põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
30 November 2010
Igaühele oma

Mida teha siis kui mees on komandeeringus? Õige! Tuleb revideerida ta teksaseid, mis juba ammu tõstetud alumisele kapiriiulile ja mida ammu juba ei kanta. Leidsin täitsa kobedad ja lõikasin omale ühest säärest vajaliku jupi. Kes tahab kanda, saab popid ühe-sääre-kukekad, hehe.
Teksajupist sündis pinal. Terve pühapäeva õhtu nokitsesin, aga 23-paiku triikisin aplikatsioonid peale ja kuulutasin pinali valmisolevaks!


Snitti võtsin väiksema tüdruku roosast TereKiisu pinalist, mis mulle hirmsal moel meeldima hakkas. Pealtnäha on see tavaline lukuga torupinal, aga sees on kolm sahtlit. Ausalt öeldes arvasin, et saan selle siuh ja vilksti valmis, aga pusimist oli ikka kõvasti.


Seesama roosa pinal oli mul koguaeg spikriks kõrval ja nuputasin, mis järjekorras õmbluseid peaks tegema, et kvaliteet väga ei karjuks ja rappa ei paneks (=mingi õmblus puudu ei jääks). Et oma ettevõtmist mitte veel keerulisemaks ajada, tegin pinali ilma voodrita. Teksa on päris jäik ja kannatab selle voodrita olemise ära küll.


Teine mõtlemise koht -või siis tegelikult esimene- kavatsesin teksatoru lihtsalt pooleks vajutada ja luku peale ajada. Õnneks ma seda ei teinud, sest pärast pinalit käes keerutades vaatasin, et avarust oleks tunduvalt vähem olnud. Harutasin teksaõmbluse lahti, sest kartsin, et pärast jääb masin liiga paksu õmbluse pärast hätta. Lõikasin tüki pooleks ja õmblesin kaks pinalikotikest (teksaõmblusega külje jätsin veel kokku õmblemata). Kõige keerulisem oligi nende kahe poolkoti viisakas ühendamine (ja sellega keskmise tasku tekitamine), sest õmblusmasinaga külgmistesse nurkadesse päris hästi ligi ei saanud. Siis lisasin luku. Alguses tavaliselt külge ja siis õmblesin paremalt poolt õmbluse maha, et ilusti hoiaks. Viimasena õmblesin küljed, osaliselt käsitsi. Vahepeale mahtus veel kõvasti õmbluste puhastamist ja siksakitamist. Vist kõik.


Korraks käis küll tegemise ajal peast läbi, et peaks töökäigust paar pilti tegema, aga koguaeg oli üks vigurõmblemine, et rajal püsimiseks püüdsin võimalikult vähe kõrvaliste asjadega tegeleda.

No ja siis tuli suurem koolilaps, vaatas ja vesistas - temalgi sellist kolme sahtliga pinalit vaja. Ma ei tea, millal ma selle jamamise jälle viitsin ette võtta, aga arvata võib, et sellest ma ei pääse.
põrnikas lisas @ 09:35 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
21 November 2010
Mõned ehted
Reede-laupäev möödus ehteid kruttides ja kaardistades. Uskumatu, kuid päevased akna all tehtud pildid läksid täiega metsa. Võtsin siis kaks laualampi - ühe panin lauale ja teise ekstravalguseks kätte, ehted alla.. fotokas peaaegu hambusse, heh saigi pildistatud.
Kõik koos

Ja lähemalt ja paarikaupa -
lipsukesed,

käsitsivalmistatud klaashelmes ja sügavpunane "tsilli",

tahutud sinine poolenisti matistatud klaas ja fuksiaroosa mõraline klaas,

täringud ja sini-mustad.


Laupäeva õhtul lappasin M.Webbi Koekirjasid ja lõpuks saabus selgus, millise mütsi ma järgmiseks teen. Nii et läks kohustuslikuks kudumiseks
põrnikas lisas @ 21:35 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
20 November 2010
Pits papile!

Kuidas nüüd võtta seda pitsivärki... mina õmblesin. Ja sättisin kaardikesed lehvikuks...

...ja siis sättisin kaardikestele ehteid.

All nurgas parempoolne läheb mu õele sünnipäevaks, sain lihtsalt seekord nõnna varakult pakitud
Üks eest-tagant pilt ka. Esimene ports läks tagant ka musta niidiga, nüüd vahetasin valge vastu ja palju parem.

***
Ja kui ma juba masina taga olin, proovisin poisi teksadele kiirelt masinaga nööpaugu teha... Hehe! Peale tundi mässamist (õnneks mustandile, mitte pükstele) loobusin sellest ja tegin käsitsi 5min-ga valmis. Oh neid peeneid masinaid! Või nagu ta ikka kipub olema - kui välja ei tule, siis loll on ikka see, kes masina taga istub
põrnikas lisas @ 15:29 - Link - kommentaarid (7)
Lehe algusesse
17 November 2010
Lihtsad kaelakeed


Kasutatud 3cm pärlikoja kettaid, 4cm nupuga ehtenõelasid, pisikesi topeltrõngaid, kinnise ja pikendusketiga nahkpaelasid.
Kogu moos!
põrnikas lisas @ 12:34 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
14 November 2010
Ehted
Poisi uue, tumepunase krae kudumise vahepeal olen kruttinud ehteid. Mängisin piltidega picnik.com-s
Minu vaieldamatud lemmikud - suured swarovski südamed

Käsitsivalmistatud klaashelmes ja klaaspärlid vasega

Rahvuslikud

Valged - lilled ja liblikad

Teokarbirattad

Ripatsiga pärlikomplekt ja klaashelmega kõrvarõngad

Pruunikad klaaspärlid ja vask

põrnikas lisas @ 17:53 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
07 November 2010
Volangisall


1 tokk Katia Ondas lõnga,
varras nr 4,5. (eesti k videoõpetus.)
Nööbikarbist leidsin samade toonidega nööbi, sall püsib nii paremini kaelas.Aulekas - ostsin Lianni lõngapoest viimase toki, tahtsin niiväga proovida. Ei heitunud ka sellest, et see roheline oli (hakkan rohelise-eelistusest üle saama ja siirdun punasele). Aga novembri keskel pidi müüki tulema, nii et aegajalt tasub läbi jalutada
Kohtume lõngajahil!
põrnikas lisas @ 17:26 - Link - kommentaarid (16)
Lehe algusesse
06 November 2010
Kee ja sall
Lükitud kee hallidest klaaspärlitest, vahele said hallid seemnehelmed.


Nädala sees käisin lõngapoes mehele musta mütsilõnga ostmas. Kasvatasin iseloomu ja muud peale sellesama lõnga (ja vahva nööbikoti) ei ostnud. Kõik oleks nagu korras... ainult et silma jäi rohelistes toonides Ondas sallilõng. Nii suur nüüd see iseloom ka ei olnud... järgmisel päeval olin loomulikult poes tagasi ja ära ma ta tõin! natukese aja pärast esimene vollisall valmis, päris omapärane kudumine. Varsti, kui suurem värvivalik saabub, olen poes tagasi.
põrnikas lisas @ 20:53 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
919285 külastajat