põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
11 Aprill 2011
Eriprojekt - minu päris esimesed sokid

Kohe vägisi sunnin ennast blogima, suur tegemise hoog on sees ja valmisolevaid asju muudkui koguneb


Mu emal oli 16.märts sünnipäev, tean, et talle meeldib kodus villaste sokkidega käia ja sellepärast otsustasin talle kingituseks kududa sokid! Et need ikka õigeks ajaks valmis saaksid, alustasin rekordilise ajavaruga ... hohoooo - sokikudujad, jah, see on võimalik... oktoobris-novembris.
Teooriaks tuulasin raamatupoode ja leidsin Apollost meeldiva sokiraamatu Sokkide väel. Mul oli hirmus hea meel, sest suutsin hankida viimase raamatu! Suured tänud ka loomulikult Tintsikule puust ja punase sokikooli eest, töötasin ka seda materjali usinasti läbi. Päris tihti leidsin ennast kolme või nelja materjali paralleelselt uurimast, kuid tasapisi ja etapiviisi kududes jõudsin oma super-soki-projektiga täpselt õigeks ajaks valmis.


Nüüd, kuu aega hiljem oskan öelda, et sokid on emal tihedas kasutuses, vaid pesuks tulevad korraks jalast ära.
Pistan nüüd pildid kiirelt vahele enne kui arvuti aku otsad annab

Ahjaa, andmeid ka.
Igal vardal oli 18s. Vist natuke paljuvõitu, aga jalga sobisid mõnusalt.
Lõng 2 tokki ...kohe vaatan nime-koostist.., järele jäi ka.
Sukavardad nr 2,5

Midagi ma tegin valesti, või oli süüdi see suur algsilmuste arv, igatahes jäid sokid kergelt naljaka kujuga. Aga ausõna, jalas on ülimugavad ja selles laias kohas silmuste arv on täiesti õige, midagi kahandamata ma ei unustanud, aga proovimine näitas, et vaja lisaks kahandada, nii et kahandasin ka sealt, kust muidu ei ole vaja. Kui praegused pooleli olevad asjad valmis saan, siis ausõna teen sellised, mis ka kujult rohkem õigeid sokke meenutavad.


Kingile lisaks joonistasin kaardi ja heegeldasin sinilillega järjehoidja. Õmblesin kaks sinilille kokku ja sisse peitsin puuhelme. Seotud lõngaga järjehoidja-mudeli mõtles välja mu suurem tütar ja mina kopeerisin ideed. Kasutan muideks ise ka selliseid lõngast järjehoidjaid, väga mugavad, ei libise raamatu vahelt välja. Ainult selle vahega, et mul pole heegeldatud vaid plastmassist sulatatud, lapsed mingi aeg tootsid neid päris kõvasti.


Üks pilt veel...
põrnikas lisas @ 19:08 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
921688 külastajat