põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
09 Veebruar 2009
Pisikesed, aga vajalikud tegemised

(Kui saan omaniku kaelas pildistatud, siis vahetan pildi ära)
Reede õhtul istusin oma pärlite taha, et teha midagi lihtsat ja roosat. Kaela. Nagu alati, hüples mu juurde pisitütar (3a10k) ja küsis: “Emme, kas sa teed mulle?” Kaua sa talle vastad – “ Jah, kallis – vaatame...” Või siis – “Jah, see on meile kahepeale, kui suuremaks saad, saad omale...” Olgu-olgu.. kuna kee värvid olid plikakesele sobivat tooni, siis loovutasin talle. Ühel pimpsil võiks ju päris oma kee olla, eriti kui tegemist tüdrukuga, kes armastab päevas vähemalt kaheksa korda riideid vahetada. Kee sai kaela, tüdruk õnnelik – “Emme tegi mulle kaelakee!”
***

helgib ikka ka
Teine tegemine. Kui pisiplika laupäeval oma uue keega “koolis” oli, põikasin kiirelt läbi Abakhanist ja ostsin jupi laia helkurpaela ja mantlile voodririide. Helkurpaelast nokitsesin omale helkuri. Tahtsin kahe helkuripoole vahele panna vildilapi, aga ei leidnud sobivat. Juba vaatasin, et asi jääb katki kui lõikasin vanade teksade säärest sobiva tüki riiet ja pistsin tugevduseks keskele. Nõelusin kokku (murdsin nõela, võtsin uue!), lõikasin ümmarguseks, lõin augu sisse, peitsin õmblused mõlemalt poolt pärlitega, keerutasin halli sünteetilise lõnga otsa ja riputasin mantli külge. Vähe lopergune sai, aga kannatab kasutada küll. Kaua võib ilma helkurita käia?!? Lapsed käivad ringi kui säraküünlad, nüüd siis mul ka
***

Ahjaa! Niikaua kui ma kangapoes tuulasin, tegi tüdruk “koolis” sellise vahva südame.
***

Kolmas pisitegemine (valmimisjärjekorras küll esimene ) – tööle lihtne tassialus. Need (jah, viis on veel...) ümmargused paksud vildilatakad ootasid karbis vist oma kaks aastat, millal neist midagi tehtaks. Lõpuks siis selline mõte. Eks ta paras kilplase töö oli, nõelusin helmeid ühekaupa ja järgmisel ringil vahele jälle ühekaupa ja kui niidiga lõpuks helmed sirgesse ritta tõmbasin, mahtus ikka veel siia-sinna mõni helmes vahele. Paar aastat tagasi kaunistasin niimoodi “joonistades” nii mõnegi kosmeetikakotikese, aga eks ta on – kui pidevalt ei tee, lähevad võtted meelest ära.
põrnikas lisas @ 01:20 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
921516 külastajat