põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
27 Juuni 2009
Meri, suvi, puhkus!

Viire takka
Viire takka tulevad kolm
meresõidu masinat. Neil
kõigil suitsutorud pääl, vaat
kolm suurt laeva seisvad sääl.
Päev ju jõudnud õhtule, seab
meri ka end unele.
Vaiksemaks jääb vetevoog ja
tasa kõigub pilliroog.

Viire takka tulevad ka
unetuuled mõnusad; kui
katab tuuletiivake, siis
suiguteleb silmake.
Päev ju jõudnud õhtule, seab
meri ka end unele.
Laev las hällib lainetes ja
lapsukene hällis sees.
(Muhu)


Kunagi koolis õppisime unelaulu Viire takka, mille meelesolevad sõnad mul pidevalt kummitamas käisid. Küll ma olen laulu otsinud ja meelde tuletanud, lõpuks sain täiesti juhuslikult kätte – nagu nende asjadega ikka
Möllasime ühel õhtul enne magamaminemist lastega ja laulsime kaasa youtube.com-s olevaid laulupeo-laule. Siis tuli uneaeg ja otsisin mõned unelaulud, meenusid kolm meresõidu masinat, igaks juhuks googeldasin ja näkkaski!!! Kui vähe on õnneks vaja! Täiesti sobilik unelaul ju Muhus mere ääres suvitavatele lastele.
Sel õhtul jäid nad magama niimoodi puntras (et pilt laste tuvastamiseks liiga kirjuks ei läheks, lükkasin ta must-valgeks).
Üks päevane pilt sellest, kui korraldasid terrassil mingit näksi-söömist. Pildi sain seest, köögiaknast. Nüüd vaatan, et huvitav, mis maailmavalu neis on - kõik nii mornid ja mõttes?

Olgu, aitab niisamajutust! Isetegemistest on näitamata merine kreemitops – kui suvel päike nahka kõrvetab (on isegi juhtunud sel aastal – oi ilm, ilmake ), siis hea peale määrida. Tegu poest ostetud kreemiga, millel krobestasin topsi kaane liivapaberiga, sobitasin peale salvrätitehnikas pildid ja hiljem tõmbasin üle paari kihi nitrolakiga.


Selleaastasel suvel lihtsalt kreemitopsiga läbi ei aja – vaja on ka parajalt paksu merekarva mütsi! Võtsin meelega maale kaasa selliseid lõngajuppe-tokke, millest PEAKS midagi tegema. Käe all väga mõnusa ja pehme sinisekirju lõnga ostsin juba aastaid tagasi Müürivahe lõngapoest kui see veel täies hiilguses säras, heh. Seisma jäi ikka sellepärast, et kooner olin ja ühe toki ostsin – vaikselt lootsin, et ehk venitab mütsi välja, aga tegelikult teadsin väga hästi, et ainult sellest poleks piisanud. Nii ta siis ootas oma aega ja mõtet, et KUIDAS? Sekka segasin 3:1 kaks tumesinist pisemat jäägikera (3 rida tokilõnga, 1 tumesinine triip). Kokku kasutasin ära täpselt toki ja jäägikeradestki jäi järele vaid mõned cm-d. Tundub kohtlasena, aga oi, mul hea meel!
Eri-ülesanne muidugi ülemeelik marakratt-mütsiomanik pildile saada !

No ma ei tea... , poistel kohe on püksipõlvedega mingi eriline suhe - kohe kuidagi ei saa need terved olla, ikka peab naela või midaiganes üles leidma, et põlv lõhki saada ) Aga ju siis PÄRIS poiss

Ja läinud ta oligi... Tahtsin näidata veel mütsi ülemist osa, see tuli ühevärviline tumesinine. Sisse vedasin mõned üksikud sinisekirjud silmused, siis sai kirju lõng otsa. Ja natukese aja pärast ka ülejäänu.


Tehnilisi andmeid
Silmuseid 88, kude 2-2 soonik
Ringvarras nr 4 (või oli see nüüd 3,5... täpsustan hiljem)
Kui tundus, et mütsi keskosa on paras ja natuke veel kõrgust, siis kahandasin kahesed pundid kokku - parempidised parempidiselt kokku, pahempidised pahempidiselt kokku. Edasi kudusin 1-1 soonikut ja siis tõmbasin lihtsalt lõnga läbi silmuste, pingutasin ja peitsin otsad. Lõngajääkide hävitamisel vist ainumas peavaluvaba lõpetamise viis kui pole kindel, kas lõnga jätkub või ei. Õnneks seekord jätkus täiesti täpselt

Mütse tehes sai pisike õetütar omale ka ühe mütsi. Tuli tahtmine proovida aukude kudumist. Otsisin mustri (ajakirjast Minu käsitööd, 200 ja tuli täitsa välja. Pildil pisema poisi peas.

põrnikas lisas @ 21:02 - Link - kommentaarid (8)
Lehe algusesse
921192 külastajat