põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
25 Jaanuar 2010
Ettevaatust reklaam!

Täna veel on võimalus võita endale kahest kotist koosnev komplekt!Suurem kott 27*34cm, sanga pikkus 100cm, pealt lukuga. Kotti saab veidi suuremaks teha kui keerata koti äär üles (suuruseks siis ca A4). Koti sees on roosilisest kangast kergesti eemaldatav vooder. Nii on kerge kotti vahetades asjad ühest kotist lihtsalt teise tõsta.

Väiksem kotike on mõõdus 12*15cm. Seda on mugav kasutada kas telefoni või võtmete hoidmiseks, sinna sisse mahub ka väiksemas mõõdus fotokas. Kotikese pael on täpselt paraja pikkusega, et ulatuks kaela panna.

Reklaami lõpp
põrnikas lisas @ 10:49 - Link - kommentaarid (1)
Lehe algusesse
17 Jaanuar 2010
Lapsele pisike bolero-jakike

Et lapsel oleks selg soojas, kudusin talle pisikese bolero. Väga mõnus ja lihtne tegemine, mustriks kasutasin tillukesi palmikuid.

Selja tagant -


Kõigepealt kudusin selja laiusest natuke laiema tüki. Et varrukaosa oleks ühtlane, tegin ääred 1-1 soonikus. Kui kootud oli piisavalt, et ulatus ümber käe, siis murdsin pooleks, korjasin alumise osa silmused vardale ja hakkasin kuduma soonikut. Mida rohkem soonikut teha, seda ilusam tuleb. Minuarust.
Mõte pärit kuskilt Hiina lehelt.
Lumel, mitte lennus

Kokkupanduna näeb välja selline naljakas, lihtne ristkülik. Foorumit lapates jäi kõrvade vahele võte, et soonikut mahakududes jääb see loomulikult hoidma ja venima kui kududa parempidised parempidi maha ja pahempidised pahempidi. Mitte, et ma poleks juttu uskunud, aga ma polnud kudumises veel selleni arenenud Tõesti jäi väga ilusti, tänud!


silmuseid 96
lõng Nalle (aloevera+jojoba) koostis 75% villa, 25% polüamiidi, kulus 1 tokk ja mõned read uuest tokist.
100gr = 260m, vardasoovitus 3.5
varras 3.0 (kasutasin tihedama koe saamiseks)

Ajaviiteks väänasin paar lahtikäivat markerit
põrnikas lisas @ 10:35 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
11 Jaanuar 2010
Mõeldes kudumisele

Kõva kaelusekudumise perioodi ajal oli hea midagi pisikest ja kiiremini valmivat nokitseda, nii said valmis terve trobikond kuduabilisi – kudumismarkereid. Nii, prouad – võtkem ritta!


Ma ise pole küll midagi suurt ja mitut markerit vajaminevat kudunud, pidagem siis seda pisikeseks hoovõtuks. On ju mõnus mõelda, et raglaani kududes või lausa haapsallase mustrit jälgides tulevad appi vilunud prouad ja aitavad järjel püsida. Ohh… eks jõuab ka sinnani Kuniks julgus tuleb, saab prouasid-preilisid appi kutsuda kasvõi ringvarrastel mütsi kududes, sealgi vaja palmikukeerde jälgida. Mõnusad ja kerged silmuste vahele pista

Väikeste erinevustega rivid
Kudumismarkerite materjaliks Lucite kellukad, klaashelmed, vaskosad. Rõnga suuruseks 9mm.

Vaja prouad kiiresti tööle panna, peavad siin mokalaata...


Kui tunned, et prouad-preilid võiks Sinugi kudumist jälgida, kiika SIIA!
põrnikas lisas @ 07:27 - Link - kommentaarid (10)
Lehe algusesse
10 Jaanuar 2010
Tüdruk, kes käis ilma sallita

Nüüd on see tüdruk, kes käib enda valitud lõngast kootud sallkraega Värvid on erksad ja särtsakad nagu tüdruku iseloomgi. Eellugu selle postituse lõpus.
Lõng G-B No 1 (100% akrüül, 50gr 150m)
varras 3.0
silmuseid 108, muster 2-2 soonik, peale kaelaosa kasvatatud iga silmuse järel, st =216s. Edasi kootud 4-4 soonik.
***
Paar ekstrapilti tänaselt kelgumäelt
Pisike ja suur

Õed-vennad mäe otsas... et nad ka kõik koos sinna mõtlema jäid ja kaadrisse mahtusid, selline haruldane pilt

heh, mahtusid kaadrisse ka peale allasõitu

Kena lumist ilma!
põrnikas lisas @ 12:50 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
08 Jaanuar 2010
Kingitused vastavalt ilmale - Lumi ja Jää
(ikka jõuludeks)
Emale - Lumi
Läbikumavad piimjad helmed hõbelisanditega. Kee pikkus 1m40, käib lihtsalt üle pea.Õele - komplekt Jää
Üsna lühike, 45cm kee, mida on hea kanda kasvõi teiste keedega koos. Lülide vahele sättisin pisikesi lihvitud klaashelmeid. Lisaks sarnased kõrvarõngad.


Ja kui juba, siis juba Endale väänasin hommikul enne kelgumäele minekut tiibadega kõrvakad. Et liug ikka kergem ja pikem oleks, hehe. Meheõele tema lemmik - türkiissinine.

põrnikas lisas @ 07:21 - Link - kommentaarid (8)
Lehe algusesse
05 Jaanuar 2010
Kelgutama!

Tegelikult hakkasin tegema mütsi. Naerukoht... sest mul on müts olemas. Igatahes midagi peab ju inimene tegema, tuli lihtsalt mütsi tegemise isu. Kui jõudsin sinnamaale, et seda oli nii palju kootud, et sai pähe proovida, avastasin, et müts tuleks naa-atukene kitsas. Harutada ma loomulikult ei raatsinud, lastel ka hulga rõõmsamad mütsid olemas… kraed ka. Aga minul mitte, nii et nimetasin mütsiprojekti ümber kelgukrae omaks. Nüüd tagantjärele võin öelda, et hea otsus oli – krae on täiesti mugav ja asendamatu, ka mujal kui kelgumäel.Lõng hallikirju KATIA Marathon Print (75% akrüül, 25% vill), 50gr, 3 tokki
Varras 3.0
Alustasin 112 silmusega

Esimesel real 112s – 4-ga palmikuid 8, 6-ga palmikuid 8, palmikute vahel 2 pah.p silmust (16x). Kudusin, vahepeal lõbusalt palmikuid keerutades murdejooneni, murdejooneks tegin terve rea pahempidiseid silmuseid. Et kaelal oleks mõnus ja palmikukeerud ei pigistaks, kudusin edasi sama pikalt 2-2 soonikut.


Algas õlaosa, kuhu kasvatasin laiuse andmiseks iga silmuse järel ühe juurde (112x2). Nüüd tekkis mõttekoht. Tahtsin õlaosal palmikuid, aga mitte tavalist soonikut. Niisama edasi kududes oleks palmikud jäänud valele poole. Võtsin siis lihtsalt kätte ja keerasin oma kudumise tagurpidi – kartsin küll, et äkki jääb auk või ebatasane, aga ei midagi sellist. Sain oma palmikud! Selle kirju lõngaga neid küll näha ei ole, aga ma TEAN, et nad on seal.


Read olid muidugi nii pikad, et vardad kippusid lühikeseks jääma. Vahepeal olid kasutuses korraga isegi kahed ringvardad – oli hea kaela proovida. Kogu kudumise vältel oli aga asendamatuks abimeheks rea alguse arvestaja lumemees. Pidas oma ametit väga korralikult ja kohusetundlikult.


Viimastel ridadel andsin veel kraele igaks juhuks laiust, kasvatasin parempidiste vahele 1, st kokku 28 silmust, kudusin tavalise rea vahele ja kasvatasin üks kord veel 1 s parempidistele juurde, st veel 28 silmust (hetkel kokku 252 s reas). Kudusin kuni lõng sai otsa Viimast rida tahtsin ühevärvilist halli (et omale ikka tumehall müts ka teha), niisiis suundusin oma lastega hallijahile Hmm, tegelikult käisin varusid täiendamas kui 2 tokki oli kootud, sest ma poleks elus arvanud, et ühe KRAE peale võib kuluda üle 2 toki!!! Tuleb välja, et kulus 3. No ja eks ma kudusin sildil soovitatust peenemate varrastega. Viimast paari hallirida oli juba kahju (?) kududa ma ei teagi, kas sellepärast, et ei raatsinud lõpetada või sellepärast, et mahakudumist võimalikult edasi lükata, hehe.
Ahjaa.. seda mütsi pole ma ka näidanud. Sai valmis peale seda kui õetütrekesele roosa vesti tegin.


Natuke muust..
Lapsi ma üldiselt lõngapoodi täiskomplektis kaasa ei võta kui vaja mõelda ja valida, aga seekord oli muudki käimist ja eks nad tahavad ka vahest tuulutamist. Pisike poiss jäi oma kärus magama, suurem näitas KUI igav tal on sellega, et teeskles käru najal magajat (vähemalt püsis paigal ). Plikad tatsasid poes ringi, pisem koguaeg emmetades, et mida ta leidis. Positiivne oli see, et suurem tüdruk leidis lõnga, millest temagi oleks nõus kraed kandma. Neoonkollase! Valis sinna kärtsroosa juurde ja tahtis triibulist. Ok, ostsime lõnga ära. Kahjuks muidugi 100% akrüül, aga kui on valida, kas laps üldse ilma kraeta-sallita (ta kohe EI armasta neid sinna jope alla punnitama ja kaela pooma – oh, näeksite neid nägusid ja kuuleksite kisa..) või akrüül, siis olgu juba viimane. Aga sellest järgmine kord, sest praegu pole pilte, pole pilte..
(vt piltidega 10.01.2010 postitust)
põrnikas lisas @ 06:25 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
02 Jaanuar 2010
Jäiselt õrn käekee
... ja kiire hommikune postitus.

Võib öelda, et aastalõpp möödus käsitöiselt. Sain pisikese puhkuse ja sellega ka võimaluse rohkem erinevaid asju teha. Sellegipoolest näitan täna järjekordset pisikingitust.Head uut aastat!

PS Tundub, et sellel aastal olen kaotanud igasuguse oskuse ennast laste kädinast ja vadistamisest välja lülitada. Kohe üldse ei oska midagi mõistlikku kirjutada...

PPS Tegelikult on isegi naljakas midagi helmestest siia pista, sest olen kudunud nii, et seda nägu ja vardad kuumad Aga sätin pildid kokku ja järgmisel korral midagi kuduvallast
põrnikas lisas @ 09:12 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
919280 külastajat