põrnika tegemised
põrnika tegemised
aegajalt tekib igasuguseid ideid ... mille teostus kipub tavaliselt uneaega ronima :)
22 Aprill 2009
Tegin oma pruuni vaskkee pikemaks ja lisasin kinnituse, oli teine enne väga ebamäärase pikkusega. Nüüd saab kanda kahte moodi, kas pikana või lühemana ja kaherealisena. Kannatab kruttida ka ümber käe ja kasutada käekeena. Oli teisega muidugi paras tükk tegemist, justkui uue keega, sest tahtsin, et helmed oleksid sümmeetriliselt.Ja oh mind, harakat! Must-valge riietuse juurde pidin kindlasti saama paar must-valget lisandit. Selleks otsisin helmekarpidest ammu tellitud klaashelmed ja vormistasin ära. Lihtsad, aga kantavad. Tavaliste klõpsudega kannatab olla paar tundi, siis hakkavad hirmsasti näpistama. Nii et äkki peaks siiski augud tegema, hmm? Või siis varuma kõvasti teistsuguseid klõpse, need 13.aprilli klõpsud olid päris talutavad.


Ühel õhtul mängisime suurema tütrega fimoga. Tema tegi oma projekti, mina veeretasin paar fimokuuli mustast ja valgest, pimedas helendavast. Pärast istusime pisematega pimedas toas laualambi juures ja plõksisime lülitit sisse-välja, et seda helendust imetleda, hehe!

Kirjud kuulid on jäägijuppidest, tegime lillevorstikesi, aga polnud hoogu sees, et need kuulideks veeretada. Üks pisike oranž roosike ka prooviks. Peab ju katsetama!


põrnikas lisas @ 06:59 - Link - kommentaarid (2)
Lehe algusesse
16 Aprill 2009
Lihtsad väänamised
Kipub nii olema, et mida lihtsam ehe, seda tihedamini on ta kasutuses.


Ja ühed klõpsud mulle ;-)

Toredat päeva!
põrnikas lisas @ 06:34 - Link - kommentaarid (3)
Lehe algusesse
13 Aprill 2009
Segupostitus
1. Minu esimesed päris-minu-kõrvakad!
Auke mul kõrvas pole, kõrvakaid kunagi kandnud ka pole. Aga sellegipoolest tekkis viimasel ajal tahtmine ka endale midagi külge riputada. Pisipoja sünnipäeva puhul tegin siis endale kingiks ühed pruunid. Hakkasid meeldima ja tegin mõne paari veel.
Pruunid, FP pruunid lihvitud helmed, vahele lillad seemnekad. Tikitud siidniidiga vasksele kõrvarõngatoorikule (pärit HH-st, loodan, et tuleb juurde).

Analoogsed rohelised, FP helerohelistest helmestest (tõenäoliselt Helmetoast). Neid jäi järele täpselt üks terve ja üks poolik!

Lisaks midagi suvist. Cloisonne ja klaaspärl.


2. Imekartulid
Minu kallis tütar tegi imelisi kartuleid. Täitsa ise kooris, lõikas piparkoogivormidega südameid, seeni, tähekesi... ja praadis. Maitsesid imehead


3. Ülikiire tort pisipoja sünnipäevaks
8. aprilli õhtul, peale laste magamapanemist istusin ja sorisin veel tükk aega helmestekarbis. Lõpuks võtsin ennast kokku ja suundusin torti tegema - lapsed ju ootavad eelkõige küpsisekat, heh..

Ime, et kodus üldse küpsist oli ... ja kohupiimapastat... ja veel kaks pakki
Nagu ikka - leotasin küpsised, panin alusele. Ilma igasuguse tseremooniata pigistasin pakist kohupiima peale. Kordasin nii mitu korda. Imekombel oli kapis ka šoksi, noaga kraapisin kibekiirelt suured liistakad peale ja valmis! Aega läks koos koristamisega vast 10 min
põrnikas lisas @ 05:52 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
11 Aprill 2009
Lihavõtete jänkupere
Üllataval kombel sel aastal valgetest munadest puudust ei olnud Nii et ostsime neid juurde ja asusime tööle - sibulakoortega ja peediga, värvitablettidega ja kleepsudega. Kokku värvisime täpselt 68 muna. Aeganõudvamad ja selleaastased lemmikud on aga need helebeežid, mis said värvitud peediga ja pärast tegime suurema tüdrukuga decoupage'is jänkujutsid peale. Jänkude selja taga on lilled ja liblikad, et ikka lõbusam oleks. Munadele kinnitasime pildid veega lahjendatud PVA-ga, ehk ei mürgita mune ära...Ilusaid lihavõtteid!
põrnikas lisas @ 18:32 - Link - kommentaarid (8)
Lehe algusesse
07 Aprill 2009
Impulssost.
Jah, selle kohta võib nii öelda küll. Järsku tuli mõte soetada HH-st mõned pärlid jm pudinad. Kui koju maandusin ja saaki sorteerisin, siis tekkis õnneks tunne, et peab mõne ehte vormistama. Tavaliselt läheb aega enne kui vaim peale tuleb ja õiged osad suudan kokku sobitada. Plaan oli kõigest na-a-tukene nokitseda ja teha pisikesed rebasekarva kõrvakad, aga kui hoog oli sees, siis tuli juba ka kee.
Rebasekarva klaashelmed, pruunikad mageveepärlid, vasksed lisad.***
Teistest tegemistest niipalju, et vaatamata muudele toimetamistele olen valmis saanud veel ühe ema-tütre seelikukomplekti, teine seelikukomplekt ootab väiksema seeliku lõpetamist.
põrnikas lisas @ 07:01 - Link - kommentaarid (6)
Lehe algusesse
02 Aprill 2009
Kingitus tütarlapsele
Sinine ehtekomplekt sünnipäevakingiks tütre sõbrantsile

Kee karbil

Sain hoo sisse ja tegin lisaks veel südametega kõrvakad. Leidsin peaaegu ühesugused südamed, ühelt poolt …

… ja teiselt poolt

Kõik kulinad läksid karpi peitu

põrnikas lisas @ 07:50 - Link - kommentaarid (4)
Lehe algusesse
919283 külastajat