põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
24 August 2010
Aasta kõige parem päev on SÜNNIPÄEV!

Nüüd küll juba pea nädal möödas 18.-ndast, kuid meenutuseks...
Päris sünnipäev oli küll töine päev, aga kohe päev peale seda algas puhkus ja põrutasin laste juurde maale. Nad olid kogu sündmust vast rohkemgi oodanud ja oodates kõvasti meisterdanud.
Kaardid


Tädi juhendades ja valvates sai valmis minu uus öösärk.
Särk on eest jagatud neljaks ja iga laps sai joonistada pildi. Proovisime poseerida nii, et igaüks näitab oma maalingut, aga päris õiget pildihetke kogu sessiooni jooksul polnudki.Selja tagant on särk kaunistatud käe- ja jalajälgedega.Ja loomulikult sõime sünnipäevatorti, millel oli mustmiljon küünalt


Minu tegemistest
Jäin vanemale tütrele võlgu ühe mütsi. Värvidest meeldivad talle justtäpselt kõik need, mis olid Katia Bombay lõngas. Mustriks kudusin ringiratast Shetlandi pitsi. Tulemus tuli täpselt selline vallatu laineline nagu ootasin. Tütrele meeldis õnneks ka

Varras 3,5
Silmuseid 90, ehk 5 (18s-ga) mustrikorda
Lõng Katia Bombay (100% merseriseeritud puuvill, 50g=125m)
põrnikas lisas @ 15:10 - Link - kommentaarid (8)
Lehe algusesse
12 August 2010
Vask ja vanaroosa

Kerge rahutus oli hinges ja hakkasin ühel õhtul oma traatide ja helmestega mängima. Mõned päevad hiljem avastasin ema juures, et ta on omale vanaroosa vesti teinud. Ja kuna värvi poolest sobis tehtud kee suurepäraselt, siis polnudki vaja pikalt mõelda - kee on mu ema jagu!


(vest on pisikeste roosade cloisonne helmeste värvi)
põrnikas lisas @ 13:18 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
10 August 2010
Teatrivorm


Tädi tõi tüdrukule imearmsa õlapaeltega kullaselt sätendava kleidi. Täpselt sellise, millega on uhke teatrissegi minna. Edasi läks nagu ikka - lõngapood, lõng, vardad... kleit sai lisandiks samasuguse kullase boolero. Valmis sai kevadel teel Tartust Tallinnasse, tüdruk ise istus autos ees ja mina vehkisin tal selja taga varrastega. Salaja. Sünnipäevaks. "Vormis" käis tütreke teatris ja vaatas nii Sülfiide, Rigolettot kui ka Toscat.


Kaks, isegi kolm asja olen kudunud M.Webb-i Koekirjadest lk 238 vana kildi mustrit kasutades ja see praegune on esimene "õige". Võttis aga blondil peal arusaamiseks aega, et tühjad, märgistamata ruuduread tähendavad parempidiseid ridasid Muidugi päris valeks ei saa tekkinud mustrit ka lugeda, on ta siiski järjekordne variatsioon Shetlandi pitsist. Nn "mustrist mööda" tegin sel kevadel veel kaks (näitamata) boolerot - punane pisemale tüdrukule (oli vist) ja musta värvi suuremale. Kahtlane lugu on selle punasega - nagu ikka läks plikadel vaidluseks kelle oma nimet rõivaese on ja pakun, et kuskil juuni alguses oli asi neil nii hästi ära peidetud, et mina ei suuda seda enam leida. Nii et pildid tulevikus

PoseerimisülesvõttedSilmuseid 93, lahtilöödult -> 4*18 mustrikorraks, 2*10 soonik äärtesse ja +1 nagu mustris lisaks. Viimasena ringiratast kootavasse soonikusse kasvatasin silmuseid juurde.
Lõng - Katia Galaxy, (65% polüester, 35% metalliseeritud polüester, 25g=125m), lõngakulu 2 tokki (=cm pealt, juppigi ei jäänud järele)
Kudumiseks kasutasin oma lemmikuid, bambusest ringvardaid nr 3,5
põrnikas lisas @ 12:37 - Link - kommentaarid (5)
Lehe algusesse
06 August 2010
Mängisin swarovskitega...
... ja sain ehtekarpi mõned päikese käes sillerdavad ehted!


Päikest!
põrnikas lisas @ 05:32 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
919280 külastajat