põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
06 Juuli 2011
Päikeseline kudumine

Laulupeost taastunud, pisuke puhkusejupp puhatud, jälle natuke aega virtuaalselt ringi kolistada. Ülihea pidu oli ja meie kaks laululast jäid väga rahule. Käsitöögi päikeseline.Juunikuu oli sedakorda minu puhul Anniste kuu Ma pole ühtegi mustrit järjest 5 korda läbi kudunud ja sellest kordamisest veel nii suurt rõõmu tundnud! Iga kord oli tulemus ju erinev ja lõnga-varrastega mängimise ruumi jäi veel lõputult. Täiesti mõnus muster! Ausõna!Sellele kollasele sallile valisin peenikese puuvillase lõnga, sestap pidin normaalmõõdus salli saamiseks looma rohkem silmuseid kui muster ette nägi. Arvutasin, et 507 silmusega oleks hea alustada (41 kordust + 15 silmust külgedel).
Uhkuse mõttes lisasin ühe nupurea.Kui muster oli kootud, jäi alles 339 silmust.
Kontrolliks mustrilehelt -> 41x(12-4)+(15-4)=339.
Lühikeste ridade jaoks leiutasin valemi -> (339+9):2=174
Kudusin 174 silmust, peale seda lühendatud ridade juhendi järgi.

*
Tegelikult oli mul plaanis kududa neid mõtlemist mittevajavaid "lühikesi" ridasid lennukis, aga juhtus nii, et sattusin hoogu ja sall sai valmis täpselt päev enne väljalendu. Ja nagu võib arvata, siis õhtul asju pakkides lisa-peavalu - mida nokitsemiseks kaasa võtta Võtsin selle beezi mütsi, mida eelmises postituses juba näitasin, heh.
Aga kollast vastvalminut salli ei jätnud ka koju - kekutasin sellega nii Tsehhis kui Viinis, pilti tegime Mozarti kohvikus mekkides magusat kakaod. Kooki muidugi ka. (Khmm, nii et mu poiss laulis Maateaduse laulus täitsa õigesti "...ja saatnud Tsehhi vanemaid." )Andmed
Lõng Steinbach Wolle Sissy 10 (50g=280m, 100% puuvill),
kulu 1,5 tokki
Varras 4,0 silmuste loomiseks, 3,75 kudumiseks
Silmuseid 507
Lõpetamisel pärlkude, kudusin viimased lühendatud read ka juba pärlkoes, et lisaridasid liiga palju ei tuleks.
põrnikas lisas @ 20:41 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
919283 külastajat