põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
20 Märts 2011
Hele-heleroosat kevadesse!

Sain valmis täiskomplekti oma lumikellukesest näitlejale - lasteaia näidendis. Aga pealaest jalatallani kostüümi näen isegi alles neljapäeval, siis üritan ka pildid saada.

Nende suuremate projektide vahele on mul alati suht keeruline midagi mõistlikku teha. Tavaliselt proovin midagi heegeldada või midagi ägedat kududa, aga tekib mingilaadne arusaamatu susserdis, mis kohe tahab ülesharutamist. Aga ju aitab see tühjakudumine mingil kummalisel moel mõtteid koondada ja järgmist projekti valida. Seekord sain minna kindla peale - väiksem tütar tellis omale sõrmedeta kindad. Ma küll natuke suunasin teda, sest ta hakkas aegajalt kandma oma suurema õe sinirohelisi randmikuid(postitus), mis talle natuke suured. Niisiis juhatasin ta Prismas lõngaletist mööda. Kahepeale saime lõnga valitud ja ma hakkasin kuduma.


Red Heart puuvillane lõng, mida kulus 20-25g
Silmuseid 40
Sukavardad nr 2,5

Mustriks ei hakanud midagi uut välja mõtlema, kasutasin äraproovitud palmikute kombinatsiooni suurema tütre sinirohelistelt, vahe vaid lõngas ja varda suuruses.
Randmeosas kolm 4s-ga palmikut, laba juurde jõudes näitas proovimine, et vaja suurendada, lisasin palmikultele 2s juurde. Lõpetasin silmuseid üksteisest üle heegeldades. Täitsa hea variant kui lõnga peaks nappima, kuigi seekord lõngapuudus mind ei ohustanud. Aga kunagi ehk läheb vaja (sellisel juhul on küll mõistlik viimane rida nr suuremate varrastega või lõdvemalt kududa, et ei jääks kiskuma)

Pöidlaauguks jätsin ootele 8s, kokku pöialt kududes 8(ülevalt)+8(alt)+2*3(külgedelt)=21s. Jäin oma pöialdega väga rahule, ei pidanud "auke õmblema".

Esimeselt pildilt on näha paar lillehelmekest, mis kästi mul randmikutelt maha harutada. Sama pidin tegema oma kavala edasiarendusega, kus plaanisin ühele kätisele teha aasa ja teisele nööbi, et need käest ära võttes kokku nööpida. Või siis lipsukese variant, mis ka poolehoidu ei leidnud. Pidavat niisama ka väga hästi sobima.


Igatahes praegu magab pisike präntsess oma uute sõrmitutega (nagu meie issi nende kohta ütleb) ja kui ma korraks silmad lahti teinud tütrelt küsisin, kas võin kinnud ära võtta, siis vastas ta eitavalt.

Ja loomulikult - kaunist kevadet!
põrnikas lisas @ 20:25 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
921508 külastajat