põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
09 Märts 2012
Plaanid kevadeks ja natuke suveks

Tere taas! Viimasel ajal ei satu just tihti blogima, aeg kaob lihtsalt ära.

See-eest olen leidnud ennast päris mitmel korral kangapoest. Suur õmblemise periood on peal, masinaga lihtsam vuristada kui istuda ja heegeldada-kududa. Väiksem tüdruk on saanud omale juba mitu proovi-seelikut.. need sellised, mida tegelikult plaanin endale teha. Lõikan aga enda seeliku või kleidi tükid välja ja jääkidest saab tema „proovika“. Ja kuidagi juhtub nii, et minu jupid jäävad veel natukeseks ootama, sest uut kangast vaja proovida. Jajah, nii ei tehta, ma tean..

Tüdrukud joonistavad kaustikutesse nukkudele riideid selga, no ma laenasin seda kaustikut, päris mõnus tegevus. Vähemalt ei lähe meelest ära, millisest kangast mida teha plaanisin. Heh!


Selle roosa ruudulise riide valisime koos seeliku jaoks, aga mõõtma-maksma minnes jõudis seeliku-mõttest saada hoopis kleidi-mõte. Isegi roosa luku ostsin ära, nii et - ootab vormistamist.


Värvikirevast lillelisest plaanisin teha endale suveks mõnusa lihtsa, ülevalt äärest kumminiidiga vuristatud kleidi. Siis lõin käärid sisse ja tegin valearvestuse, ei ulatunud ümber puusade, khmm .. – mõlemad tüdrukud saavad hoopis seelikud. Pisema oma on valmis (kumminiit + küljed kokku, alläär), suurem peab natuke ootama (diagonaallõige, lukuga). Seda riiet lähen juurde ostma, jube mõnus


Järgmiseks kerge ja õhuline sifoon. Tõenäoliselt tuleb valge voodriga kleit, küljepealt lukuga. Endale. Lõikasin juba välja, hetkel kõik klapib. Näis, kuidas edeneb. Kui kuskile kinni jääda, siis muidugi käriseb vaikselt ja põhjalikult.
*
Aga vahepeal õmmeldud asjadest on täiesti kasutuses pisema tüdruku seelikud, neid sai kokku (kohe mõtlen... must satsiga, lilla, seesama kirju, .. kas tõesti kolm.. ahjaa, üks tuttava lapsele, üks taaskasutus.. ) jah, kuskil 5-6. Aga seelikuid pole ju ühelgi tüdrukul kunagi liiga palju. Üritan nad kuidagi viisakalt pildile saada, siis näitan. Seniks ilusat!
*
Ja kallis K. - palju õnne!
põrnikas lisas @ 18:16 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
919285 külastajat