põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
27 Oktoober 2008
Kunagi tahaks tüdrukutele (no alguses kasvõi ühele) tikkida Muhu pätid. Sellist suurt tööd ei saa ju päris uisapäisa ette võtta, seda enam kui kokkupuutumine tikkimisega on olnud ainult koolis kohustuslikus korras harjutuspistete tegemisega.
Sobivalt oli pisemale tüdrukule kiiresti pinalit vaja, sest ta hakkas loovusringis käima ja oli vaja kirja- ja joonistusvahendid millegi sisse pista. Niisiis tegin ühe proovitöö.

Mõtlesin, et mis see tikkimine siis valmis visata pole ja joonistasin teksale terve lillepeenra Heh, rumal mina, plaanisin selle õhtuga ära tikkida ja järgmise päeva lõunapaiku juba pinali kokku õmmelda, naljanumber Tegelikult võttis see peen töö aega terve nädala õhtust nokitsemist. Kord hakkasin juba mulinee-nõelaga värvimisest sotti saama, siis viskas jälle kuidagi valesti.
Alguses tikkisin nime, lehekesed ja pisemad sinised lilled. Peale seda julgesin teha lepatriinu.

Siis tundus, et võib suurema lille kallale asuda ja isegi värve proovida, see eriti ei õnnestunud, oleks võinud võtta midagi vähe tumedamat selle helelilla asemele.

Järg jõudis õmblemiseni ja masin suvatses ainult kaks õmblust ära teha, AGA seekord olin ma eelnevatest kordadest midagi õppinud Jätsin masina sinnapaika ja õmblesin voodri ja luku käsitsi lõpuni. Kokkuvõttes sain kindlasi kiiremini kui oleks hakanud masinaga jändama. Lukku läks kaunistama üks plastmasspärlitest lilleke.

Mõned klikatavad pildid.
Foto NAGI's: PA278095 Foto NAGI's: PA278094 Foto NAGI's: PA278093
/Suure roosa lille kohalt avastasin kolm pruunikat plekikest. Täitsa imestasin kohe, et mis need siis on, aga ju need kolm tilka verd olid . Tikkisin nende peale kollase lillekese ja kaks tükki veel siia-sinna. Tundub, et tikkimisega on nüüd ots lahti tehtud, üks nn proovitöö vist veel, siis võib pätte proovima hakata/
Tark inimene stretšteksa peale tikkima ei hakkaks, pildisuurenduste pealt on näha, et mõnest kohast lokitab. Aga võib-olla on see ka veel minu oskamatus
põrnikas lisas @ 12:43 - Link - kommentaarid (12)
Lehe algusesse
921253 külastajat