põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
25 Aprill 2011
Lillekesed rohus

Mida kinkida kaksikutele tüdrukutele, kelle mõlema lemmikvärviks roheline ja kes väikestviisi tegelevad võimlemisega? Minu mõte jooksis vägisi sääristele.
Ostsin lõnga, isegi lõngad… kudusin kokku mohääri (Baroness Mohair) ja villa-akrüüli segu (Alvita Erica). Nii et kokku tulid sellised soojad ja pehmekesed jalasoojendajad.


Mustri leidsin kunagi Ravelry-d kammides, nüüd oli hea kohe kuduma hakata. Ühele tüdrukutest meeldisid valged lilled, tema sääriseid kaunistavad valged iiri roosid.


Teisele meeldisid kollased, heegeldasin kollased. Iiri roosi muster oli mul varem prinditud, üks sarnane, kuid neljakihiline on näiteks mypicot.com aadressil siin.Sünnipäevalastega sessiooni mul teile pakkuda pole, aga modellide karmi töö tegid heameelega mu enda plikad. Ajasid aga pargis säärised oma õueriiete peale ja keksisid.
Alguses sätiti jalgu suht tagasihoidlikult. Väiksem püüdis olla sünkroonis suuremaga.


Tulevased omanikud said 8a, seega minu pisemale plikale (6a) säärised kergelt üle põlve. Suuremale (10a) enam-vähem parajad, aga temal olid põlvpüksid, nii et ülemine äär jääb pükste alla peitu. Nii et ma arvan, et päris omanikele jäävad igati ilusasti.


No ja siis läks võidu hüpete tegemiseks Pärast kuulsin pilte vaadates, et suurem saigi kannaga pihta...


Vaat nii. Seda ma siis tegin need kaks nädalat Aga kahjuks nädalavahetusel sünnipäevalastega ei trehvanud ja pakikesed jäid neid ootama. Kergelt kahju oli sääristest loobuda, võiks kohe ühe kahese komplekti omadele ka teha... Eks paistab, äkki sügisepoole...

Andmetest ka
Lillemuster Ravelry-st, peale heegeldatud lillekesed, nr 1 heegelnõelaga.
Sääriste alustuseks lõin 43 silma,
sukavardad 3,5
Lõngad
* Baronesse Mohair (50% polüakrüül, 50% mohäär, 50g=165m), 2 tokki
* Alvita Erica (50% vill, 50% akrüül, 50g=116m), 3 tokki
põrnikas lisas @ 08:14 - Link - kommentaarid (7)
Lehe algusesse
11 Aprill 2011
Eriprojekt - minu päris esimesed sokid

Kohe vägisi sunnin ennast blogima, suur tegemise hoog on sees ja valmisolevaid asju muudkui koguneb


Mu emal oli 16.märts sünnipäev, tean, et talle meeldib kodus villaste sokkidega käia ja sellepärast otsustasin talle kingituseks kududa sokid! Et need ikka õigeks ajaks valmis saaksid, alustasin rekordilise ajavaruga ... hohoooo - sokikudujad, jah, see on võimalik... oktoobris-novembris.
Teooriaks tuulasin raamatupoode ja leidsin Apollost meeldiva sokiraamatu Sokkide väel. Mul oli hirmus hea meel, sest suutsin hankida viimase raamatu! Suured tänud ka loomulikult Tintsikule puust ja punase sokikooli eest, töötasin ka seda materjali usinasti läbi. Päris tihti leidsin ennast kolme või nelja materjali paralleelselt uurimast, kuid tasapisi ja etapiviisi kududes jõudsin oma super-soki-projektiga täpselt õigeks ajaks valmis.


Nüüd, kuu aega hiljem oskan öelda, et sokid on emal tihedas kasutuses, vaid pesuks tulevad korraks jalast ära.
Pistan nüüd pildid kiirelt vahele enne kui arvuti aku otsad annab

Ahjaa, andmeid ka.
Igal vardal oli 18s. Vist natuke paljuvõitu, aga jalga sobisid mõnusalt.
Lõng 2 tokki ...kohe vaatan nime-koostist.., järele jäi ka.
Sukavardad nr 2,5

Midagi ma tegin valesti, või oli süüdi see suur algsilmuste arv, igatahes jäid sokid kergelt naljaka kujuga. Aga ausõna, jalas on ülimugavad ja selles laias kohas silmuste arv on täiesti õige, midagi kahandamata ma ei unustanud, aga proovimine näitas, et vaja lisaks kahandada, nii et kahandasin ka sealt, kust muidu ei ole vaja. Kui praegused pooleli olevad asjad valmis saan, siis ausõna teen sellised, mis ka kujult rohkem õigeid sokke meenutavad.


Kingile lisaks joonistasin kaardi ja heegeldasin sinilillega järjehoidja. Õmblesin kaks sinilille kokku ja sisse peitsin puuhelme. Seotud lõngaga järjehoidja-mudeli mõtles välja mu suurem tütar ja mina kopeerisin ideed. Kasutan muideks ise ka selliseid lõngast järjehoidjaid, väga mugavad, ei libise raamatu vahelt välja. Ainult selle vahega, et mul pole heegeldatud vaid plastmassist sulatatud, lapsed mingi aeg tootsid neid päris kõvasti.


Üks pilt veel...
põrnikas lisas @ 19:08 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
08 Aprill 2011
Peoga ehteid!

põrnikas lisas @ 07:01 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
919285 külastajat