põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
26 September 2008
Vaatasin, et blogides valmivad järjest mütsid-sallid jm sügisene. Lasin ka heegelnõelal väheke tööd teha ja sain valmis ühe sooja salomonisõlmedes mütsi endale. Eelmisel hooajal sai pisem tütar taolise punase, nüüd oleme koos komplektis Kuigi müts on üsna auguline, on ta jämedamast lõngast ja siiski päris soe.
Materjaliks kulus natuke vähem kui üks tokk lõnga Bergere de France Prisme, mida oli väga mõnus heegeldada. Heegelnõel oli vist nr 5.

Käisime oma mütse Kadrioru pargis jalutamas ja leidsime peenralt veel nii mõnegi liblika.

Üks nendest unustas end mütsile peesitama. Jajah, see on liblikas

Ja lihtsalt sügisest silmailu Shnelli pargis.
põrnikas lisas @ 08:00 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
24 September 2008
Seebitegu!
Näitamata on tasapisi valmis saanud seebikesed. Tegin neid siis kui suurem oli kooli saadetud ja teised veel magasid. Köögis oli mõnus vaikselt toksida ja seebile ümber kerida. Pärast kui "kohvik" lahti läks ja lapsed laua taga, siis sai nagu muuseas paarikaupa valmis vilditud.
Hello Kitty. Rohelise valisid lapsed kohe kasutusse, sinine ootab minemist kellegi kingipakki.

Pisike õetütar Jana sai omale päris enda seebi. Sees on Johnsonsi beebiseep.

Puuga seebi toksis ja seebitas valmis 7a tütar, koos on neid mõnus kraanikausi ääres meisterdada ja samal ajal muud juttu puhuda.

Ja siin pildil peaks olema suurem osa seepe koos. Kuidagi ei tahtnud õnnestuda tavaline rohelise-kollasekirju, mulle istub toksitud piltidega seepide tegemine kuidagi paremini.

Seepidele juurde lähevad sildikesed, aga kahjuks on kaubandusest otsas tsellofaan, mille sisse saaks seebid väga vahvalt pakkida. Teisel pool silti on seebi kasutamise õpetus, et nad mitte niisama vannituppa seisma ei jääks.
põrnikas lisas @ 07:36 - Link - kommentaarid (8)
Lehe algusesse
22 September 2008
Kena sügist!
Ai, kui magus sügisene päev täna on! Kui vaid saaks, siis lõikaks tükikese ja paneks hoiule, talvel külmaga hea võtta Minu iga-aastane kaunitar - vaher, silm lausa puhkab ta peal, nii täiuslik on ta.

Lastega saime ilusaid punaseid lehti, neist tuli jälle nii mõnigi kimbuke.


Aga hoopis uus avastus on sepiku küpsetamine. Valmis mitmeviljajahust, hea lihtne teha, jahule lisaks vaja vaid pärmi ja vett. Kõik segamini ja ahju! Uskuge mind, kauaks teda ei jätku!
põrnikas lisas @ 16:23 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
20 September 2008
Pisikesed kiirematsorti nokitsemised
Ühed kingituseks tehtud kõrvarõngad. Pildistasin valgusega ühelt- ja teiseltpoolt.


Ripatsid, mis läksid ka kingiks (marjakobar, lillekobar ja südamekobar)

Kaotasin oma telefoniripatsi, oligi põhjust uus teha
põrnikas lisas @ 12:16 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
17 September 2008
Vaadates viimase aja postitusi, siis täiesti ebaoriginaalne nokitsemine - pärlipuu

Aga nüüd tundub, et sai mõneks ajaks isu otsa. Sellegi pärlid ajasin okstesse ja keerutasin neid päris pikalt. Pidime mõneks ajaks pisipoisiga haiglasse minema ja viimistlemise võtsin meelega sinna kaasa, et oleks rahulikult midagi pusida. Haiglaperioodil valmis nii mõnigi vidin ja kee, aga nendest mõne aja pärast. Kodused asjad vaja vaikselt joonde saada ja korraga nii palju pilte ei jaksa lihtsalt ära sättida.
Puukese komplekt läks kingituseks, saaja lemmikuks olid lillad toonid.
Keti osa

Ja komplekt koos
põrnikas lisas @ 09:35 - Link - kommentaarid (1)
Lehe algusesse
15 September 2008
Sügis tuli seekord ootamatult!
Mobiiliripats, millele sobib just selline "ootamatu sügise" nimi. Natuke merd ja väheke ootamatult saabunud sügise oran˛i. Mõtted pole veel selgetest sinistest lahti lasknud

Lisaks veel kaks roosikimpu, mis läksid kingituseks.


EDIT: Aiaia - üks õpetus on ammusest ajast õpitoas, aga ma tegin lihtsamalt. Keerasin lehe ristipidi pooleks (värviline pool välja), rulli ja peo sisse. Järgmine leheke pooleks, rulli, peo sisse. Kui roosiõied peos valmis, siis kerisin niidi ümber ja sõlmisin. Edasi sättisin rohelised lehed ümber ja ka niidiga kinni. Lihtne ja kiire
Sama meetodiga tegime tütrega koos ka eelmisel aastal, nii et ei pea ka eriti hiiglaslikud need käed olema Ainult niidirull võiks kotis kaasas olla
põrnikas lisas @ 18:49 - Link - kommentaarid (9)
Lehe algusesse
06 September 2008
Näpistan pisut aega ja teen ühe oran˛i postituse.
Kollaa˛is kasutatud pildid on tehtud kõik suvel, kas siis juulis või augustis. Päike läbi prillide, päikeseloojangud, maamaja juures luusiv rebasepoeg, loomaaiast jörjenid ja kalake, jällegi maja juurest kraaviäärest karusammal.

Kui olime suvel maal, siis jäi näppu üks oran˛ heegelniit. Hakkasin sellest midagi aretama ja välja tuli mütsike! Selline tore oran˛ ja Muhune või siis nagu apelsinimüüja Värv hakkas meie pisitütrekesele nii meeldima, et see on siiani ta lemmikvärv. Ja tüdrukul on ju ometigi mütsi juurde kotikest vaja. Valisin "Minu käsitööd" ajakirjast mustri... või oli see mul netist prinditud, enam ei mäleta ja heegelasin valmis. Vahepeal linnas käies tegin kotile veel voodri ja luku, et vajalik pisikraam kotiaukudest välja ei pudeneks.
Oran˛ kleit on mu ema õmblustöö, mul on endal samasugune särk, nii et saame kaksikuid mängidaOran˛ile mõeldes tuli heegelnõelast ka nukule midagi, istus enne nii kurvalt majakeses, sest temaga polnud enam ammu mängitud. Tema sai omale kleidi, kübara ja rõõmsama olemise. Kübara ääre heegeldasin üle tavalise, vist nr 40 niidiga. Nukust ise sai pisitütre lahutamatu kaaslane justnimelt oma sobivat värvi kleidikese ja kübara pärast.

põrnikas lisas @ 10:30 - Link - kommentaarid (6)
Lehe algusesse
03 September 2008
Sügis käes!

pildi päritoluleht

Tuli mõte teha midagi sügisest. Loomulikult meenusid esimesena valminud õunad!

Kaelas näeb välja nii...

Ja lihtne tamiilile lükitud kee mattidest HH helmestest, mille tegin esimeseks koolipäevaks. Laotatult ja kaelas
põrnikas lisas @ 07:14 - Link - kommentaarid (9)
Lehe algusesse
01 September 2008
Kena kooliaasta algust kõigile!
Sellest aastast hakkab ka meie peres kooliratas vurama , esimene laps esimesse klassi! Selline mõnusalt ärev tunne endalgi, justkui hakkaks ise jälle koolis käima
Tänase piduliku päeva puhul näitan ühte komplekti, mis läks sünnipäevakingiks. Oleks mul kõrvas augud, oleks tekkinud tõsine kiusatus endale jätta. Aga õnneks seda muret pole, hehee!

Üks pilt veel puu-ripatsist ja kõrvakatest.

Õhtul tegin endalegi ühe lihtsa lükitud kee, päeval saan äkki pildile, siis näitan teilegi. Aga seniks kena päikeselist päeva!
põrnikas lisas @ 06:29 - Link - kommentaarid (8)
Lehe algusesse
919285 külastajat