põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
08 Aprill 2012
Ühed pikalt pildistatud pikad kätised..
.. ja müts..
.. ja kevadisem õmmeldud sall


KÄTISED


Sügise hakul võtsin varrastele kätised-küünarnukisoojendajad. Valmis sain nad päris kiiresti, sest ei lubanud endale ühtegi kõrvalprojekti.


Lõngad:
G-B Wolle Baronesse Mohair, 2 tokki (50g = 165m, koostis 50% mohäär, 50% akrüül)
Alvita Erica, 2 tokki (50g = 115m, koostis 50% vill, 50% akrüül)

Vardad: sukavardad nr 3,5

Võtsin kummastki lõngast toki paralleelselt jooksma. Alustuseks lõin 48 silmust.
2ph-4pp (palmikuteks), kui nüüd pildilt vaadata, siis tundub, et palmikuid keerasin iga 4 rea tagant. Randme juures, kus käsi läheb peenemaks, kahandasin 2 ph silmust üheks.


Kudusin mustrit nii pikalt kuni lõnga jätkus. Ääreks katsetasin algul ainult mohäärist kootud laiemat satsi, kuid otsustasin lihtsate heegeldatud sammaste kasuks. Valmis said kätised juba 14.sept.2011 ja kandnud olen neid sel talvel pea igapäevaselt, sest kolmveerand-varrukaga puhus tuul muidu mantli varrukaotsast sisse. Igatahes nii head ja tihedalt kantavat kudumit(/kudumeid) pole mul juba pikka aega olnud!


Praeguseni venitasin, sest ei suutnud varem paraadpilte teha, "õnneks" tuli talv korraks tagasi ja vedasin poja fotokaga õue, et kas nüüd või ei kunagi.

MÜTS Astana
Kirjade järgi küll ühe toki müts, aga mul kulus 1,5.

Lõng: Lana Gatto Misina, 1,5 tokki (50g = 100m, koostis 100% vill)
Vardad nr 3,5.

Alustuseks 96 silmust. Kui sain mustris oleva ahelsilmuse(?) kudumise kätte, siis edasi läks lihtsalt ja libedalt. Peas väga mugav ja kandsin nagu kätiseidki terve talve, kuigi oli auguline muster, oli müts ikkagi väga soe.SALL

Sallil pikemalt ei peatu. Juhtusin ostma kaks ühesuguse mustriga 60x140cm riidetükki, et neist 2 salli teha. Kangaid kotist välja võttes tuli aga teistsugune mõte.. Õmblesin kangad vasakult poolt kokku, keerasin parema poole välja ja õmblesin veelkord ääred üle ja augu kinni. Ühelt poolt on bee˛id lilled, teisel pool sama muster, aga roosa lisandiga. Mõnus kaks-ühes sall.

Kena kevadet!
põrnikas lisas @ 17:12 - Link - kommentaarid (1)
Lehe algusesse
919285 külastajat