põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
20 Jaanuar 2011
Suurushullustus

Olin vist piisavalt pikalt ja kõvasti soigunud, et jõuludeks sain omale kauasoovitud Haapsalu salli raamatu. Suure huviga lappasin ja lugesin, imetlesin salle ja valisin mustrit. Ma pole eluski nuppe teinud, ometi otsustasin, et minu sallis peavad olema nupud. Välja valisin rombimustri, mis oli keskelt ühe pisikese nupuga. Tavaliselt ma proovilappe ei armasta, aga nii suurele ettevõtmisele peaks ometi katsetuse tegema, kasvõi nuputegemise harjutuse. Ei olnudki nii raske.
Pilt mu proovilapist, proovisallist. Tundub, et 2 tokist lõngast (Montecarlo, 50g = 225m, 100% vill) jääb valitud laiuse kohta ikka väheseks ja ootan praegu oma 3! tokki lisa, et nn proov ära lõpetada.


Aga tundub, et muster jookseb ja nuppudega saame ka hakkama. Sestap tegin aasta alguses oma esimese euroostu ja ostsin Pronksi lõngapoest Viru tn-lt sobivat lõnga - see lumivalge pisike nunnu tokk. Pärast lisandusid veel must ja looduslikum toon. No et ikka oleks.


Lisaks sain jälle põhjuse soetada vardaid. Nii peenele lõngale on ju _vaja_ nr 2,5! Ja pitsiks 3,5... Kuigi pitsist ma ei taha veel mõeldagi, saaks enne põhiosa valmis, eks siis vaatame edasi.


Järgmise ettevalmistusena tellisin pisikesi swarovskeid ja meisterdasin luksuslikud silmusemärkijad. Eeldatavasti läheb kudumisele kõvasti aega ja siis peab see tegevus igati kutsuv olema.


Eile õhtul võtsin taas raamatu, et mustreid sirvida. Arvasin, et kuna nupud nii hirmsad ei olnudki kui olin omale ette kujutanud, siis eks neid rombe on juba tehtud ka, et päris salliks võiks midagi muud ilusat proovida. Ja nii neid lipikuid sinna vahele tekkis, oi kus tekkis.... oli seda siis vaja, eksole


Vahendid on igatahes valmis ja kui muster ka valitud, siis tuld! Minu selle aasta eesmärk - kududa endale üks igati vonks haapsallane!

põrnikas lisas @ 09:26 - Link - kommentaarid (12)
Lehe algusesse
921518 külastajat