Pitsikuduja päevik
Pitsikuduja päevik
07 Oktoober 2009

Triibumütsid poistele


Septembri viimasel hommikul, kui kraadiklaas näitas akna taga +3, ei leidnud ma äkki kapist ühtegi mütsi, millega last kooli saata kõlbaks. Kõik olid kas väikeseks jäänud või suvega liiga titekaks muutunud või liiga talvised! Sai siis üks ikkagi nii hädapärast lapsele pähe antud... Ja lubadus, et järgmiseks päevaks on uus müts olemas.
Tegelikult oli uus müts olemas juba siis, kui laps mõned tunnid hiljem koolist tuli.

Ja kuna vardad olid juba soojad ja lõnga ka veel jätkus, otsustasin teha ka väiksemale poisile triibulise mütsi. Väikestel lastel on aga mütsidega selline lugu, et kõrvad ja kukal kipuvad tihti paljaks jääma või siis vajub müts liiga silmadele, kui kõrvad sees on. Kõrvaklappidega mütsid mulle jällegi eriti ei meeldi, vähemalt praegusel aastaajal tunduvad nad liiga talvised...
Tegin siis nii, et kudusin sooniku ringselt nagu ikka mütsi puhul. Seejärel aga kudusin ainult kuklaosas kahel vardal (1/2 mütsi ümbermõõdust) olevaid silmuseid edasi-tagasi, lisades iga rea lõpus juurde ühe ootele jäetud silmuse. Kui olin nii kudunud 3 - 4 cm, jätkasin ringselt kudumist. Tulemuseks müts, mis hoiab kukla ja kõrvad soojas, aga ei vaju samal ajal silmadele! Panin paelad ka kuigi see müts seisab ka ilma nendeta väga hästi peas.

Lõngaks kasutasin TitanWool Superwooli, varras 4,5. Minu meelest väga hea lõng mütsi kudumiseks: hoiab hästi vormi ega veni välja.

Selline lihtne mütsitegu siis seekord.
Malena posted @ 06:54 - Link - kommentaarid (16)