põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
30 September 2010
Münditaskud

Varsti on hea kasutusele võtta. Tegelikult juba nüüd on hea oma sente pisikeses münditaskus kaasas kanda ja aegamööda realiseerida.


Selle nelikuga on mul üks plaan, aga suurem tüdruk juba tagasihoidlikult palus, et ma talle ka teeksin... kasvõi mingist vanast riideribast, ütles ta.
Ja muidugi... aga tegelikult võtsin juba kanga välja
põrnikas lisas @ 20:19 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
28 September 2010
Markerid

Päevad on pikad ja tegemisi täis, vägisi näpistan siit-sealt, et mõni pooleliolev või lastele lubatud asi valmis saada. Nn "kohustuslike" asjade vahepeal lubasin endale helmeste-traadiaega ja valmisid kudumarkerid. Markerites kasutasin 8mm läbimõõduga topeltrõngaid ja näpuvahele jäänud klaasihelmeid. Vardale pistmiseks on 5 markerit ja kahte avatavat saab kasutada kas kudutöös või kõrvarõngastena, 2in1 või nii...

Sügisesed sillerdavad südamed

Matid kuldsed

Klassikaline must-valge


Parajasti käib ka oksjon.
*
Vaatan oma blogipostitusi ja tundub, et ma mängin ainult helmestega. Luban nüüd siin endale pühalikult, et järgmised kaks postitust tulevad teisest vallast. Pean need plikad pildile püüdma!
põrnikas lisas @ 07:20 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
15 September 2010
Suvemeenutus...


Metallina kasutasin esimest korda sterlinghõbedat, helmestest särasid kaunilt swarovskid.
*
Tegin üheks suviseks konkursiks, millelt kahjuks tagasisidet ei tulnudki.
põrnikas lisas @ 10:45 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
11 September 2010
Lepatriinud
Mängisin lepatriinudega...põrnikas lisas @ 17:40 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
10 September 2010
Komplekt poisile

Üks pilt tegemisest, koos abilisega. Kudusin suvel ja kui hommikul kauemaks põõnama jäin võttis just seesama väike tegelane kudumise üle. Keeras ja keerutas, sõlmis kõvasti kokku, pärast ütles mulle rahulolevalt "Emme, ma kudusin ka!"

Aga valmis ta sai!

Nii kui pildistamiseks läks, hakkas muidugi kõva sagimine

Kasutusse sai komplekt üsna kohe - oli ka tuulisemaid, külmemaid mereilmasid.Andmed
Lõng Novita Tico Tico 100gr=400m, 75% vill, 25% polüakrüül, soovitav varras 2,5
1 tokk + krae viimane rida tumesiniselt (no niiii natuke jäi puudu)
Ringvarras nr 3
Müts - kuuesed palmikud, vahele 2 pahempidist.
Krae - kaelaosa 2-2 soonik, laiem osa 4-4 soonik.

*
Mütsi kahandamine

Sain kirja, milles küsimus mütsi kahandamise kohta. Äkki on keegi veel kimpus... Ma pole kindel, kas nii on kõige õigem teha, aga minu variant. Olen valmis ka ise targematelt õigemaid võtteid õppima!Kui tundub, et müts hakkab valmis saama, siis proovimisega katsetan, kas on aeg kahandama hakata. Õige aeg on siis kui pähe pannes jääb umbes 5cm diameetrine auk. Kõigepealt kahandan silmuseid palmikutes. Kuuestest palmikutest saavad niisiis neljased. Siis koon rea-kaks nagu tavaliselt. Kuna palmikud on nüüd kitsamad, siis keeran neid paar rida varem kui muidu. Peale keeramist koon rea tavaliselt (oleneb lõngast ja tundest, vahest ei koo ka, aga kahandan kohe pahempidised), järgmisel real kahandan pahempidised silmused. Et need on mõnusalt paarikaupa, siis koon kaks pahempidi võttega kokku. Edasi vaatan, kas saab neljastest palmikutest veel kahandada, kahesteks siis. Täpselt ei mäleta, kas kahandasin. Igatahes olen valmis iga hetk lõnga katkestama ja sukanõelaga lõngaotsa allesjäänud silmustest läbi tõmbama ja kinnitama. Need viimased read on sellised tunde-värk, et tuleb vaadata, kuidas ok jääb.

Mütsi lõpetamiseks kulub umbes 10 rida, nii et lõpp tuleb üsna kiiresti ja et müts kõrvade pealt ennast ära ei kisuks, siis on soovitav ta natuke pikem kududa. Seda sinist mütsi on enne kahandama hakkamist 17cm, kahandus ise 3,5cm. Aga oleneb ka lõngast.
(Praegune 100gr=400m, varras 3)
põrnikas lisas @ 07:33 - Link - kommentaarid (13)
Lehe algusesse
05 September 2010
Sallid!

Ma saan õmmelda! Sest sain omale sünnipäevaks väga vinge abilise, uue õmblusmasina! Ja nii me vaikselt sõprust sobitame, siiani on kõik kenasti sujunud ja ma olen temaga väga rahul - igale liigutusele on mõeldud, niidistaja olemas (kuigi ma seda eriti ei kasuta), eile seelikut õmmeldes avastasin niidikatkestaja (ülimugav!), palju pisteid, et vaja vaid fantaasiat ja mida kõike annab teha. Nojah, aga alustasin pöördpalistustalla katsetamist.. üks siidisall.


Tegelikult tegin neid mitu, alguses kolm ja pärastpoole veel kaks. Ärkasin aga hommikul vara, saatsin mehe tööle ja enda distsiplineerimiseks panin paika, et kella 9.00-ni tohin õmmelda, edasi teen muid tublidusi - koristan ja sätin poisi uut koolikohta ja koristan veel.


Need kaks läksid kingituseks


Kanga ostsin Kangadžunglist, ühele sallile 60cm, kanga laius 150cm. Täitsa mõnus suurus õlgadele võtmiseks.

Täna käisin ema juures ja rääkisime muu jutu sees ka õmblemisest ja ta tuletas meelde, et lubas mulle mõned siidiniidid anda. Et tal neid igas värvitoonis, pole küll palju, aga tema masin ei võta neid ja seisavad muidu tal niisama. Ma olin täitsa nõus need MÕNED kaasa võtma, aga kui ma neid MÕNDASID nägin, siis läksid mu silmad punni... Igatahes olen ma megarahul. Kahju ainult, et seda türkiissinist mul eile käes polnud, plika seelikusse oleks see nagu rusikas silmaauku sobinud.


põrnikas lisas @ 19:50 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
04 September 2010
Komplekt kingiks
Oliivrohelised lapikud ja kanarbikuroosad helmed, lisandiks tundus vask kõige sobilikum. Soov oli küll ainult kaelakeele, aga igaks juhuks tegin kõrvakad ka (äkki on kingisaajal augud).


*
Aeg eelmisest postitusest siiani on möödunud koristades, mööbeldades ja kooliks valmistuseks. Selline ongi aktiivne puhkus! Esmaspäevast tagasi tööle ja tuleb harjuda uue rutiiniga - kaks koolilast, kahed õppimise kontrollimised jm kaasnev.
Ahjaa.. kummaline on see, et lapsed, kes suvel maal olles ka vihmase ja külmema ilmaga pea riieteta ringi jooksid, suutsid nelja linnas oldud päevaga kõik omal ninad tatiseks saada.
põrnikas lisas @ 15:16 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
919078 külastajat