põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
28 Veebruar 2011
Head und

Päris pikka aega ootas oma järge üks täiesti poistekas kangajupp. Lootsin, et hakkan tubliks ja osavaks ja õmblen sellest poistele ühesugused suvesärgid. Aga vaat' ei julgenud mina seda niisama hakkima hakata ja kääre välgutada.
Viimase kõhu- või mis-iganes-kange-tõvega meie lapsed maadlesid, sai üsna selgeks, et pisipoiss võiks magada lustlikuma pesu vahel kui kunagi suuremale õele tehtud pisikese tagasihoidliku lille-täpikomplektiga. Nii et võtsin kätte ja poiss sai kauboiteemalise voodipesu. Tekikott sai valmis une ajal ja omanik avastas selle ärgates. Patja ei hakanud magavalt lapselt ära tõmbama-vahetama.

Teisele poole mustriga kangast poleks jätkunud, tegin valgest puuvillasest riidest. Taaskasutus, sest aastaid tagasi kasutas mu vanaema seda laualinana. Meie pikale lauale peaks selliseid panema rohkem kui ühe ja paaris kohas olid pisiplekid. Nii et parem olgu elu tal voodipesuna kui pimedas kapis. Näpuotsaga ruumi ka juures

põrnikas lisas @ 20:07 - Link - kommentaarid (8)
Lehe algusesse
25 Veebruar 2011
Lumikellukesed

Lasteaia kevadiseks etenduseks vaja tütar riietada lumikellukeseks. Joonistasime kahepeale kavandi, kostüümgi vaat et valmis, aga peakattega jäin hätta. Kindlasti oli vaja just lumikellukese mustrit. Küll tuulasin netti ja erinevaid raamatuid, lõpuks kombineerisin Haapsalu salli raamatust pööratud piibelehe mustrist lumikellukese versiooni.


Proovilapid
puuvillase lõngaga (50g=125m)

mohääriga tundub küll pigem luikedega tegu olevat, seega kui on parandamise/parendamise soovi, andke tuld!


Kogu kostüümist edaspidi kui mütsike valmis!
*
PS Sel nädalal võtsin tõsiselt ette projekti käsitööasjad korda! Korrastamise käigus tulid välja mõned poolikuks jäänud tegemised, mis ootavad järgmist projekti - Vabasta vardad!
põrnikas lisas @ 22:01 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
07 Veebruar 2011
Kogemata teemasse - jänesed!

Nädalavahetusel kohtusime õe juures ja toimetuste jagamiseks leppisime kokku, et ma võtan kaasa küpsisetordid. Suured said "suurte tordi" ja lapsed "lasteka".
Tortidest polnud plaanis pilti teha, seega said nad lihtsalt pakitud, kilekotti. Ja lips peale, et oleks kust kinni võtta. Nii kui tulid sõlmed, olid Emajänes ja Isajänes sündinud, täiesti kogemata. Ja kust sa jänesel ikka kinni saad kui kõrvadest Kohe pilt -

Vabandan, Emajänes on siin kodusel köögilaual pisut loppis, aga pidus sai korralikult üles klopsitud. Isajänes sai kohe asjale pihta ja oli alates pakkimisest pidulauani korralikult triksis-traksis

***
Küpsisetordi välimus on pea alati ühesugune, kaetud põhiliselt s'okolaadiga ja siis lapsed külvavad sinna oma äranägemise ja maitse järgi head-paremat. Seekord piirdusime vaid s'okolaadikattega. Suurtele tumeda, väikestele heledaga, et oleks võimalik vahet teha.
SISU
*Suurte tordis kohvi-ja koore VanaTallinnaga immutatud s'okolaadi-Selga küpsised, hapukoor, vahele mandlilaastud, s'okolaad (võiks olla ka erisuguseid pähkleid, aga neid unustasin osta). Mm..maitsev.
*Laste tort tavaline - mahlas immutatud heledad Selga küpsised, hapukoor, kohupiimapasta, banaaniviilud, noaga kraabitud/riivitud piimas'okolaad.. midagi kaunistuseks.

***
Ja et postitus lihtsalt kilekoti sõlmimisega ei piirduks, siis ühe üksiku kõrvarõnga uus elu.

vanasid juppe kasutades ja uusi lisades sai valmis paarPS - vabandan selle imeliku s' pärast, aga muidu näitab millegipärast vaid okolaadi ja see pole ju kellegi maius
Head ööd!
põrnikas lisas @ 21:58 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
03 Veebruar 2011
Katsetused käivad

Oma esimese ämblikuvõrgu katsetuse pesin, venitasin, õmblesin masinaga pruunile sametile ja raamisin ära Esimesi nuppe tõmbasin nr 1 heegelnõelaga kokku, vardad peavad otsast ikka teravad olema! Pärast juhtus paar korda seda viga, üldiselt sai hakkama.


Tegelikult mõtlesin juba tegemise ajal, et riputan oma vasekarva lisanditega ehted kenasti omaloodud pitsilisele taustale. Algul natuke..Siis ilmus neid veel ja veel. Lõpuks matsid nad täielikult selle hapra tausta. Nüüd ma mõtlen, et peaks need kulinad sealt kõik maha võtma, sest pits üksi mõjus ka täitsa kenasti.Ja muudkui nuputan-nuputan. Korraks juba arvasin, et muster sallile on leitud (Hagakiri 3, lk 111). Igati kena ja võrreldes teistega selline lihtsamapoolne. Kahjuks pole mulle antud lihtsamategi mustrite puhul seda va loogilist tuletamist ja nii ma hoian märkmepaberiga järge ja loen silmuseid. Jama oligi selles, et markeritega poleks midagi teha olnud, sest need jäid siit-sealt kokkuvõtmiste vahele ja silmuste arvu pideva kontrollijana oleksin lõpuks hulluks läinud. Juba selle kahe(!!!) mustrikordusega rea lõpus hingasin iga kord kergendatult kui klappis. Päris tihti ei klappinud ka ja siis kas kahandasin või kasvatasin omast arust kõige sobivamasse kohta. Imetlen teid, kes olete oma sallid valmis saanud!
Uuhh... aeg tiksub..!
põrnikas lisas @ 21:31 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
919078 külastajat