põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
26 Oktoober 2010
Lihtne haldjakleit

Olen tahtnud proovida kummiga kroogete õmblemist. Tükk aega murdsin pead, kuidas seda teha, katsetasin proovilapil ja kogusin julgust. Tundus, et ei kroogi ikka nii palju kui vaja ja jama ka kui kleit jääb ülevalt kotitama. Aga miski nagu hoidis tagasi kääridega kangast kitsamaks lõikamast. Igaks juhuks guugeldasin ja leidsin päris vahva ja põhjaliku veebilehe.


Sellegipoolest tegin selle vea, et lasin mõne õmbluserea liiga laiaks. Kaks esimest rida harutasin ka, triikisin riide üle, et augurida kaoks ja alustasin uuesti.

Meeldejätmiseks:
*kui esimese paari reaga tundubki, et jääb lai, siis järgmiste õmblustega tõmbab rohkem kokku
*masinaga kinnituspisted iga rea alguses ja lõpus
*sirge, lihtõmblus pole nii hea kui venivale kangale mõeldud õmblus (kasutasin nr 14 pistet), täitsa siksak ei jäänud mul ka hästi hoidma
*mõnevõrra kitsamaks saab kui kroogitud osa üle triikida - töötab!See väike haldjake hõljus kaks päeva ühes ja samas(!) kleidis, siis tuli paar ketšupiplekki ja kleit läks pessu. Ja see on ometi tüdruk, kes vahetab riideid ikka ...ma ei liialda, kui ütlen, et 10 korda päevas.

Kangast ostsin ühe pikkuse, st 70cm, laius oli 1,45m (kitsamaks õnneks ei jõudnud teha ja triikiminegi polnud hädavajalik).
Kleidi üles äärde ajasin tugevduseks tavalise kummi.

Hoog oli sees ja tahtsin veel! Iga uus asi tahab ju kinnistamist, hehe. Põrutasingi oma riidekapi juurde ja otsisin särki või midagi, mida annaks tuunida. Vualaa! Tavaline särk muutus natuke lõbusamaks.
Vabandust, ise pildistada pole ikka päris see...
põrnikas lisas @ 20:46 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
24 Oktoober 2010
Müts(id)


Eellugu mütsile täiesti klassik, aga selle vahega, et ei olnud lõngapoes vaid toidupoes. Ja kui on teada, et poes on lõngariiul, siis selle vahelt jalutamata jätta ei saa, heh. No ja jäigi silma imearmas roosade üleminekutega Novita Puro Batik lõngatokk. Tegin väiksemale tüdrukule ettepaneku, et teen talle sellest mütsi. Minu õnneks oli ta nõus ja sain lõnga korvi poetada.
Ei mäleta enam, kas hakkasin kohe kuduma või mõne aja pärast, aga sel pole tegelikult ka tähtsust. Esimene müts oli pooleldi valmis kui sain korraks pähe proovida, et suurusest aimu saaks. Pisike tuli, va müts. Nii, pisem poiss proovi – tal samasuur pea kui mu õetütrel. Klappis ja käiku läks plaan B – mõnus puuvillane palmikumüts õelapsele. Õde oli üsna rahul, sest müts sobis uue kombekaga suurepäraselt. Leppisime kokku, et teeb ise pildid ja saadab mulle ka. Nii et selle mütsi pilt tuleb hiljem.
... pildi koht
Kiir-andmed
Silmuseid 96, ringvarras nr 3, mustriks 6-sed palmikud, vahele 2 pahempidist silmust (kokku 12 palmikut, palmikukeerd peale iga 7.rida).

Aga minu laps ootas ju veel mütsi...
Kiirelt uuesti poodi ja uus müts varrastele, sellega enam päevagi venitada ei andnud. Kuigi noh, ega ma teist sellist enam teha eriti ei viitsinud. Rohkem silmuseid, igal vabal hetkel vardad pihku ja valmis.


Khm, khm ilma seelikuta teksade peal meie preili kodunt ei lahku. See on meie pere 5-aastaste viimane mood. Seekord juhtus veel selline pükstetooni teksa... vahest lihtsalt puuvillane lühemat sorti suvekleit, mida hädapärast annaks tuunikaks kutsuda.

Andmed
silmuseid 112 (ikka 6-sed palmikud, 2 pah.p vahele, kokku 14 palmikut, keerasin peale iga 7.rida)
Lõng Novita Puro Batik (koostis 100% akrüül, 100gr=200m)
ringvarras nr 3 (ümbrisel oli soovitus 4,5)
mütsile kulus umbes 80gr

Mütsi lõpetasin jälle nn tunde järgi, algul kahandasin palmikud kitsamaks, keerasin paar-kolm rida varem, siis kahandasin kaks pah.pidist silmust üheks, siis veelkord palmikud kitsamaks ja keerd, viimased paarkümmend silmust tõmbasin lihtsalt kokku.

Kogu kudumise aja olin rohkem kui kindel, et koon puuvillast. Kui üsna vahetult enne lõppu lõngavööd vaatasin, olin üsna üllatunud, et lõng puha sünteetika. Aga tihedad ja soojad on mütsid sellegipoolest. Mõlema toki lõpud sai õde endale, et oma kallikesele krae teha-klapitada.
Selline poeskäik!
põrnikas lisas @ 18:59 - Link - kommentaarid (7)
Lehe algusesse
04 Oktoober 2010
Üks kirju postitus

Tipid ja täpid
Lõpuks on tüdrukutel ühesugused seelikud. Või ütleme siis, et samaväärsed, suurem tütar valis poest puna-mustaga lepatriinutäpilise kanga, väiksem plika ei allunud mingitele keelitustele, tema pidi saama roosa-valgetäpilise. Pildid...
TippNagu pisikeste piltide pealt paistab, oli seelik valmis juba jõuludeks Ja siis proovisin millalgi suvel tubli olla ja pildistada... Aga teie ette panen pildid hoopis täna
Aa, ja tahtsin veel öelda, et kui peale kangaostu koju läksime ja ma suure tuhinaga selle roosa seeliku valmis tegin, siis tundus roosa-valge täiesti täpne valik. Sest tütar pistis kohe omale Hello Kitty särgi ja mütsi ja oligi kiisu valmis. Ja mina veel mõtlesin, et kuidas seda roosat sobitada... heh! Kuula last, eksole

TäppVõtsin selle seeliku allääre tegemisega ikka pikalt hoogu, sest vana masin ei olnud väga koostööaldis ja see traageldamine oli kohutav. Lõpuks saingi vaid 1,5m traageldatud (3,5m jäi veel traageldamata), siis jäi seelik seisma. Kui tuli uus masin, sai kogu töö üsna lihtsalt ja ilma igasuguse piinata tehtud! Ja oi, kus ma olen rahul nii endaga kui masinaga!

*
Kingituseks kallile töökaaslasele. Õhemat sorti sall ja sobivad kõrvarõngad.


*
Uues vormis lugemispäevik. Otsisime tütrega netist pilte, kasutasime MS Wordi ja printisime, klammerdasime. Olime tulemusega päris rahul ja lubasime, et järgmised lugemispäevikud tulevad ainult isetehtud - lõbusad ja värvilised!


põrnikas lisas @ 06:34 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
919283 külastajat