põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
28 Veebruar 2009
Meditatsioon helmestega

Üsna tavaline õhtu – ühel õppimata ja toakoristamine ei edene kuidagi. Teine läks kolmandaga hambaid pesema ja kallas kolmanda veega märjaks, selle peale pistis viimane muidugi kisama. Neljas jookseb lihtsalt mööda tuba ringiratast, kolistab mänguasjadega ja teeb häält. Taustaks veel telekas, keegi seda ei vaata....
Lõpuks said lapsed vooditesse, päevane pinge hakkab tasapisi langema. Vooditest kostavad veel õhtused soovid juua ja mida kõike veel, aga mina neid enam ei kuule – olen istunud helmekarpide taha ja valin, millised täna loosi lähevad. Paaritunnise traadiväänamise peale sain lõpuks oma kee valmis. Tuli selline siiru-viiruline nagu päevgi.


Materjal pärit beads.ee, helmehaldjas.ee.
põrnikas lisas @ 06:34 - Link - kommentaarid (6)
Lehe algusesse
24 Veebruar 2009
Siiski siiski... paar pilti tänasest ilusast päevast
hommikune kuklivaagen

abiline kuklimeister-lipupanija ikka ka pildile

Kuklitega ei hakanud seekord pikalt piinlema, ostsin õhtul minikuklid ja vahustasin hommikul lihtsalt vahukoore ja kuhjasin peale. Lipud on prinditud-lõigutud ja hambatikule liimitud.
varsti vastlaliug (mulle meeldib see pilt, kuidas vend hindab olukorda, millal on turvaline väike õde mäest alla saata) (me sõitsime plikaga alla siin)

ja nukk sai ka omale seeliku (mina ja pisiplika oleme veel ilma, niiöelda harjutan kätt )

Kena pidupäeva õhtut!
põrnikas lisas @ 20:04 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
23 Veebruar 2009
Plaaniväline seelik
Aga kõigepealt üks rohelistes toonides pusakas, millega sisustasin õhtuid kui tööl käidud, lapsed vooditesse pandud ja endal veel silm kinni ei vajunud. Pildile püüdsin nädalavahetusel, siis kui hommikupäike aknast sisse piilus Toonid on pildil natuke liiga kollakad.


***
ja ühe-õmbluse-proovi-seelik
Kui otsin mantlile voodrit, siis võtan ikka ema kaasa kui Abakhani lähen, sest tema teab täpselt kui palju pikkust ja laiust peab kangal olema, et sellest jätkuks. Aastaid tagasi käisime nii mõnigi kord koos "jahil", et saada materjali uueks pluusiks või püksteks. Nüüd on aegade klapitamisega keerulised lood. Seekord tahtsin saada hästilangevat kellukeseseelikut, kuulasin ema juures kohvitassi taga kõik nõuanded ja näpunäited korralikult ära, kuidas peab kangast mõõtma ja enne lõikamist voltima.
Ühesõnaga poes - leidsin kanga, tassisin lauale ja mõõtsin jube tähtsalt nii ja naapidi nurkasid sättides Lasin 1.50 välja mõõta ja tulin varandusega koju. Kodus jätsin päevaks seisma, et kui ema juurde lähen, siis vaatame koos, kuidas edasi. Aga riie sattus varem silma alla ja mõtlesin,et proovin ise. Kodus rahulikult mõõtes avastasin,et võin omale teha ratasklošš seeliku Ei, aitäh! Siis veel jälgi, et tuulega üle pea ei lendaks
Sündis plaan B. Lõikasin oma osa välja ja ülejäänu jäi plikadele. Tore ikka, et tüdrukuid majas on! Ükski kangajupp ei jää järele. Lõikasin suuremale tüdrukule samamoodi diagonaalis seeliku ja vuristasin kokku. Ülesse kumm, alläär korda - VALMIS! Hommikul kooli selga - aktuste päev.


Minu seelik edeneb ka, õhtul traageldasin kõvasti, lukk omal kohal ja pikkused-laiused paigas. Pean ainult emaga nõu pidama, kuidas ülemine ots teha. Kui oma seeliku valmis saan ja pisem tahab omale ka, siis saab ka talle midagi klapitada (kahest ruudust ja kummiga vmt).
Vaevalt ma midagi siia paari päeva sees postitan, nii et soovin juba ette kena vabariigi aastapäeva ja pikka vastlaliugu!

Pikk Hermann, autoriks 3a tütar.
põrnikas lisas @ 15:08 - Link - kommentaarid (7)
Lehe algusesse
12 Veebruar 2009
Reede on suur sõbrapäeva ette-tähistamine. Selleks puhuks jätkasin eelmise postituse karbikestega - arendasin neid natuke edasi, lisasin sanga ja tikkisin litritest lillekesi kartongile. Pildid ei tulnud sugugi sellised nagu oleks tahtnud, aga mis sa õhtul pimedas ikka teed... hommikul ju läheb kohe jagamiseks ja parem siis juba sellised kui üldse mitte

Nende kotikeste sisse peitusid üsna lihtsad kõrvakad (sinised raamiga helmed ja sinised portselankuulid).

Ja lapsele kooli võtmiseks ühe kommi kotid. Lillekestega on tüdrukute jagu, naerunägu sobib poisile.


Head und! Ja ilusat sõbrapäeva!!!
põrnikas lisas @ 21:26 - Link - kommentaarid (6)
Lehe algusesse
Tere varahommikut!

Superkiire postitus enne töölemineku-protseduure Täna näitan sõbrapäeva kingikesi. Tegin pisikesed karbikesed ja neile juurde tillukesed kaardid. Kõik koos pildil. Karbi joonise võtsin netist (googeldades).

Karbi sisse peidan kõrvarõngaid. Õhtul on see jama, et loomulik valgus on otsa saanud ja nii saab ainult pisukest aimu, millised nad on. Esimesed heleroosad, teised pruunid tilgad (+ ripats), kolmandad suisa läbipaistvad.Kaart on suisa hädavajalik, sest sinna vahele on hea pisividinaid pista - püsivad hästi paigal

Ilusaid sõbrapäevameisterdusi!
põrnikas lisas @ 04:56 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
09 Veebruar 2009
Pisikesed, aga vajalikud tegemised

(Kui saan omaniku kaelas pildistatud, siis vahetan pildi ära)
Reede õhtul istusin oma pärlite taha, et teha midagi lihtsat ja roosat. Kaela. Nagu alati, hüples mu juurde pisitütar (3a10k) ja küsis: “Emme, kas sa teed mulle?” Kaua sa talle vastad – “ Jah, kallis – vaatame...” Või siis – “Jah, see on meile kahepeale, kui suuremaks saad, saad omale...” Olgu-olgu.. kuna kee värvid olid plikakesele sobivat tooni, siis loovutasin talle. Ühel pimpsil võiks ju päris oma kee olla, eriti kui tegemist tüdrukuga, kes armastab päevas vähemalt kaheksa korda riideid vahetada. Kee sai kaela, tüdruk õnnelik – “Emme tegi mulle kaelakee!”
***

helgib ikka ka
Teine tegemine. Kui pisiplika laupäeval oma uue keega “koolis” oli, põikasin kiirelt läbi Abakhanist ja ostsin jupi laia helkurpaela ja mantlile voodririide. Helkurpaelast nokitsesin omale helkuri. Tahtsin kahe helkuripoole vahele panna vildilapi, aga ei leidnud sobivat. Juba vaatasin, et asi jääb katki kui lõikasin vanade teksade säärest sobiva tüki riiet ja pistsin tugevduseks keskele. Nõelusin kokku (murdsin nõela, võtsin uue!), lõikasin ümmarguseks, lõin augu sisse, peitsin õmblused mõlemalt poolt pärlitega, keerutasin halli sünteetilise lõnga otsa ja riputasin mantli külge. Vähe lopergune sai, aga kannatab kasutada küll. Kaua võib ilma helkurita käia?!? Lapsed käivad ringi kui säraküünlad, nüüd siis mul ka
***

Ahjaa! Niikaua kui ma kangapoes tuulasin, tegi tüdruk “koolis” sellise vahva südame.
***

Kolmas pisitegemine (valmimisjärjekorras küll esimene ) – tööle lihtne tassialus. Need (jah, viis on veel...) ümmargused paksud vildilatakad ootasid karbis vist oma kaks aastat, millal neist midagi tehtaks. Lõpuks siis selline mõte. Eks ta paras kilplase töö oli, nõelusin helmeid ühekaupa ja järgmisel ringil vahele jälle ühekaupa ja kui niidiga lõpuks helmed sirgesse ritta tõmbasin, mahtus ikka veel siia-sinna mõni helmes vahele. Paar aastat tagasi kaunistasin niimoodi “joonistades” nii mõnegi kosmeetikakotikese, aga eks ta on – kui pidevalt ei tee, lähevad võtted meelest ära.
põrnikas lisas @ 01:20 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
01 Veebruar 2009
Tervitus!
Selle nädala postituses polegi müts+kee On hoopis kolm keed!
Esimene oli minu jaoks täielik üllatus - tegin selle tõenäoliselt pool aastat tagasi ja pistsin ehtekotti. Kordagi pole kandnudki - nüüd siis avastasin ja panen homme kindlasti kaela, vaene kee! Tegemisel kasutasin FP helmeid, kuldset ketti, traati, kinniseid.

Teine kee on hõbelisanditega. Teemast varane valmistumine sõbrapäevaks. Roheline süda, rohelised ja valged läikega seemnehelmed.
välguga pilt

välguta

Ja kolmas kee vasksete lisadega. Väänasin musta värvi helmestest pika-pika ülepea käiva kee.
Kee otsas ilutseb pisike lillekimp!


***
Teemaväliselt - töölkäimisega on nagu on, aga palgapäev on tore päev
Ilusat töönädalat!
põrnikas lisas @ 21:28 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
919280 külastajat