põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
19 August 2009
Otsustasime ämmaga väheke tikkida

Eile oli tegus päev, viimase lihvi said mitu riideeset. Lapsed tassisid ette oma maal leiduvaid igavaid särke, mida siis kaunistama pidi. Väga ambitsioonikalt valisin Muhu tikandi ja hakkasin mooni tikkima. Suur tükk ajab suu lõhki, hehe, Väga suurelt ma seda näidata ei julgegi - arenguruumi veel küllaga, aga tüdruk jäi õnneks rahule.
Suure hurraaga hakkas tikkima ka tüdruk ise, aga asi piirdus siiski vaid padjapüürile joonistamisega. Vanaema oli meister, kes asja lõpule viis ja nii sai valmis vaat' et komplekt.


***
Suurema särk polnud veel päris valmis kui pisem tüdruk tuli oma tellimusega. Oli oma riietekastist välja otsinud ühe särgi ja nõudis sinna peale ka kaunistust. Lükkasin talle ette ristpiste-brošüürikese, sellest valisime välja ühe daamikese. Kui see toimetuste vahelt valmis sai, rändas kohe selga ja suurema pildi sain õhtul kui särk juba mõne plekigi kogus.
*Särk ise oli väikses soonikus, ristpistet sinna sobitada polnudki teab mis raske.


***

Täna pealelõunat olid tikkimised tikitud (vähemalt ma ise arvasin nii!), aga suurem poiss oli avastanud tikkimisraamatukesest auto mustri ja temalgi oli vaja see hädasti särgile saada Õnneks leidsime siiski ainsa kirjadeta särgi ja läks uuesti tikkimiseks. Sileda pinnaga oli muidugi keerulisem, aga valmis sai. Väikevend veel tellimust ei teinud


***
põrnikas lisas @ 20:36 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
08 August 2009
Kahe peale tehtud kaunikene
Minu pisiplika (seesama eelmise postituse tekinäitaja ) sai omale komplekti seelikust ja mütsikesest. Seeliku autor on mehe õde, mütsikese tegin mina seelikust järelejäänud lõngast.
Mustrid mõlemad nii nagu heegelnõelast tulid.

põrnikas lisas @ 18:54 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
919280 külastajat