põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
24 November 2007
Klassifitseerisin ennast ka ära. Nüüd nuppude kord

Kuigi praeguseni pole suuremaid kudumisi lisanud ja blogi koosnebki ainult heegeldustest, olen siiani olnud pigem kuduja kui heegeldaja. See viimane oli minu jaoks 1. täielik müstika ja 2. tõmbas käsi heegelnõela hoides koguaeg krampi ja tegevus oli lihtsalt piin.
Eelnevast võib siis arglikult järeldada, et NÜÜD …


Mis veel? Tasapisi ikka õmblen ka. Keerulised need asjad küll pole, aga saab hakkama. Helmeid ajan ka natuke. Kui heegeldamise-kudumise laine saab mööda, siis võtan suuremalt ette. Igasugust muud nokitsemist ka, aga mitte nii palju, et ennast kirja panna. Võib-olla hiljem.


Tütar vaatas, et saab ise boolero kiiremini valmis. Emme müttab ju arvutis See lõnga mässimine on laste seas popp praegu, vt diivani käsituge...
/mis sa ikka teed kui laps ei maga, päevane uni venis ilmatu pikaks ja üles ei suvatsenud preili ka ärgata. mis teha, juhtub vahest... varsti tuleb temagi heegeldajaks rühmitada/

põrnikas lisas @ 21:42 - Link - kommentaarid
Lehe algusesse
23 November 2007
Plikadele oli juba eelmisest aastast plaanis teha midagi boolerotaolist. Aegajalt vaja ju midagi õlgusoojendavat kas teatrisse või pidusse... ja põhiline – et sobiks enamvähem kõigega, ei torgiks ja saaks vajadusel kasvõi paljastele käsivartele peale tõmmata. Lõikeid vaatasin küll vaateakendel olevate nukkude seljas nii ja naa, aga ei oleks viitsinud midagi keerulist aretada. Mõtlesin, et teeks pika salli ja vuraks kokku. Aga polnud ei aega ega pealehakkamist.
Ja kui sattusin gobelääni blogis valgete varrukate otsa, oli pilt selge! Pole vaja jalgratast leiutada, hehheee! Mõtle või pea haigeks, keegi on ikka varem selle peale tulnud
Suuremale sai valmis...
Väiksemale vaja veel teha... aga õe oma pidi ju ka ära proovima


Lõng – Steinbach Wolle Silber Babi, kulus 1 tokk salomonis varrukatele ja 1/3 teisest tokist soonikule. Heegelnõel 5.0, soonik vist nr 3 varrastega. Allääre heeegeldasin üle narmalise efektlõngaga, kahjuks ei leia ümbrispaberit üles. Kulus umbes pool tokist, ehk jätkub teisele ka.
Mõnus oli teha, ausõna. See saalomon on ka esimene katsetus, nagu paljud teised asjad

PS tahtsin ainult öelda, et ongi nii, et hakkad proovima ja pusima ja saad kõigega hakkama. Täitsa kift! Jama on ainult see, et hakkab igapäevaseid vajalikke tegemisi segama... aga ilma päris ka olla ei saa. Kas hakkab olema sõltuvus? Õigem küll küsida, et mitmendas faasis juba see on?
põrnikas lisas @ 12:12 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
22 November 2007
L6ngarott tuletas mulle meelde lambiteema...
Niisiis riputan vaatamiseks suure šedöövri – lambikatte. See pisike saavutus suvel 2006 pani mind lõpuks heegeldama (vaene lambike, pidi pea poolteist aastat seda ootama). Vana lambikate oli niigi aastakümnetest väsinud ja ootas oma lõppu. Lõpuks tuli üks aktiivne väikemees oma sügelevate sõrmedega ja tegi talle otsa peale. Tundub... jah ongi nii... et sellel ajal liitusin ka isetegijatega - siit see julgus tuli midagi teha. Ega ta midagi erilist teha pole, ketikesi ja kinnitusi, peale lillekesed. Ohtralt mõõtmist muidugi. Ei tea, kas puuvillasest lõngast/niidist annaks venima, aga selle sünteetilise sai kenasti raami peale venitatud, alt paelaga kinni seotud. Tol hetkel oli käepärast mingi kollane, mõtlesin et vahetan kunagi ära, aga ajutised asjad on ju igavesed .
Siin siis pildid enne ja pärast.Materjaliks tundmatu sünteetiline nöör/niit, väga tugev ja siidine.
põrnikas lisas @ 06:30 - Link - kommentaarid (5)
Lehe algusesse
21 November 2007
Küll see aeg läheb aeglaselt kui lõngad potis podisevad... kui nad juba 20min olid keenud, tuli meelde, et ÄÄDIKAT ju vaja ka lisada!!! Veel 20min... Ja loomulikult võtsin liiga kõrged purgid ja kogu lõng ei ulatunud värvini. Tahtsin ju veel 5 erinevat värvi rohelist + kollast ja sinakat. Oli näha, et kollane on liiga lahja, oli tegelikult ka ainust üks sisu, nii et arvata oligi... Tegin tast hoopis rohelise. Vahetasin lõnga purkides, keetsin veel.. Lasin seista (vist liiga vähe) ja pistsin kaussi pessu. Värvid pildil üsna õiged, tulemus ongi selline magedavõitu...


Nüüd siis mõtlen, milline ta kududes võiks jääda. Äkki peaks mõne rohelise juurde värvima? Kaks purki väljas ootamas, ehk leian veel mõne sobiva vildika.
Hei, kudujad, mis arvate kas püüan edasi? Ausalt.
----
PS Meenus ettevalmistamise ajast nali. Ma murran vildikaid käevahel pooleks, et süsisid kätte saada. Poeg, 4a küsib: “Emme, kas sa teed joogikõrsi?”
/Ausõna, meil on joogikõrsi kodus! /
põrnikas lisas @ 11:16 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
20 November 2007
Vildikatega lõnga värvimine on praegu IT-s popp! Kuigi see laine hakkab vist juba küll üle minema, sest paljudel juba isevärvitud lõngast asjadki kootud-heegeldatud. Aga mina jõudsin alles täna kõik vanad vildikad kokku korjata. St olen neid juba nädal aega ühte kohta pannud, aga lapsed millegipärast armastavad neid sealt jälle võtta ja mujale vedada. Täna siis peale järjekordset otsimist-leidmist panin nad kõrgele riiulile.
vildikad

Aga kuidagi ei leia seda toredat blogi, kus oli sammhaaval kirjas, mida tegema peaks... Kuhu likku panema, kaua keetma jmt
Püsige terved!

/peab vist tihedamini blogima, ei tule enam pildipanek välja... ?/
EDIT: Kasuta otsingut! ütleks ma selle kohta Googeldasin välja! Aitäh kriuks2, et teed nii toreda asja puust ja punaseks ette! ÕPETUS SIIN !
Jehuu, läheb solberdamiseks!
põrnikas lisas @ 10:25 - Link - kommentaarid
Lehe algusesse
13 November 2007
hih... kaua ma teile neid krokodille näitan...
Nüüd siis panen punkti. Udupeen ja -kerge õlasall sai valmis!!!
Mustriosa oli jupp aega valmis, siis kulus nädalake, et äärepitsi hakata tegema. Ja siis veel mõni aeg, et nõeltega vormi kohendada. Tulemuse üle olen ise uhke, sest poleks arvanud, et midagi sellist kunagi teen
Isetegijate jõud on tohutu! Suured tänud seejuures Muhvile, sest kui hätta jäin, siis olid Sina just see, kes aitas
Sall läheb kingituseks, nii et peas keerleb mõte endale ka midagi taolist teha. Muster oli minusugusele algajale mõnus teha.
EDIT: Ahjaa! Kulus peaaegu 2 tokki Kido Mohair-i (1=25gr, 240m), heegelnõel nr 5.

põrnikas lisas @ 17:28 - Link - kommentaarid (13)
Lehe algusesse
04 November 2007
Ei saa kohe magama minna, peab netis kolama... Ja nagu poolikuid asju veel vähe oleks - ikka peab millegi vahva otsa sattuma. Et siis _kunagi_ kui rohkem aega tekib, võiks pusida taolist sallikest. Mustri peab ise aretama kui just ostma ei hakka. Kuigi jah, peab ütlema, et mul pole aimugi, kuidas sellise viguri tegemine välja võiks näha.


Selline tegelane sobib mõnusalt poistele ümber kaela... Teisi tegelasi oli ka. Lahedad, eksole
Ja nüüd - head ööd.

Ahjaa! Täna (st eile, sest kell on südaööst üle) lõikus meie pisipojal ESIMENE KIKU!!! Hambutuid peres enam pole!
põrnikas lisas @ 23:28 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
02 November 2007
Eile tegin õmblusehaaval tekikotti. Ikka üks õmblus ja mujale, siis veel õmblus või pool ja jälle mujale ... Oh kui mõnus on teha pikki sirgeid õmbluseid, mõtlema üldse ei pea. No ja eks õmblusmasinal viskas vist ära, et ma edasi-tagasi käin ja ta täit tähelepanu ei saa, no viimane sirge vaja teha, hakkas pusasid viskama. Kohe nagu teaks, et lõpp lähedal... lapsed ka ei halasta, justkui mingi kokkumäng, kräunutavad üksteist, haruta siis selle taustal rahulikult. See on see jupiti õmblemine, poiss va käis vist nuppe keerutamas kui ma jälle hüppes olin... Igatahes jätsin tekikotihakatise nurka. On seal siiamaani.
Panin lapsed magama, heegeldasin jälle rätikest. Hakkab juba ilmet võtma. Mõnus selline... eks näis, millal valmis saab, muster on ikka mõnus lihtne küll ja läheb ilusti edasi.


ja nüüd ...
põrnikas lisas @ 12:48 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
919280 külastajat