põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
30 Jaanuar 2011
Pikad punased kätised

Minu selle aasta esimesed linnukesed, lihtsalt pildile polnud veel jõudnud


Said sellised üsna pikad, et kui mantli alla panna lühikese varrukaga särk, ei puhu tuul varrukasse.


Lõng Bergere de France Sport (50g=90m, koostis 51% vill, 49% akrüül)
kogus 3 tokki
varras nr 3,5
Alustasin 52 silmusega (sukavarrastel 14-12-14-12)

Silmused jagunesid mustriks nii – 2ph-4pp(palmik)-2ph-6pp(palmik)-2ph-4pp(palmik)-2ph; edasi siseküljel 2-2 soonik.
Randme juures võtsin silmuseid vähemaks, siseküljel jätkasin soonikut 2(parem)-1(pahem), pöidla lähenedes läksin 2-2 soonikule tagasi. Pöidlaauguks jätsin 10s haaknõelale ja hiljem kudusin nr 2 varrastega. Viimase rea lõpetasin heegelnõelaga, jäi kuidagi korralikum kui lihtsalt mahakududes.

Lisaks veel üks peopesa pilt

*

Suurema tütre sini-roheline komplekt

Punaste pikkade kudumise käigus sai selgeks, et ühed randmesoojendajad tuleb veel teha. Sooviti lühemat sorti, seega jätkus ühest tokist.


Lõng Jil Color (kui ma nüüd ei eksi), 100% vill, 50g=125m
randmekatel peal kolm 4-st palmikut, ülejäänud osa 2-2 soonik. Vahepeal jälle natuke kahandatud (2-1 soonik), lõpetatud samuti väiksema vardanumbriga.
Alustasin 40 silmusega (1ph-4pp-2ph-4pp-2ph-4pp-1ph, edasi 2-2 soonik).

Peale kudumist tundus, et järelejäänud lõngast jätkub täpselt telefonikotikesele. Tegin proovi ja jätkus täpselt, umbes 30cm lõnga jäi järele (alustasin 34 silmusega, külgedel 3ph, palmikute vahel 1ph).
Kaunistuseks tikkisin peale seemnehelmeid.


Pisikesele tellijale sobis
*

Ja üks pilt musträstast, kes meil aastaringselt hoovis elab.

põrnikas lisas @ 20:05 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
20 Jaanuar 2011
Suurushullustus

Olin vist piisavalt pikalt ja kõvasti soigunud, et jõuludeks sain omale kauasoovitud Haapsalu salli raamatu. Suure huviga lappasin ja lugesin, imetlesin salle ja valisin mustrit. Ma pole eluski nuppe teinud, ometi otsustasin, et minu sallis peavad olema nupud. Välja valisin rombimustri, mis oli keskelt ühe pisikese nupuga. Tavaliselt ma proovilappe ei armasta, aga nii suurele ettevõtmisele peaks ometi katsetuse tegema, kasvõi nuputegemise harjutuse. Ei olnudki nii raske.
Pilt mu proovilapist, proovisallist. Tundub, et 2 tokist lõngast (Montecarlo, 50g = 225m, 100% vill) jääb valitud laiuse kohta ikka väheseks ja ootan praegu oma 3! tokki lisa, et nn proov ära lõpetada.


Aga tundub, et muster jookseb ja nuppudega saame ka hakkama. Sestap tegin aasta alguses oma esimese euroostu ja ostsin Pronksi lõngapoest Viru tn-lt sobivat lõnga - see lumivalge pisike nunnu tokk. Pärast lisandusid veel must ja looduslikum toon. No et ikka oleks.


Lisaks sain jälle põhjuse soetada vardaid. Nii peenele lõngale on ju _vaja_ nr 2,5! Ja pitsiks 3,5... Kuigi pitsist ma ei taha veel mõeldagi, saaks enne põhiosa valmis, eks siis vaatame edasi.


Järgmise ettevalmistusena tellisin pisikesi swarovskeid ja meisterdasin luksuslikud silmusemärkijad. Eeldatavasti läheb kudumisele kõvasti aega ja siis peab see tegevus igati kutsuv olema.


Eile õhtul võtsin taas raamatu, et mustreid sirvida. Arvasin, et kuna nupud nii hirmsad ei olnudki kui olin omale ette kujutanud, siis eks neid rombe on juba tehtud ka, et päris salliks võiks midagi muud ilusat proovida. Ja nii neid lipikuid sinna vahele tekkis, oi kus tekkis.... oli seda siis vaja, eksole


Vahendid on igatahes valmis ja kui muster ka valitud, siis tuld! Minu selle aasta eesmärk - kududa endale üks igati vonks haapsallane!

põrnikas lisas @ 09:26 - Link - kommentaarid (12)
Lehe algusesse
15 Jaanuar 2011
Telefonidele kestad

Lastel juhtub telefonidega igasuguseid asju. Peale teistkordset vettekukkumist seda enam elule ei saanud. Osta siis sellisele uus... Kuigi olin oma 4-5a vana telefoniga suht rahul, sai plika selle endale. Mina aga uue, millele oli mõistlik teha väike ümbris.

Kõigepealt tegin musta. Kui on tahtmist, saab selle ka kaela panna, tavaliselt on pael kotis peidus.


Aga võiks olla ka valge... keerasin palmikuid ja pärast kaunistasin.

Klapp oleks palmikud ära peitnud ja seepärast hoiab telefoni kotist väljalibisemast nööbiaas. Soovi korral saab sellegi kaela panna, pael käib koti sisse peitu.


Siis tahtis poeg oma telefonile kaelakotti. Tegin. Kannab väga tublilt.


Ja muidugi tütar. Seekord heegeldasin. Khmm... sokilõngast. Sokke ma ju (veel) ei tee...


Siis oli juba hoog sees. Proovisin, kuidas jääb litritega lõngaga. Ülevalt ajasin läbi hõbedase kummi (pildilt natuke paistab).


Sädelusega lõngaga. Eriti mõnus pehmeke jäi kraest-mütsist järelejäänud tokikesega.põrnikas lisas @ 16:18 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
05 Jaanuar 2011
Must ja valge... baretid

Sosistan teile vaikselt Head uut aastat! ja poetan oma pildid.

Kudusin esimest korda baretti.
Esimesel pildil paremalt poolt

ja järgmisel kohe pahempidi keeratult.


Ja tundub, et see must, mis valmis sai, on üks igavene rändaja. Algselt oli ta mõeldud mu ämmale. Kiirelt ja märkamatult vahetas omanikku ja jõudis meheõele, oli pea kolm nädalat pead soojendamas ja rändas edasi tolle sõbrannale. Mõne aja pärast on lõpp-peatus Ameerikamaa riidekapp. Vaat, mis juhtus mu esimesega...

Lõng G-B Bamboo Touch (koostis 65% SW vill, 35% viskoos), 50gr=75m
lõngakulu 2,5 tokki
Silmuseid soonik 112s (8 mustrikorda x14s)
Vardad soonikul nr 2,5; mustriosal nr 3,5
Muster - Mustrit valisin tegelikult päris pikalt - pidi olema loomulikult ilus, kergesti meeldejääv ja ühtlaselt kahandatav. Sõelale jäi M.Webb Koekirjad, lk 267, muster nr 29Peale sooniku kudumist kudusin mustrit 6 rida. Siis hakkasin mustri vahele vähehaaval pahempidiseid silmuseid kasvatama, et baretile laiust anda (ja samas nende pahempidistega ka mustrit rohkem esile tuua). Paari reaga lõin juurde iga mustrikorra vahele 6 pah.pid. silmust. Kudusin. Kahandama hakates kahandasin esimesena mõned pah.pid s-d pahempidiselt, edasi mustri seest siit-sealt tunde järgi parempidiselt, et muster ühtlaselt koonduks.
Kui lõngaotsasid peitsin, avastasin, et baretti on võimalik kanda mõlematpidi, sestap heegeldasin ja kinnitasin pahemale poolele baretiaasa.


Vormi venitasin kõige suurema läbimõõduga koogialusel, mis meil kodus üldse oli.

Ja valge.


Nüüd vaatan, et hea, et mul kohe kaks baretti näidata on - musta pealt ei paista muster kohe üldse välja. Hakkagi või nii tegema, et iga musta asja kõrvale kohustuslik muud värvi asi.


Muster aretatud samamoodi, mis eelminegi.
Lõng G-B Bamboo Touch (koostis 65% SW vill, 35% viskoos), 50gr=75m
lõngakulu 2,5 tokki
Silmuseid soonik 124s (peale soonikut lisatud ringi kohta 2s, ehk 126=9 mustrikorda x14s)
Vardad soonikul nr 2,5; mustriosal nr 3,5

Valge barett selline rännumees pole ja jääb lähemale, liigub kodulinna piires. Jõulukingiks emale.
Kõige rohkem rahul olen just selle mütsi lõpetusega, täpselt selline mõnus ja sujuv, täitsa kohe nagu päris.


Olen oma esimestega väga rahul!
PS - suure hooga ostsin endalegi baretilõnga ära (passisid ju mõlemad kenasti pähe!), ikka selle Bamboo, aga tumepunase. Uskumatu!
(Aga praegu lõng lihtsalt ootel, mind tabas lihtsalt üks teine hull mõte.... aga sellest lähiajal )
põrnikas lisas @ 21:21 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
919280 külastajat