põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
31 Oktoober 2007
Pool rätti vist valmis!!!! Sain just terve toki Kido mohääri heegeldatud, ohoo! 240m - seda ma mõtlesin, et kuidas nii kaua läheb (ma pole nimelt varem nii peenikese lõngaga midagi teinud).

Näitan ühte kotikest, mida heegeldasin suvel 2006, jupid said tookord kõik valmis, aga kokkuõmblemiseks enam jõudu ei jätkunud. Ühe lillekese vist sai tookord peale, aga nii tihe ja jäik aluspind oli, et asi jäi soiku. Küll lubasin lapsele, et saab aasta lõpus teatrisse uue kotikesega minna... Siis jälle, et sünnipäevaks... jne jne. Lõpuks kui lapsed suvel maale sõitsid, nokitsesin sel suvel valmis. Näpud olid küll tuimad ja valusad, aga no tõeliselt hea tunne! Käisin ja imetlesin oma saavutust, heh. Plikal läksid ka silmad särama kui LÕPUKS sügisel koti omale sai
Kotil on vooder ja kinni käib lukuga. Muster pärit kuskilt netist, pärast avastasin, et tegin vist valesti, aga polnud suur viga. See oli heegeldamise esimene katse peale kooli kohustuslikke proovilapikesi. Materjaliks miski sünteetiline nöör, mille pärisin vanaemalt. Tuli lihtsalt tunne, et peab vanaema mälestuseks tema varudest midagi tegema.
Sama hooga tegin tookord suvel ka emale jõuludeks kosmeetikakoti, ka voodri ja lukuga. Oma kiituseks pean ütlema, et selle sain ikka õigeks ajaks valmis. Muster sama (isegi ridu samapalju ), aga niit/pael (ei teagi, mis õigem oleks öelda) oli poole peenem ja kotike pisem. Ometi täiesti paraja suurusega. Peale tikkisin paarist pärlist lillekese.põrnikas lisas @ 21:27 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
27 Oktoober 2007
Sain just valmis poekoti . Mõõdud 45x45, sanga pikkus 90cm, hea üle õla võtta. Voodrit ega taskut sees pole, kott mahub nibin-nabin käekoti sahtlisse. Kui kunagi peaks tahtma mingit edasiaretust (loe: kui saab eriti armsaks), saab need ju alati juurde teha!


Kangad ostsin suvel Abakhanist lihtsalt igaks juhuks, nüüd siis läks vaja.
Päikest!
põrnikas lisas @ 13:17 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
23 Oktoober 2007
Sai kunagi (paar aastat tagasi) jope ostetud, aga jäi seisma, sest lukk ei püsinud üleval. Muidu hea soe jope. Mõte lastega mööda poode jopet otsida tundus nii hirmus , et täna siis sai lukuviga parandatud. Jopeke sai täienduseks jupike jämedamat kummi ja tüdrukule sobivaid neoonpärleid. Kumm käib üle pea ja nii on lukk ka kinni. Jope tasku küljes on ka pärlijupid, siis lapsel kergem lukku lahti teha. Päeval proovisin lapse peal ka, töötab päris hää.
põrnikas lisas @ 13:30 - Link - kommentaarid
Lehe algusesse
22 Oktoober 2007
Nonii, puhkan natuke salli pusimisest (see kolmnurkne rätt, mille muster paar päeva allpool). See on üldse esimene mustri järgi nii suur tegemine, aga kellegi blogist jäi kõrva, et on lihtne muster ja jääb kiiresti meelde . Jah, ja oligi, aga sellegipoolest tuleb ikka harutamist ette... nii et mohääri valimine oli natuke liiast...

Kuna fotoka orig.kott ei mahu kahjuks käekotti, kudusin ühe pisema. Kandiline põhi alla, silmad äärest üles korjata ja edasi 5 vardaga. Ääred heegeldasin, paelad keerutasin ja tikkisin pärleid ka peale. Sees on tasku akudele. Paar korda vist kasutasin seda, siis vaatasin, et ikka liiga roosa minu jaoks. Ma siiski juba suur inimene

Pärlisüdamikega lillekesed on mõlemal pool....

...ja pärlid ülemises ääres.


Aga kuna meil plikasid on , siis läks teistpidi kasutusse


Fotokas sai omale uue, soliidsema kotikese, seekord heegeldatud. Hea mõnus teha - pole eriti suured ja saavad üsna ruttu valmis Head mõnusad kasutada ka oma tõmmatavate paelakestega. Kunagi teen sellise mõnusa kosmeetikakoti. Fotoka uus elukoht siis siin...
puuvillast lõnga kulus täpselt 1 tokk, juppigi ei jäänud järele.
Tegelikult on käes mõnusam see pruunisegune, paelad libisevad ka mõnusalt lahti, roosa on ikka selline kohmakas ja paks.põrnikas lisas @ 19:57 - Link - kommentaarid (1)
Lehe algusesse
19 Oktoober 2007
Sel nädalal sain valmis salli, siin ühe malbe modelli kaelas
(mõte oli teha klikitav pilt, aga see veel tiba keeruline)


Salli heegeldasin tavalise ruudustiku, tuli jube pikk ja peenike nii et tast poleks asja saanud. Siis murdsin pikuti pooleks ja õmblesin kokku. Otsa jätsin pisikese augu, et saaks ülejäänu läbi tõmmata. IT roosikese peale, sinna pärleid keskele, sallile narmad otsa ja valmis! Täiesti kandmiskõlbulik.
põrnikas lisas @ 06:50 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
18 Oktoober 2007
Tere, päikest kõigile! !
Võtsin minagi selle blogimise käsile. Praegu on küll tume maa, aga püüan aegajalt midagi lisada.
Viimasel ajal on kõva käsitöölaine peal. Paari nädalaga on tekkinud poolikuid asju ülimalt kõvasti (ei julge kokku lugedagi, mis kõik alustatud on), ehk distsiplineerib...

Vaatan, kuidas see pildilisamine käib... ehk peab vist kuskile netiavarustesse mingi albumi tegema. Siit ka küsimus - kuhu oleks kõige lihtsam ja mõttekam teha, kust oleks kerge linkida?
Varsti jälle!
(vabandust, et praegu pildikesi pole... need ju need kõikse põnevamad)


proovin panna mustri mida praegu sikerdan.

Voila!
põrnikas lisas @ 10:05 - Link - kommentaarid (7)
Lehe algusesse
919285 külastajat