põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
29 Juuni 2008
Tulin maalt ja avastasin, et mulle on ootamatult mitu isetegijat põrgatanud 5-küsimuse mängu. Aitäh, et mängu kutsusite virbi, metsamaku, siret73, aiaia, rukkilill, märtsijänes, Krista Rakverest ja Chatriin!

Reeglid: Mängija vastab viiele küsimusele ja pärast seda saadab mängu edasi viiele-kuuele inimesele. Seejärel teavitab neid sellest nende blogide kommentaariumis. Lisaks annab pärast vastamist teada sellele, kes tema mängu tõmbas.

1. Mida tegid 10 aasta eest?
Hmm, paneb mõtlema. Kohe kindlasti ei arvanud, et 10a pärast olen emaks neljale toredale tegelasele Hoopis noor inimene olin, 3kursuse üliõpilane täpsemalt ja puhkasin koolist. Samal ajal olin ka kontorirott ja kui õigesti mäletan, siis firma, milles töötasin hakkas sellel aastal vaikselt alla käima ja lõpetas peagi senisel kujul tegevuse. Oh, susserdati ikka kõvasti. Vabadel päevadel pruunistasin ennast rannas, käsitööd tegin pisteliselt.

2. 5 asja "Vaja teha" nimekirjast?
Jajah, armastan tõsiselt teha nimekirjasid ja kui midagi tehtud, siis maha kriipsutada
1. kuna olen linnas ajutiselt, siis homme esimese asjana teen NIMEKIRJA asjadest, mis pean kindlasti ära tegema enne kui lähen tagasi maakodusse
2. poolikud kotid lõpuni õmblema - õnneks enam pole palju jäänud
3. võtma käru ja lapse ja sõitma turule maasikale
4. pole eriline sotapota ega ka puhtusefriik, aga peab koristama, pesu pesema ja triikima; kui hästi läheb, siis ka akvaariumid korda tegema
5. kotid pakkida, poes käia ja maale tagasi

3. Lemmiknäksid?
Suvel on mõnusaks vahepalaks kama (varem tegin seda keefiri ja suhkruga, nüüd panen keefiri asemel hapukoort). Aga täna koju tulles avastasin laualt šokolaaditükkidega küpsised - pikka elu neil polnud Mõni komm või šokolaad (kollane KarlFazer, mmm) on päris hea. Lapsed nõuavad aegajalt, et teeksime küüslauguleivakesi. Aga ka porgand ja õunad-viinamarjad. Kuidas parajasti isu on. Ei midagi kindlat

4. Mida teeksid, kui oleksid miljonär?
Mõtlesin selle üle pikalt. Kui oleks miljonär, mitte et oleks miljon raha, eksole? Sellisel juhul elaks samasugust elu, lihtsalt valikuvõimalusi oleks rohkem. Kindlustaks vaikselt laste tulevikku.

5. Kohad, kus oled elanud?
Sündisin Tallinnas, elanud samas linnas 4 erinevas kohas. Viimased 3a suvel Muhumaal.

Vaatasin, et tööpink, prk, kati80, LadySoft on jõudnud ära vastata, jään praegu edasisaatmise võlgu.
***
Õhtul oli selline vahva loojang.
põrnikas lisas @ 23:47 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
17 Juuni 2008
Panin lapsed tuttu, et rahulikult kotilõiget sirgeldada. No ei sobi see joonistamine mulle, aga midagi vast aru saab. Praegu pildilt vaatasin, et koti põhiosa peaks natuke kõrgem olema. Aga midagi sellist. Joonistasin maha selle valge koti pealt.
/sangade otsasid pole vaja ära keerata, muidu läheb otstest paksuks ja masin võib pärast kokku õmmeldes jänni jääda. kui, siis ainult sik-sakitada/

ja kui natuke muuta, siis nii saab teha sõlmega. proportsioonid muidugi paigast ära ja paistab nagu oleks joonistatud pudipõll (idee missugune - lukuga pudikas! hmmm...), aga seda me ei vaata, eksole

Üldiselt kui selline "põhi"kuju on olemas, siis kangaga-lapitamisega varieerimise võimalusi on lõputult!
Põnevaid kotitegemisi!
põrnikas lisas @ 22:57 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
Pika-pika tegemise järel valmis esimene kott. Võin öelda, et sama lõikega kotte tuleb veel ja mitte üks ega kaks... Sattusin lihtsalt hoogu ja oli ju vaja igat värvi ja iga ilma jaoks. Kangaks kasutasin seda, mida kodunt leidsin ja proovisin uusi juurde mitte soetada (saladusena võin öelda, et ühe koti jaoks kanga ikka ostsin... olin lihtsalt Abakhanis ega suutnud niisama välja tulla). Kõige rohkem aega võttis voodriga pusimine, et oleks olemas ikka kõik vajalikud taskud ja et nad ka ilusad välja näeksid seal seespool. Siin siis esimene... Pidin kasutama pisikest õlamodelli, sest enda õlal pildistamine ei tulnud kuidagi välja.

Ja sellel pildil lasen teil piiluda koti sisse Käisin täna vihmase ilmaga õues, õnneks sattusime vihmaauku ja märjaks ei saanud, muidu oleks küll asjad kõik läbi ligunenud. Vihmase ilma kott on õmblemisel jõudnud lõppfaasi Oleks teadnud, et ilm ära keerab, oleks selle järjekorras vahele võtnud Kott seestpoolt, taskutega vooder oma täies ilus...

Ja üks kingituseks tehtud mobiiliripats. Ümbrikusse ju midagi megasuurt ei pista, aga kaardi vahele mõnus kulin. Ehk leiab kasutust.


PS - Proovin lõike ka paberile panna, midagi keerulist ei ole Aga läheb natuke aega.
põrnikas lisas @ 13:50 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
16 Juuni 2008
Juunikollased seelikud. Suurem sai samast riidest patsikummi ka. Kangas Abakhanist.


põrnikas lisas @ 03:31 - Link - kommentaarid (6)
Lehe algusesse
12 Juuni 2008
Küsimus suurele ringile.
Olen viimased paar (no pigem neli) päeva tegelenud kõvasti õmblemisega. Ja leidsin õmblusmasina (üsna vana, Tšaika-III) tarvikute karbist peotäie igasuguseid taldasid. Oskab keegi öelda, milleks need erinevad head on?
Tavaliseks õmbluseks kasutan 1 ja 2 .. kuidagi on neid kaks tk, 3 on luku õmblemiseks, 4 vist ka. Aga ülejäänud? Küsin sellepärast, et äkki annaks õigeid kasutades midagi lihtsamalt teha Nr 8 on kift - seal justkui nõel veel sees... kas ääreõmbluse tegemiseks (proovisin vist valesti, ei saanud vedama)?

Ja siis sellised vidinad. Ei tea üldse, kas nad käivad omavahel kokku või kuidas. Pikk vidin on vedruga ja puha.
põrnikas lisas @ 20:22 - Link - kommentaarid (11)
Lehe algusesse
08 Juuni 2008
Panen nädalavahetuse kirja
Ajutised asjad kipuvad olema igavesed, eksole? Üksvahe käisin väga palju seljakottidega, igasuguseid laste asju vaja ju kaasa vedada. No ja siis mingi hetk sai nendest seljakottidest siiber, aitab, ma pole lasteasjade vedamise masin, vaja käekotti! Otsisin kaubandusest, lõpuks leidsime emaga sellise lössaka valge, lisaks oli tal ülihea hind. Lössakas vorm oli muidugi petlik - nii kui asjad sees, pole ma mugavamat kotti jupp aega näinud. Seesama valge kott sai ostetud just mõttega, et kasutan niikaua kuni leian parema. Aga vat on tõesti nii hea lõikega kott, et temast enam ei loobu. Ja juba mõnda aega plaanisin võtta lõike, et teha veel teinegi samasugune.
Vajaminevad asjad...

Tahtsin muidugi, et oleks nagu päris ja tegin alustuseks proovikoti. Hmmm.... tegelikult on lugu hoopis segasem Vaja oli lühikesi pükse, millega maakodus oleks hea ringi tuustida ja jalad ka päikest saaksid. Et kasutada ära kodusolevaid kangaid, valisin hunnikust enamvähem sobiliku suure tüki. Selline imelik pruun sigrimigri, aga maal ringiliikumiseks täiesti ok. No ja pole ma ju ka varem pükse täiesti ise otsast lõpuni teinud. Nii et kui oleks segamini läinud, oleks ka riiet veel olnud. Joonistasin meheõe püksid riidele, panin õmblusvaru otsa, lõikasin veel varuga välja ja õmblesin kokku. Valmis said, jalas mõnusad, kahe taskuga ja puha!
* Nüüd jõuame jälle koti juurde tagasi Et sedasama riiet oli veel, siis mõtlesin teha ka koti samast materjalist. Niikuinii proovikas. Joonistasin valge koti kangale, lõikasin supervarudega välja ja õmblesin kokku. Pealt lukuga, seest voodriga. Ainult sisemist taskut pole, selle tegemist pean veel mõtlema ja nuputama enne kui hakkan "päris" tegema.

Õhtul lõpetasin tegemise päris hilja, et juba oli imelik masinaga vuristada. Siis avastasin, et sang võiks tegelikult pikem olla, harutasin ja lõikasin uue välja. Hommikul õmblesin külge. Aga öösel panin luku otsa väheke pärleid, jäi päris vallatu.
Tegelikult hakkab ka proovikott kõva tööd tegema. Et teda ulatab nüüd ka risti kandma, siis hakkan suvekodus krundil sellega ringi rändama. Mitte, et meil ilmatu suur krunt oleks, aga ikka hea kui lastega kadakate vahel nn matkates mõned asjad kaasas (suurele tütrele raamat, vanemale poisile plaastripakk, pisiplikale nuku ja mõni joonistusasi... mulle muidugi fotokas) Oh, kas siis kott tühi püsib! Küll midagi ikka on, mida kaasa vedada! Ja kuna pisike poiss rändab süles, siis kott igati praktiline - titeasjad ka sees.
***
Aga tänasest päevast veel. Tüdrukud olid maal, siis meie poisiga saime rahus omaette tegutseda. Peale loomuliku jalgrattasõidu toimetasime kõvasti köögis. Hakkisime rabarbereid, tegime osadest kooki, suurema osa pistsime sügavkülma.

Koogi peale läks veel kohupiim ja kõvasti suhkrut.

Ja kuna plikad pidid õhtul tulema ja tõenäoliselt näljastena, siis tegime veel lisaks kõigi lemmikuid viineripirukaid! Juustusaiakesed tulid boonusena, proovisin taigna paki peal olevat õpetust ja ausalt tulid maitsvad!

***
Nüüd lapsed magavad, pirukad on otsas, rabarberikoogini me ei jõudnudki, kõhud said enne täis. Aga homme on ka päev!
põrnikas lisas @ 21:26 - Link - kommentaarid (6)
Lehe algusesse
05 Juuni 2008
Kui tahtmine on suur
(ehk üks vanem ja suht mõttetu tegemine)

Üle-eelmise aasta (st 2006) kevadel kui noorem tütar veel tilluke oli, tahtsin hirmsat moodi linatada. Osta tundus kallis, aga sobivat materjali ka kuidagi ei leidnud. Lõpuks jäin pidama puuvillasele lõngale ja asusin kuduma. Üks kord tegin valmis (küll teiste värvidega), aga harutasin, sest tuli liiga kitsas. Salliks ei tahtnud ka jätta, sest oleks tõenäoliselt jäänud kappi seisma. Ostsin uued värvid ja hakkasin otsast pihta. Ei mäletagi mitu tokki kulus, kas sain 10-ga hakkama või oli see number pigem 15 (3 värvi x 5 tokki), oluliselt odavam igatahes küll ei tulnud? Kudusin igal õhtul teleka ees ja lapsi lõunaunne pannes 2-2 soonikut ja nii ligi kuu aega. Mingigi tegevus, mis niisama ikka istuda. Kui lina valmis sai, oli pikkus 4,5 m, laius umbes 65cm.
Sel kevadel laotasin põrandale ja tegin pildi ka...

ja üks pilt veel, kus pisipoeg tuleb mööda teed

Kasutasin linakest küll vaid mõned korrad (võib-olla siiski veidi rohkem kui mõned korrad, igatahes vähe), aga kui ikka häda käes oli, siis ajas asja ära. Vähemalt meiekad on aasta-pooleteisestena väga emmekad, et siis sai lihtsalt selga seotud ja ringi toimetatud. Jama oli muidugi see, et kootult andis keskelt venima imehästi, aga servad jäid soonima, kuigi tegin lõdvemalt. Ja siis pidi koguaeg sättima, et endal ka veri liikuma saaks. Palju tihedamini olen kasutanud sallina, et pikkuse panin pooleks ja siis üks ots jääb taha, ring peale ja teine ots ees. Kui veel klambri või haagiga kinni panna, annaks midagi pontšolaadset välja. Puuvillase kohta oli päris mõnus ja soe ka.
Aga muidu tundub, et hoian seda moodustist veel aasta-paar ja siis läheb harutamisele. Kui tuleb miski hea mõte ja suur tegemisetuhin, siis ka varem. Aga kindel on see, et ei kunagi enam sellist tööd ette ei võta.
põrnikas lisas @ 22:08 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
02 Juuni 2008
Nädalavahetusel käisime maal ja pistsime sõrmed mulda. Oh, poleks arvanud, et nii mõnus on! Autosõiduks haarasin lastele kaasa paar mänguasja, üks oli pisike riidest lahti kistud nukuke. Panin talle siis korraks ümber oma patsikummi. Suveks väheke sünge, aga ikka riie seljas kuniks uus rõivaese valmib. No ja kuna ma kotis kaasas vean juba pikemat aega poisi 3-antenniga mütsi algust (mis kuidagi ei edene - seda ma ikka teen ja jälle harutan, aga kotist välja ka ei võta) ja 2 tokki puuvillast lõnga, siis kasutasin materjali vähe suvisemaks kleidikeseks.

Tagasitee sisustasin patsikummi tegemisega. Hirrrrmsasti tahaks heegeldada hoopis ussi, aga ei saa seda kuidagi õigesti jooksma, iga kord lõpeb asi pusaga. Siis peab teistmoodi läbi ajama, pisikesi seemnekaid ju varutud Ajasin kodus varem sobivas värvis pärlid heegelniidile ja heegeldasin üle ühe tavalise patsikummi.
põrnikas lisas @ 21:18 - Link - kommentaarid (7)
Lehe algusesse
919280 külastajat