põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
23 Veebruar 2009
Plaaniväline seelik
Aga kõigepealt üks rohelistes toonides pusakas, millega sisustasin õhtuid kui tööl käidud, lapsed vooditesse pandud ja endal veel silm kinni ei vajunud. Pildile püüdsin nädalavahetusel, siis kui hommikupäike aknast sisse piilus Toonid on pildil natuke liiga kollakad.


***
ja ühe-õmbluse-proovi-seelik
Kui otsin mantlile voodrit, siis võtan ikka ema kaasa kui Abakhani lähen, sest tema teab täpselt kui palju pikkust ja laiust peab kangal olema, et sellest jätkuks. Aastaid tagasi käisime nii mõnigi kord koos "jahil", et saada materjali uueks pluusiks või püksteks. Nüüd on aegade klapitamisega keerulised lood. Seekord tahtsin saada hästilangevat kellukeseseelikut, kuulasin ema juures kohvitassi taga kõik nõuanded ja näpunäited korralikult ära, kuidas peab kangast mõõtma ja enne lõikamist voltima.
Ühesõnaga poes - leidsin kanga, tassisin lauale ja mõõtsin jube tähtsalt nii ja naapidi nurkasid sättides Lasin 1.50 välja mõõta ja tulin varandusega koju. Kodus jätsin päevaks seisma, et kui ema juurde lähen, siis vaatame koos, kuidas edasi. Aga riie sattus varem silma alla ja mõtlesin,et proovin ise. Kodus rahulikult mõõtes avastasin,et võin omale teha ratasklošš seeliku Ei, aitäh! Siis veel jälgi, et tuulega üle pea ei lendaks
Sündis plaan B. Lõikasin oma osa välja ja ülejäänu jäi plikadele. Tore ikka, et tüdrukuid majas on! Ükski kangajupp ei jää järele. Lõikasin suuremale tüdrukule samamoodi diagonaalis seeliku ja vuristasin kokku. Ülesse kumm, alläär korda - VALMIS! Hommikul kooli selga - aktuste päev.


Minu seelik edeneb ka, õhtul traageldasin kõvasti, lukk omal kohal ja pikkused-laiused paigas. Pean ainult emaga nõu pidama, kuidas ülemine ots teha. Kui oma seeliku valmis saan ja pisem tahab omale ka, siis saab ka talle midagi klapitada (kahest ruudust ja kummiga vmt).
Vaevalt ma midagi siia paari päeva sees postitan, nii et soovin juba ette kena vabariigi aastapäeva ja pikka vastlaliugu!

Pikk Hermann, autoriks 3a tütar.
põrnikas lisas @ 15:08 - Link - kommentaarid (7)
Lehe algusesse
921512 külastajat