põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
10 November 2009
Kaelad sooja!
Pisem tüdruk sai omale sügisel uue jope – sellise ilusa ja oran˛i nagu apelsin. Või siis porgand. Pikemalt mütsikorvi vaatamatagi oli selge, et sinna juurde sobivat mütsi vaja. Kätele tuld ja valmis sai selline soe puna-oran˛isäbruline mütsike. Et müts peas püsiks, sai ta külge paelad.


*
Silmuseid 78
Varras 5
Lõng Red Heart Pasadena (80% polüakrüül, 20% vill)


Salliga nii kiiret polnud, sest eelmisest aastast oli plikal lemmik-sall juba olemas. Aga kuna laps sel aastal lasteaiakas ja salli tal endal keerukas mässida, läks näppudel veel kiiremaks, sest vaja teha kiirelt üle pea tõmmatav sallkrae. Värv on õige ülemisel pildil.

*
Lõng Bergere de France Bergereine (50% villa, 50% puuvilla) 1,5 tokki
Varras 2,5
Silmuseid 84

Sobivat kaeluse-mudelit kuidagi ei leidnud (polnud aega nii palju ringi surfata), tuli nupp tööle panna.
Tehtud siis nii – kaelaosa 2par-1pah.silmus, rinnakuosa alustades parempidistele silmustele pahempidine vahele luua (84/3=28; 84+28=112 varrastel). Järgmisel real iga parempidise juurde luua teine lisaks (st juurde luua 37 silmust, kokku varrastel 149 s), kududa nii kaua kuni jaksu on ... ja õlad kaetud.


Aeg läks, blogima ei jõudnud. Võtsin tegemisse ka suurema poisi sallkrae. Temagi sidus oma salli mida imelisemalt, aga ikka nii, et kõri paljas. Kudumises aga valearvestus, sest lõng oli peenem ja krae sai suuremale poisile väike. Kohusetundest ja emale meelejärgi olemiseks oleks ta nõus ka seda kandma, aga milleks last piinata. Andsime krae pisemale vennale.

*
87 silmust
Varras 2,5
Lõng tundmatu, st pikast seismisest on silt jalutama läinud

*
Enda valge palmikulise vestiga olen kuidagi umbe jooksnud. Kõik nagu klapiks, aga selga proovides tundub, et valmis saades jääb kitsaks. Ei tea? Eks kui helgem päev on, siis teen edasi, praegu panin laagerduma.
põrnikas lisas @ 06:30 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
924438 külastajat