põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
26 Jaanuar 2009
Teine nädal

Rutiin tuleb. Vaikselt, aga tuleb Saavutuseks vasktraadile sätitud pruunid klaashelmed. Kasutasin vaske esimest korda ja kui väänama hakkasin, polnud sugugi kindel, et tulemusega rahule jään. Aga kui kee valmis sai, siis on ta täpselt õige. Ilma kinniseta, käib üle pea. Võib-olla teen kunagi natuke pikemaks, võib-olla mitte . Muideks - kui mul oli kee juba valmis ja pildistatud, siis blogisid lapates avastasin, et luiselotte on samast helmesegust pea samasuguse kee meisterdanud. Ja ka vasktraadiga Heh, kuidas IT-s mõtted liiguvad!


Teise teona mütsike. See kaitsevärvides lõng hakkas lihtsalt poes meeldima ja lendas korvi. Tegin sellest suveks valmistudes ühe mütsi, pisemale on eelmise aasta müts vist väikeseks jäänud. Muidu olen suvemütsikesi heegeldanud, seekord katsetasin kududa. Juba kasvõi selleks, et lõngakulu teada saada. Ja arvake ära, palju kulus? Arvestades viimase aja napikatega jäi ühest tokist ikka kõva nutsakas järele. Ikka sellepärast, et seekord olin ma neid tokke kaks varunud Hehee! Puuvillasest lõngast, vardad nr 2, silmuseid 110.

***
Pisema isetegija tegemistest ka. Isa ostis lapsele isikliku nõela-niidi jm komplekti, tüdruk pani mõõdulindi kaela ja kukkus venna mõõte kaardistama. Mõõdud võetud, vaatas mida parandada ja leidis, et vennal kodupükstel allääred narmendavad. Egas midagi, püksid jalast ja terveks!

Ootetöö

Esimese raksuga kippus sääreosa kinni õmblema, aga taibates viga, pistis raamatu vahele ja õmbles edasi. Poiss jäi tööga rahule, mis ongi kõige tähtsam.

Kena nädalat!
põrnikas lisas @ 05:02 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
19 Jaanuar 2009
Esimene nädal
Raske, raske on kui peab käima tööl ega saa meisterdada nii palju kui tahaks. Ime, et üldse midagi valmis sain, sest olen sellel nädalal kõvasti harutanud. Isegi mitte seda tuhmvalget mütsi, aga samasugust kollase-punasega tütrele - no ei klapi kuidagi. Aga sellest mõni teine kord.
Nädala saavutuseks said lihtne roheline kee ja paks müts, mida ma tegelikult juba ammu vajasin.Mütsi tegemisest.
Lõng Steinbach Wolle AHOI, üks tokk tervenisti ja teisest lõpetamise osa. (umbes niipalju)
Varras nr 5
Silmuseid 63


Ilusat töönädalat!
põrnikas lisas @ 04:24 - Link - kommentaarid (7)
Lehe algusesse
11 Jaanuar 2009
Paanika!
Esmaspäevast hakkan üle ilmatu pika aja uuesti tööl käima. Seni kuni rutiin lapsed-töö-kodu paika loksub võib minna määramatu aeg ja mul pole aimugi kui tihti ma oma nikerdamisi teha saan. Ja nii ma siis sel nädalavahetusel ja veel paar päeva ennegi alustasin paaniliselt erinevaid asju, mida kõike tahaks veel teha. Alustan ja harutan, sest ei saa ju nii teha, et teed ühte ja mõtled aina uutele tegemistele... Oh kui segane.
Nädala keskel sain siiski valmis midagi kaelariputamiseks. Tensha helmes, mida tahtsin juba ammu kaelakees näha...Pistan kiirelt pildid ja siis head und!
Head und!
põrnikas lisas @ 23:01 - Link - kommentaarid (16)
Lehe algusesse
07 Jaanuar 2009
Supersoe müts

Aega läks, aga lõpuks kudusin omale sooja talvemütsi. Ideaalis oleks tahtnud mantli juurde ühevärvilist mütsikest, aga läks vähe teisiti. Ehk võtab varsti mõni laps omale ja saan endale uue teha Mustriks keerutasin pisikesi 1-1 palmikuid, vahele 1 pahempidine, päris hea asendus 2-2 soonikule, nii et tundub, et teen mõne sellise mütsi veel.
Lõngaks mõnus ja paks SW Ahoi, mida ostsin ühe toki lootuses, et ehk jätkub. Oleks jätkunud ka kui oleks järginud vardasoovitust 9-10. Aga mina, külmavares, tahtsin eriti tihedat mütsi ja kasutasin ringvardaid nr 5,5 (60 silmust). Õnneks olin paar aastat tagasi midagi Ahoist teinud ja seda oli pisike roheline kerake järel. Nii et kui heleroheline otsa sai, siis edasi kompunnisin ja kasutasin tumedamagi viimse jupini ära. Tulemuseks sai lõbus tutimüts, millega külmal päeval lastega õues käia
Täna on lumi ka maas, nii vahva!
EDIT õhtupoole: Ei läinudki kaua aega, müts ongi laste kasutuses!
põrnikas lisas @ 13:20 - Link - kommentaarid (7)
Lehe algusesse
05 Jaanuar 2009
Viimane hetk öelda veel HEAD UUT AASTAT!

Sinine ja pruun
Sain omale kingituseks sinise (vat on ta nüüd sinine või mis? pigem ikka sinine) kampsuni. Helmekarbist leidsin täpselt sama tooniga portselanhelmeid, ajasin need takusele nöörile ja sõlmisin kinni. Igapäevaseks kasutamiseks lisand missugune!

Ja üks pusakee. Tõeline pusakee! Tegemise käigus läks mitu korda pusasse, nii et pidi kõvasti harutama. Jäin üsna rahule, suured helmed jagunesid päris ühtlaselt. Kanda saab nii vabamalt kui ka suurema keeruga

välguga pilt
tugevama keeruga pilt
põrnikas lisas @ 17:40 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
919280 külastajat