ei ole küll täiskoht, aga siiski. Ma veel mõtlen. Väga tahaks osa võtta...

Praktilisemast poolest nii palju, et o'leary seljatükk on kohe kohe valmis, täna enam ei jaksa, teen homme veel ülevalt kaelaaugu ja siis saabki esitükkide ja palmikute kallale asuda. Mul tuleb see o'leary muidugi teiste mõõtude järgi, kui seal õpetuses, silmi oli tunduvalt rohkem mul. Ja seljatüki peale on juba 3 tokki lõnga läinud Ma siin mõtlen, et as kõik on ikka korras noh, sooniku peale läks ikka lõnga ja alt oli laiem kah... no eks näeb, palju seda kokku läheb. Liannist see lõng otsa ei saa, käisin täna juurde toomas

Head vana aasta lõppu ja ilusat uue aasta algust!!

22 Detsember 2007
Jõulutervitused kaasisetegijtatele!

Ega mul muud uudist polegi hetkel, kui et sain lõpuks ometi o'leary'le vardad sisse lüüa (või siis o'leary varrastele võtta). Lõpetasin seljatüki alumise sooniku just. Ema juba ütles, et las ma koon seljatüki ise, ära sa raiska sellele aega, hakka palmikuid ehk siis esitükke kuduma.
No kõik tahetakse käest ära võtta Ütlesin, et kudugu ise endale kampsun
Iseenesest muidugi on tal iva sees - parempidi ma oskan kududa küll ja küll, aga palmikud on uus väljakutse, millega mul läheb ilmselt aega. Eks ma mõtlen, kas delegeerin "musta töö" ära või ei. Tegelikult on hirmus tahtmine ikka ise teha

20 Detsember 2007
MUST KOTT "Bling Flower"

Mõtlesin sellise nime välja kotile jah, sest sellel on üks kena bling lilleke peal.
Koti tegin õele jõuludeks. Idee on SIIN. Ma tegin natuke ümber, kuna mul oli oluliselt paksem lõng - Steinbach Wolle Ahoi (20% villa, 80% akrüüli, 100g/65m). Lõnga kulus 1,25 tokki (praegu mõtlen, et mis ma ülejäänuga teen...). Vardad olid nr 4.
Koti laiuseks oli algul 18 silma (16+2) ja siis õpetuse järgi kasvatasin juurde. kui sain paraja pikkuse (tunde järgi ), siis kahandasin põhja jaoks mõlemalt poolt neli silma, pärast kasvatasin siis samapalju. Kudusin kogu aeg parempidi ehk siis ripskude - oli tugevam ja parem. Tänu sellele seisab kott ise püsti ka, nagu piltideltki näha.
Sangad ostsin Liannist (ilgelt kallid ikka, 63 eeku :S). Selle osa, mis sangade ümber läks, kudusin suvalisest mustast villasest lõngast, mis ma leidsin, kuna Ahoi oleks liiiiga paks olnud. Sisse kudusin puuvillasest mustast lõngast tasku mobiili/võtmete jaoks, õmblesin selle kinni ja ajasin serva sisse kummipaelakese kah, et paremini hoiaks.

Lille idee on võetud SIIT.
Heegeldasin esimesed 2 rida mustast puuvillasest lõngast ja siis viimase rea tegin kuldsest lõngast. See on seesama, mis on näha allpool sellel sinisel kampsuni Suhteliselt defka, pole poes sellist näinud (see on ostetud 10 aastat tagasi).

Kott on omanikuni jõudnud ja tema oli rahul (koti taskusse läksin ühed kõrvarõngad kah ). Ema oli kah oma õlasalliga rahul.
Siin siis pildid


Loodetavasti saab aimu, missugune see kott on... ega musta värvi asja pole kerge pildistada (õe tehtud pildid).
***

Lisasin mütsist kah pildid, vaadake allapoole
Hetkel on käsil tõlkeeksam, aga kui sellega ühele poole saan, siis võtan o'leary tõsiselt käsile!! ma ei jaksa ära oodata, juba tegin palmikutega proovilapi ka.

***
[I] The black bag "Bling Flower"
I knitted this bag for my sister as a Christmas present. The yarn is very thick and I used needles no 4 (no 9 was suggested), so it's very strong and thick and thus it holds its shape.

12 Detsember 2007
Selle postituse tahaks pühendada oma kasuemale
Tal oli eile sünnipäev! Palju õnne!!!

Ütleme nii, et tänu temale ma üldse käsitööga tegelen. Kui poleks võimalik tema juurde joosta, kui mure on mingi käsitöö asjaga, siis vaevalt mul endal oleks kannatust asjaga nii palju tegeleda. No kui ei tea lahendust, siis ei tea ju.
Viimastel aastatel ta pole nii palju kudunud enam, kuna silmanägemine pole suurem asi enam. Kuid sellegipoolest, mulle tundub, koob ta paremini kui mina
Tal on suur-suur kogemustepagas ja kampsuneid kuduma on ta peaaegu et omal käel õppinud.
Mõtlesin, et panen paar pilti kah tema töödest, äkki saab keegi inspiratsiooni


***
enda tegemistest nii palju, et lõplikult sai valmis minu esimene mütsitegu ja õele kootud kott. Loodan lähipäevil neist ka pildid saada
Seniks katsun o'leary mustrist ja muust sotti saada.

***
[I]This entry is dedicated to my step-mother - thanks to her I knit!
Here are some of her knits I have been able to capture.

30 November 2007
Täna lõpetasin OMA ESIMESE mütsi - 2in1 ehk kaks ühes talvemütsi. Kuna mul endal fotokat pole, siis kohe ei saa pilte üles panna. Küll need tulevad.
Kaks ühes on see sellepärast, et ma kudusin nö voodri ehk lihtsalt mütsi, tihedas koes, alla ja siis mustriga mütsi peale. Kuna tellija on külmakartlik, siis tema soovil ka selline lahendus. Muster on suhteliselt lihtne - kood 3 silma kokku ja kood sellest kohe 3 silma, siis üks silm vahet ja uuesti. Lisaks mustriridade vahele üks parempidine rida. Praegu veel mõtlen, mis moodi ma need kokku õmblen, et kuidas serv ilus jääb. Mõtlesin, et võiks ju proovida üle heegeldada? Siis ju võiks jääda ühtlane serv. Või on kellelgi juhuslikult paremaid ideid?


EDIT: nüüd lõpuks ometi ka pildid. Kvaliteet pole suurem asi, sest need said kiirelt enne kluppi minekut tehtud
Aga mütsi saaja on rahul mütsiga, kahekordne müts on ikka kahekordne müts

Kootud on G-B JIL lõngast, vardad 3,5 ja ringvardad nr 3. Eelpool on muster toodud. Ääre heegeldasin kinnissilmustega üle. Sellega oli jama ja seda pidin mitu korda harutama. Põhjus selles, et see müts oli suhteliselt suur (177 silma), sest see oli tehtud selle voodrimütsi järgi ja mütsiomanik ei tahtnud, et väga ümber oleks, kuna tal on vaja pats kah mütsi alla mahutada. Lõpuks heegeldasin nii, et üle 2 ja üle 1 silma. Seestpoolt ei jäänud kõige kenam, aga väljastpoolt on igatahes ok. Sisse ajasin veel kolmekordse kumminiidi, et tõmbaks natuke ümber veel.

Selline on siis minu esimene müts. Peaks endale kah midagi sellist tegema Koemuster on väga mõnus.

***
This is my FIRST knitted hat There are actually two - one is inside (in Stockinette stitch) and the other one has a pattern. Basically it goes like this - knit 1, knit 3 tog and knit 3 out them, repeat. Knit a row in St stitch and repeat the pattern row. You should knit it on the circulars.
It wasn't very difficult but as the number of stitches of the outer hat was large (177 st), then crocheting the two hats together was a challenge. But I did it. I also sewed a thin elastic/rubber band/thread inside, so it would hold close to head.

23 November 2007
Mohäärist õlasall
A Mohair Shawl.

See on minu viimane valminud töö ja ei sa märkimata jätta, et olen selle üle väga uhke
Ma pole varem koemustri järgi midagi kudunud, aga nüüd võtsin asja ette.Muster lähemalt.


Muster on pm lehemuster, leidsin selle ajakirjast "Minu käsitööd", eriväljaanne 2/2007.
Lõng: Pukas (Liannist) 82% mohääri, 18% nailonit; 25g=130 meetrit, kulus 6 tokki.
Vardad: umbes nr 6 (ei ole peale kirjutet suurust, umbes pakun)

Siin on muster ja tingmärgid.

Paremalt poolt kokkuvõtmine tähendab, et võtad silmad kokku varda eest, vasakult poolt kokku võttes võtad nad varda tagant.
Täiendus: 15. rida algab ja lõpeb KAHE silma kokkuvõtmisega... mul jä mustrit lugedes algsel mulje, et lõpus kah 3 kokku, aga ei, ikka 2. Muidu hakkab kiiva kiskuma.

Mul oli ühes reas 107 silma:
3+3 mõlemas servas ripskude, kus kudusin ainult parempidi - korrektse serve huvides (nii üleval kui alla otsas on 6 rida ripskudet)
1+1 viimased silmad
98 silma mustrit ehk 7 mustrikorda.

Kokku kudusin 16 mustrikorda (pikkuse mõttes).

Alguses oli natuke komplikatsioone, kuna ma pole enne sellist asja teinud, aga sain tänu Helle abile mustri lugemisele pihta No et õhksilmad peavad kohakuti olema ja selle järgi saab ju aru, kui on mõni silm kuskle "jalutama" läinud. Lõpuks oli juba päris igav, sest muster oli lihtne ja selge
Lisaks võin mainida, et see sall on väga-väga soe. Kui ta juba küllaltki pikk oli, siis laotasin ta kudumise ajaks jalgade peale ja noh... ruttu tekkis tunne, et jalad lähevad põlema

Igal juhul mina olen uhke ja võin sellist asja veel kunagi teha!

***
This is my last finished work and I am very proud of it I haven't knitted a shawl before and also I haven't knitted something that would have such pattern.
It is knitted of mohair (82% mohair, 18% nylon), needles no 5 or 6 (I don't know which). The pattern is given above, i think it is clear even for somebody who doesn't speak Estonian. If there are further questions, I'd be only happy to help.
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Lemmikstiilid


Hetkel käsil:

O'leary kudumine= Värvispektri 2. värv - PUNANE
Tulevikuplaanid

Kudum mehele
Pitsilised põlvikud
Lapitekk
Üks saladuslik kott
Kindad&sokid endale
Suuremat sorti kudum VKst
Ise piilun...
Noor Perenaine
Mari Marike
Jansa


Knittingisland
Piilujaid

010467

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Käsilolevad IT projektidValmis IT projektid

Käsilolevad isiklikud projektid

Lõpetatud isiklikud projektid

Mohäärist õlasall
Kaks ühes talvemüts
Jõulukink - kott õele