põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
29 Juuli 2010
Ilusa ilma tegemised

ehk saime meheõega ka päikeseprindiga käe valgeks. Kaks katsetajat nagu me oleme
Hobipunktist tellisime salli- ja kotitoorikuid ja puhkuse ühel esimesel kõrvetaval suvepäeval oli paras aeg tegutseda. Svammiga kotid märjaks, värv ja motiivid peale ja ootama...
Tarkusetera on selline, et karikakraid on hea kinnitada penoplastile nööpnõelaga. Neid kuidas-paremini-teha tarkuseid tuli veelgi, nii et järgmised prindid tulevad kindlasti paremad.

(parempoolne minu kunstiteos)

Et ootamise aeg kiiremini läheks, võtsime terrassi alt suure penoplasti, kinnitasime sellele nõeltega pisikesed siidtaskurätikud ja maalisime. Õigemini kopeerisime Ja värvisime.


(rukkililledega minu ja tütre koostöö)

Valmis prindid jäid sellised.


Kottide tagumistele pooltele tegin pärastpoole veel pisipildid, aga nendest vist pilti ei teinud. Kui kunagi juhtub meeles olema, siis püüan siia ka lisada.
põrnikas lisas @ 06:08 - Link - kommentaarid (5)
Lehe algusesse
28 Juuli 2010
Münditasku

Kevadel, mai alguses komandeeriti mind korraks Eestist välja. Arvestatavat rahakotti mul müntide jaoks pole, seega valmis säherdune münditasku. Kangakotist otsisin erinevaid juppe, kätte jäi selles postituses oleva musta seeliku riie. võtsin seda topelt ja asusin tegudele. Taaskord oma vaimse tervise huvides õmblesin käsitsi. Varem olin teinud ka patsikummi, nii et minikomplektKui see postitus juba selline musta värvi on, siis näitan ära ka mõned mustad kõrvakad. Ainukesed, mida ma kandnud olen on need lehega. Aga pisikingi tagavara peab alati olema.


põrnikas lisas @ 07:56 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
26 Juuli 2010
Lilleke rohus

Maal on ilm soe, merel vahest jahedam. No tegelikult praegu mütsi vaja küll pole. Veel enam kraed. Aga üks hetk on käes kui on kohe-kohe vaja. Ja siis ongi hea need riiulist võtta.

Kudusin valmis tüdruku(te)le mütsi ja krae. Praegu kes ees, see mees; sest kuulda on, et käib vaikne võitlus. Ehk tuleb sellest lõngast üks müts veel, sest suurem küsis, kas mütsi ilma kraeta ka kanda tohib. No miks ta's ei tohi... Aga vaevalt, et väike omast loobub.


(kas see on poos või kaitseasend, et õde mütsi ära ei virutaks ; õde on maja ees, me maja taga, hehe)

Lõngavöö jäi praegu maale riiulisse, aga peast... (täiendasin)
Lõng: Katia, Marathon Print (1 tokk mütsile, 1 tokk kraele + väike pundar jäi järele)
75% akrüül, 25%vill; 50g = 110m
Varras: 3,5 (soovitus oli 4-4,5)

Kirju lõnga puhul ei hakanud mingit mustrit sisse pigistama, lasin 2-2 soonikus. Pisikesi magama pannes oli hea lihtne kududa.
Mütsi alustasin 92 silmusega. Kahandasin 8-st kohast, igal real silmuse. Viimased 4 tõmbasin kokku.
Kraele tekitasin 88 silmust. Mingi viguriga sain täitsa sujuvalt kudumisest heegeldamisele üle mindud. Heegeldasin igast silmusest samba ja tulemuseks oli täitsa sobilik veniv äär, sinna otsa kolm rida sammastekimpe ja valmis.
(Kuigi tegelikult meeldivad mulle kootud rinnakutega kraed rohkem, kuigi ka aega kulub kõvasti rohkem. Aga mis teha, seekord poleks lõnga jätkunud)
põrnikas lisas @ 17:31 - Link - kommentaarid (7)
Lehe algusesse
25 Juuli 2010
Suvine külmakott

Poest piimakraami toomiseks vägagi vajalik kott.
Pealt lukuga, et külm välja ei pääseks.Mõõdud 45 (kõrgus) x 49cm (laius), sügavus 9cm
Sanga pikkus 80 cm, üle õla viskamiseks täpselt paras. Sangadel tugevduseks sees pael.
Esiküljel tasku, sinna saab korraks pista laste jäätised.

põrnikas lisas @ 14:39 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
16 Juuli 2010
Lilli ja päikest!

Tere! Vabandan oma blogilugejate ees, et olen kauaks kadunud olnud - viimane postitus ju suisa aprillist!!!!
Vahepeal on palju juhtunud, aga kiired ja närvesöövad ajad on selleks korraks möödas. Lõpp hea, kõik hea - pisipoisil tervis korras, suurem poiss kodulähedal koolis. Käsitöö on kas just lennanud, aga seda olen teinud vaikselt, kuid pidevalt. Vaid blogimiseks pole jõudu leidnud, olen pildistanud paar klõpsu, aga asjade blogisse lisamiseni ei jõua. Korjasin nädalakese tagasi vastavad fotod ühte kataloogi kokku, aga naljanumber - need jäid vist koduarvutisse, sest mälupulkadelt ei suutnud neid leida. Midagi uuemat siis...

Tükk aega olen ome helmelaekas imetlenud neid erilisi millefiorisid ega ole suutnud välja mõelda, mida nendest teha. Lõpuks vormistasin nad silmusemärkijateks. Ilus lilleline algus sellele pikale pausile.
Ilmad on nii ilusad ja tulised, et inimese õige koht on meres. Õnneks puhkust ja mõnulemist veel nädalajagu Kaunist suve jätku teilegi!
Loodan, et varsti kohtume
põrnikas lisas @ 13:36 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
919283 külastajat