põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
21 Juuni 2011
Paar suvemütsi

Mütse võib teha alati, seekord sellised suvemütsikesed, mis mahuvad vabalt pähe nii suurtele kui väikestele perenaistele.


Pigem suurema lapse (tema on meil siniste värvide armastaja) omaks sai türkiisikarva müts, millele pakkusin peale lillekest või muud kaunistust, aga polevat vaja.


Väiksemale tagasihoidlik beez, millele annab särtsu suur lilleke särava südamikuga.
Andmed
Palju on ju igasuguseid mütsikeste ja kübarakeste mustreid, aga raske panna nad klappima lõnga ja varraste-nõeladega. Seekord klappis imehästi!
Nii mütsi kui lillekese mustri salvestasin kunagi hiinakate albumist, muster.
Lõng: G-B Wolle, Hanna Cable -superfine- (50g=175m, 100% mers.puuvill)
Kulu mütsikesele ja lillekesele täpselt 1 tokk.
Heegelnõel nr 3.

Meeleolukat jaanipäeva!
põrnikas lisas @ 11:43 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
17 Juuni 2011
Annis

Tahtsin proovida paksemast mohäärist kudumist. Ja veendusin taas, et nii mõnusat mustrit on ikka mõnus kududa, valmis sai juba kolmas sallLõng Emmebi Vogue (50g=150m, 40% mohäär, 40% akrüül, 20% vill) 2,5 tokki
Vardad 6,0mm kudumiseks, 7,0mm silmuste loomiseks

Muster
Kudusin täpselt mustri järgi, vaid lõpus lisasin mõned read pärlkoes, et ei rulliks. Nüüd ootab kapis oma saatust.
põrnikas lisas @ 07:35 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
14 Juuni 2011
Annis' seelik


Ikka seesama Annis Mulle on see muster väga meeldima hakanud. Ainuke miinus on vast pahempidised read. Sestap tekkis mõte kududa ringselt kleit. Tütar aga pooldas pigem seelikut, saigi siis selline kauni pitsilise äärega seelik.


Vardad nr 3.0 ja 4.0
Silmuseid 168, mustrikorduseid 14.
Lõngaks Türgist pärit litritega Pirlant, mida kulus natuke üle ühe toki. Ülejäänu jääb arvatavasti seisma, sest polnud just eriti tugeva keeruga lõng ja varras kippus silmusesse kinni jääma.


Peale mustriosa kudumist kahandasin veel paaril real, iga 8-nda silmuse järel. Värvliosas kudusin ühe pahempidise rea murdejooneks, 2cm parempidist kudet lisaks, õmblesin kummikanali kinni ja ajasin sisse 1,5cm-se kummi.Lõplikud mõõdud:
pikkus 34cm, vöökoht 45cm (alläär 90cm)

põrnikas lisas @ 17:01 - Link - kommentaarid (10)
Lehe algusesse
01 Juuni 2011
Pisara-AnnisNii võiks öelda mu teise valminud Annise kohta. Ostsin ühe toki Katia Candy-t ja hakkasin sellest tegema tütrele sallikest.

Alustuseks lõin nr 4 varrastega 180 silma (tagantjärele tarkusena oleks pidanud looma kolmandiku rohkem, lõnga jäi täitsa reipalt järele), edasi kudusin vardaga nr 3. Et nupud lõnga ära ei sööks, asendasin need pisikeste helmestega ja et uhkem oleks, otsustasin teha veel ühe helmerea lisaks.

Helmeste lisamine kudumile - heegelnõelda abil õpetus siin).
EDIT: Käes! Leidsin õpetuse, mida ise kasutasin ja kus lükkimisel abiks traadijupp SIIN). Tähelepanekuks veel niipalju, et kuna helmed jäävad eelmise rea silmustele, siis peab nad lisama rida hiljem, praegu siis ph real, kus muidu kooks nupusilmuseid kokku.Kui mustriosaga ühel pool, siis ühendatud read läksid kiiresti ja üsna pea oli sallike valmis.Ööseks panin venitusse, hommikul oli valmis, aga kui tütar selle omale kaela sai, tulid ka pisarad - sall sai liiga väike...Nojah, see paistis lõpupoole juba välja, et tulemuseks on ekstra-mini variant, aga otsast alustada polnud ka himu. Niisiis leppisime kokku, et kui endal kandmiseks väike, võib kasutada nukusallina.

Aga õhtul juba koitis, et kui kinnituseks panna pisike pärlike, siis saab sallikest kasutada näiteks kleidikraena


Lõpp hea, kõik hea!Ilusat suvist ilma! Meie käisime eile õhtul kell 10 hoovis pildistamas ja nii mõnus soe oli
põrnikas lisas @ 20:35 - Link - kommentaarid (8)
Lehe algusesse
919049 külastajat