põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
29 Veebruar 2008
Punase sabaots
Ja juba märts käes! Aga mul jäi üks punane asi veel näitamata. Küünlaümbris või-mis-iganes

Tehtud ühe üksiku sobivas kujus klaasi ümber, sisse pistsin teeküünla. Põhjas ringikujuline papp, mille ümber õmblesin punase vildi. Suuremaid plastmass-pärleid on niimoodi muideks päris mõnus heegeldada. Juba jupp aega mõtlen, kuhu sisse neid veel annaks heegeldada
Ilusat märtsi! Meie perele (eriti lastele) on see ja järgmine mõnusad sünnipäevakuud!
põrnikas lisas @ 22:17 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
Öösel väänasin traadist esimese kee Tegin harjutamise mõttes sellise eriti lihtsa ja pika. Kanda saab nii, et üks kord keerata ümber kaela, otsad 1x sõlme ja jäävad lahtiselt rippuma.
Kasutasin Colibry pärlmutter-helmeid, kee kummaski otsas pisike, vist isegi klaasist, tahuline kuulike. Pärit ühest vanast keest, mis seisis juppidena sahtlis
Natuke õnnestus pildile saada see mõnus kirju helkimine.
põrnikas lisas @ 13:08 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
28 Veebruar 2008
Leidsin terastraati ja nagu plikale lubatud, tegime ühe ripatsi. Andis aga väänata! Selleks, et midagi ühtlaselt tulema hakkaks, peab ikka oi-kui-palju harjutama. Pisividina pildile saamine ka omaette ettevõtmine, praegu ripub õigel telefonil , pildil vanema liigikaaslasega.

Siis sai imeruttu lõpuni valmis kott, millele pidin veel tegema voodri ja panema luku. Vooder käib ära, kinnitasin ühlt poolt haaknõeldaga, et koti põhja ei vajuks. Töötab hästi!

Ja pildistamise ajal jäi silma üks päkapikk, kes käib aastaringselt meie pere lapsi piilumas
põrnikas lisas @ 11:29 - Link - kommentaarid
Lehe algusesse
25 Veebruar 2008
Saime täna tütrega (6a) uuest helmepoest tellimuse kätte! Tema sai valida omale midagi meelepärast, mina omale Tellisin lisaks kõigele muule ka kahes mõõdus hõbetatud traati ja kukkusin aga väänama. Kole raske oli ja kippus kergesti murduma, pärast foorumist sain teada, et mul hoopis vale traat, see eelpainutatud!! Eks paistab, kuidas homne päev kujuneb, äkki leian seda väänamiseks mõeldud ka, tütar käis täna nagu uni peale, et vaja mobiiliripatseid teha. Läkski solvunult magama... Huvitav, kas Veimevakast leiab midagi, sealt Tartu mnt/Liivalaia äärest?

Eelmise postituse kotile on lukk õmmeldud ja vooder valmis! Pilte näitan homme, sest siis saan fotoka remondist kätte. Ongi hea testida (nii fotokat kui kotti, plaanis viimane jalutama viia ).
Kena õhtut!
põrnikas lisas @ 20:16 - Link - kommentaarid
Lehe algusesse
23 Veebruar 2008
Kott koos

Oi, seda ootamist seal masina juures viimase loputustsükli ajal. Tuletas kohe meelde seda ärevust kui esimese masina ostsime ja lihtsalt istusime masina juures ja ootasime, mis sealt nüüd välja tuleb Seekord sama ärevus sees

Foorumist lugesin, et kipub kõrgusest rohkem vanuma, eks tegin siis igaks juhuks sellise piklikuma. Aga jäigi piklik, keerasin jupi alla. Kui keeratud osa üles tõsta, siis punnitab A4 kenasti sisse.
Lisaks heegeldasin pisikese võtmete või telefonikotikese, kinnitasin heegeldatud ketiga kotisanga külge, muidu aja neid taga... Tuli vist isegi suurem kui arvasin, et vajadusel mahub pisem fotokas ka ära.
Vooder. Hmm. Voodrit tõenäoliselt kinni ei õmble, teen sellise lahtise kokkutõmmatava kotikese, mille saab kergesti ka teise kotti ümber tõsta. Lõikasin juba paraja tüki roosikestega riiet välja. Arvata võib, et õmblen veel luku peale, et koti sisu natuke kaitsta. Eks näis.

ja lõpptulemus


Loosi läksid 2 sõbrapaki heiet, üks pisike hall nutsak jäi ainult järele, ei osanud seda enam kuskile sokutada. Las siis seisab...

Numbreid:
Ühekordsed sambad, heegelnõel nr 3,5.
Suurem kott 35x45, pisem 15x18
Tavaline 40kraadine pesu, tsentrifuug oli 900-1000 p/m.
Peale masinat suurem kott 27x34, pisem 12x15, sang 100cm.

Ja täitsa ok minuarust. Roheline heie juba ka ootab, et teen kindlasti ühe kevadrohelise kotikese praegusele lisaks Kunagi.
põrnikas lisas @ 14:02 - Link - kommentaarid (5)
Lehe algusesse
22 Veebruar 2008
Vanutan kotti koos Trikaga!

Praegu läks masinasse keerlema minu esimene vanutamine!
Ei noh... tegelikult olen ju paar villast asja vist varem ka pisemaks vanutanud, aga need olid pigem tööõnnetused
Masinas siis kaks keskmist froteerätikut ja selline heegeldus...

suurema mõõdud 35 X 45
pisike (telefoni või võtmete jaoks) 15 X 18
sanga pikkuse unustasin mõõta, tegin tiba pikema igaks juhuks.
Nüüd siis paar tundi ootamist Mis sellest välja tuleb, pole aimugi...
põrnikas lisas @ 11:31 - Link - kommentaarid (1)
Lehe algusesse
13 Veebruar 2008
Süda kogu perele

Eile õhtul tuli vanem tütar eelkoolist koju superlaheda südamega. Ma poleks elus ise selle peale tulnud, et penoplastist südamest annab midagi sellist teha... Õpetajatel ikka ideid lendab


(väike meisterdaja palus, et pistaksin tema töö ka blogisse , ok - mis saab mul selle vastu olla )
põrnikas lisas @ 08:39 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
12 Veebruar 2008
Eile natuke peale lõunat plahvatas, et viime ju diivani maakodusse, aga selle kate tahaks hädasti vahetamist saada. Hea, et kapis nii mõnigi kangas oma tundi ootab Sai selline lõbusake, läheb lastele mõeldud tuppa. (Hallid padjad on tehtud ammu varem, seal sees on need riided, mida lapsed parajasti ei kasuta.)


Sõbrapaki heidest tegin prooviks lillekesed. Pole enne heidega midagi teinud ja proovisin, kuidas tõmbab kokku 1x, kuidas käitub teise villasega koos. Enne ja pärast masinaskäiku. Nüüd murran pead, kas teha kott heidest ja valgest maavillasest, et pärast saaks samamoodi valgega kokku ka kübarakese teha või laseb lihtsalt 2x heidest...Ja täna avastasin Müürivahest uue (kui uus ta nüüd on, aga mina avastasin alles täna!) käsitööpoe, kus müügil ka heie. Pood ise kohe Filati vastas. Piirdusin kahe heidepakiga.

põrnikas lisas @ 13:29 - Link - kommentaarid
Lehe algusesse
09 Veebruar 2008
Aga mina sain oma sõbrapaki kätte! Tuli ta mulle Jõgevalt ja arvan, et sõbraks Mannu. Igavene lahe pakk, täiesti lepatriinune . Astusime postkontorist välja, tõmbasin kääridega (oh, mida kõike tänuväärset mu kott sisaldab ) teibile kriipsu ja piilusin kohe sisse, vastu vaatasid lepakad, oi kui hea tuju see tegi Kui poiss oli trennis, siis sain rohkem uurida, pilt teile ka:

Pakis siis super-pajalapid - need sellised kaunistuseks, kasutada oleks neid küll patt! Pisikeste valgete tikitud roosikestega lepaka nõelapadi, aga lapsed võtsid omale nukupadjaks juba Lepaka-magnet! Täiesti filigraantöö...

No ja siis heiet. Sedagi olen Susa poest piilunud, aga pole suutnud valikut teha. Nüüd vaja lihtsalt mõelda, mis sellest saab. Kunagi mõlkus meeles ühe kübara tegemine, äkki läheb loosi... Vau! Ja siis veel rohelist teed (pildil on pakk kärrdi lõhki, ausõna see ei olnud nii, sattus lihtsalt enne pildistamist laste kätte ) ja kibuvitsamarja mett. Väga lahe pakk! Aitäh, Mannu!
Ausõna, olen täiesti lepakalainel ise ka, hakkasin üleeile tegema pisikest lepakapatja, aga punane lõng sai otsa, praegu seisab ajutiselt ja ootab. Näitaks poolikut, aga mis sellest punasest latakast ikka....
põrnikas lisas @ 14:57 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
08 Veebruar 2008
Tegin ka käe valgeks – minu esimene TKV-projekt - Ei kahetse üldse, et liitusin! Oh seda pakitegemise ärevust ja seda ootust kui pakk juba teel sõbra poole… pidev jälgimine, kus ta parajasti on ja kui kohale jõuab, siis kas saajale ikka meeldib … nagu lapsed kohe
Ja kuna pakk jõudis kenasti sõber Kerstini juurde, saan avalikustada sisu.


Isetehtud asjadest puna-valge padi, tilluke roosiga kotike, kevadine siidisall – sest külmemaks enam küll ei lähe!, lastega tehtud geelküünlad, kaunistatud küünlad ja kaart. Lisaks midagi hingele – kommid ja tee
Eraldi pilt padjast eest ja tagant.. oleneb tujust, milline on esimene, milline tagumine pool.

Ja kaart, mille idee laenasin lapselt. Ühel päeval tuli koolist oma meistriteosega ja pani mõtte jooksma


Niipalju siis pakist. Mõned teised asjad ootavad ka pildistamist ja üles riputamist, aga ei saanud hästi valgust paika, nii et lükkan jälle edasi... manjaana!

põrnikas lisas @ 23:28 - Link - kommentaarid (1)
Lehe algusesse
02 Veebruar 2008
IT andis mulle saalomonisõlme, mina annan ühe superkiirelt valmiva mütsi.
Lõngaks Novita Helen, kulus peaaegu terve tokk (no vast 3m jäi järele )
Algas kõik tegelikult sellestsamast drex-i roosikesest, mida mulle viimasel ajal hirmsasti teha meeldib. Tahtsin näha, kuidas erineva jämedusega lõngaga välja tuleb – tuli igavene pirakas õis. Paar päeva oligi lihtsalt roosike, mida mõnus vaadata. Kui oli piisavalt lille muditud, tuli sellega midagi asjalikumat ette võtta, ja nii sai ta kaunistuseks saalomonisõlmes tehtud mütsile . Esimesel pildil on õiget värvi.

pealtpoolt selline

Mul pole ükski müts nii kiirelt valmis saanud! Pikalt mõtlesin, kas panna roosikesele veel punaseid pärleid peale... seekord jäid panemata, olid sellised soovitajad
Mütsi põhiosa tegin meelega natuke pikema, et ei hakkaks kuklasse ronima ja et annaks seda sõlmelist pinda natuke tihedamaks tõmmata. Hoiab peas muideks täitsa hästi nii 10-kuusel kui ka minusugusel vanal inimesel. Ja kuna ma ise suur punasekandja pole, siis tüdrukud (suurem(unine) ja väiksem) saavad endale, neile sobib kenasti. Endale vist teen mingist teisest värvist – kodunt leidsin sobiva jämedusega ainult tibukollast ja roosat, nii et pole midagi parata, praegu jään mütsita!
Tegin niimoodi...


Valged asjad peaks ka veel ära pildistama, olen need vähe unarusse jätnud. Valmis said ikka jaanuaris, ma lihtsalt laisk ja pole pildile püüdnud.
(Ja kui ma varem postitust ei tee, siis sõbrapaki loodan posti panna esmaspäeval)
Ja nüüd head und! Lähen teki alla sooja, nii arvuti taga külmetades võib veel tõbiseks jääda...
põrnikas lisas @ 23:39 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
01 Veebruar 2008
Ajate oma lapitekkidega mulgi lapitamise peale Tegin eile ühe helekollase ja täitsa mõnus oli, viimaseks see ei jää, kes teab millal see tekkki valmis saab!
Piltidega on nii, et fotokas ootab minemist garantiiremonti, et pean mingi asendusaparaadi vaatama niikauaks. Oleks ju näidata veel mõned valged asjad ja punaseid on ka valminud. Kõige tähtsam punane projekt oleks saada nukumajale kardinad valmis. Ütlen selle siin ära, siis loodetavasti ei jää tegemata.
põrnikas lisas @ 06:43 - Link - kommentaarid
Lehe algusesse
919283 külastajat