Pitsikuduja päevik
Pitsikuduja päevik
30 Oktoober 2009

Väike must...
...versioon Heidi Kirrmaieri Buttercupist.

Kui ma seda toppi esimest korda nägin, teadsin kohe, et sellest saab teha hoopis kleidi.Väikese musta kleidi. Villase.

Tükk aega olen tahtnud kleiti kududa ja see tundus kohe väga õige olevat. Eriti mõeldes lähenevale pidude-hooajale.

Kleit on kootud ühes tükis ülalt alla. Algul edasi-tagasi, pärast ringselt. Ilma ühegi õmbluseta!!!
Mustris-lõikes tegin kohandusi vaid nii palju, et kehaosas on kasvatusi veidi tihedamalt, kui topi jaoks vaja oleks olnud, ja allääres rohkem pitsiridasid. See viimane muudatus polnud tegelikult üldse plaanis, aga lihtsa parempidise pinna kudumine tüütas ära ja nii sai kleit pitsilise ääre.

Lõngaks on Hjertegarn Alpaca Silk (60% alpaka, 30% merino, 10%siid), mida kulus XS suurusele 7 tokki, täpsemalt 310 grammi (minu arust uskumatult vähe!!!!). Ringvardad 3,5.
Kahjuks on musta värvi kudumit pea võimatu korralikult pildile saada...
Aga järgmine versioon samast mustrist on juba varrastel, kuid mitte mustana ja mitte kleidina!

Malena posted @ 08:18 - Link - kommentaarid (32)
20 Oktoober 2009

Boolero Kätlynile

Mõned nädalad tagasi tuli sõbranna jutuga, et tal oleks vaja boolerot. Et kas ma viitsin teha. No muidugi viitsisin! Sooviks oli, et boolero oleks soe ja palmikutega, mitte õrn ja pitsiline. Aga otsisin mis ma otsisin, ei leidnud ma midagi sellist, mis mulle endale kudumise seisukohalt huvitav oleks tundunud. Lõpuks jõudsin Novita sügisnumbrini ja seal see boolero oligi!

Ei olnud küll palmikutega, kuid siiski ilus ja tundus ka kudumise mõttes huvitav!
Sõbranna tõi lõnga ja mina hakkasin kuduma. Ja see osutus uskumatult lihtsaks. Mustriline kaarjas osa paistis esmapilgul üsna keeruline, aga oli tegelikkuses väga loogiline ja lihtne. Ainult tema pikkus oli uskumatu, nii et lõpuks olin sellest kaarest juba päris tüdinenud.

Kõige keerulisem oli hoopis kogu seda kaart ülejäänud boolero külge õmmelda. Aga peale paari harutamist sain ka sellega siiski hakkama.

Nädal hiljem sai sõbranna oma uue boolero kätte ja jäi väga rahule. Pilte kahjuks modelliga teha ei õnnestunud, aga kui kunagi õnnestub, eks saab need siis hiljem lisada...

Lõngaks Novita 7 Veljesta, vardad 4,5 ja 5. M suurusele kulus lõnga natuke vähem kui 4 tokki (natuke alla 600g).
Malena posted @ 08:23 - Link - kommentaarid (18)
15 Oktoober 2009

Barett ja sõrmikud

Olen ikka endale igal sügisel vähemalt ühe uue mütsi kudunud, aga sel aastal tahtsin hoopis baretti. Leidsin Designer Knittingu (Vogue Knitting) sügisnumbrist ühe pitsilise bareti mustri, mis mulle meeldis ja nii ta sündiski. Muster on iseenesest väga lihtne, ainsaks harjumist vajavaks asjaoluks see, et mustrit tuleb kududa igal real mitte üle rea nagu tavaliselt.

Kuna ma varem baretti kudunud polnudki, siis tuli teatava üllatusena, et õige vormi saamiseks, tuleb teda praetaldrikule venitatult kuivatada. Kuduma hakates arvasin, et baretile omane kuju saavutatakse ümbermõõtu kasvatades ja seejärel kahandades. Pärast mulle muidugi meenus lapsepõlvest, kuidas mu ema sama moodi taldriku ümber venitatult barette kuivatas!

Barett vajas muidugi ka sobivaid sõrmikuid. Sama pitsimuster sobis ka kindaseljale. Sõrmikuid pole ma juba tükk aega kudunud ja see on ka ju arusaadav - sellist nikerdamist juba väga tihti ette võtta ei viitsi! Kõik see sõrmede välja arvestamine ja ükshaaval kudumine on ikka väga tüütu.

Algul oli plaanis veel ka sobilik sall teha, aga kuna salli puhul peaks seda mustrit kuduma nii parem- kui ka pahempidistel ridadel, siis hetkel olen sallimõttest loobunud. Õigemini mitte päriselt loobunud, vaid lihtsalt natukeseks edasi lükanud... Teen vahelduseks teisi mustreid, muidu muutub väga üksluiseks!

Lõngaks on Filcolana Arwetta Classic. Vardad baretil 2 ja 2,5 ning sõrmikutel 2.
Malena posted @ 08:59 - Link - kommentaarid (35)
12 Oktoober 2009

Kroonprints

Minu kolmas ja senistest kõige paremini õnnestunud ehtne Haapsalu sall:

Muster: Kroonprintsi kiri
Lõng: Ogre 28/2, 100% villane
Vardad: keskosal 2,5 , äärepitsil 3
Mõõdud: 70 X 140 cm
Kaal: 82 g
Sallil on 1210 nuppu, nupus 9 silma

Oli väga mõnus kudumine! Ja kui teaks, mida nende valmis kootud sallidega peale hakata, alustaks kohe järgmist (loomulikult jälle uue mustriga)!

Malena posted @ 07:14 - Link - kommentaarid (30)
07 Oktoober 2009

Triibumütsid poistele


Septembri viimasel hommikul, kui kraadiklaas näitas akna taga +3, ei leidnud ma äkki kapist ühtegi mütsi, millega last kooli saata kõlbaks. Kõik olid kas väikeseks jäänud või suvega liiga titekaks muutunud või liiga talvised! Sai siis üks ikkagi nii hädapärast lapsele pähe antud... Ja lubadus, et järgmiseks päevaks on uus müts olemas.
Tegelikult oli uus müts olemas juba siis, kui laps mõned tunnid hiljem koolist tuli.

Ja kuna vardad olid juba soojad ja lõnga ka veel jätkus, otsustasin teha ka väiksemale poisile triibulise mütsi. Väikestel lastel on aga mütsidega selline lugu, et kõrvad ja kukal kipuvad tihti paljaks jääma või siis vajub müts liiga silmadele, kui kõrvad sees on. Kõrvaklappidega mütsid mulle jällegi eriti ei meeldi, vähemalt praegusel aastaajal tunduvad nad liiga talvised...
Tegin siis nii, et kudusin sooniku ringselt nagu ikka mütsi puhul. Seejärel aga kudusin ainult kuklaosas kahel vardal (1/2 mütsi ümbermõõdust) olevaid silmuseid edasi-tagasi, lisades iga rea lõpus juurde ühe ootele jäetud silmuse. Kui olin nii kudunud 3 - 4 cm, jätkasin ringselt kudumist. Tulemuseks müts, mis hoiab kukla ja kõrvad soojas, aga ei vaju samal ajal silmadele! Panin paelad ka kuigi see müts seisab ka ilma nendeta väga hästi peas.

Lõngaks kasutasin TitanWool Superwooli, varras 4,5. Minu meelest väga hea lõng mütsi kudumiseks: hoiab hästi vormi ega veni välja.

Selline lihtne mütsitegu siis seekord.
Malena posted @ 06:54 - Link - kommentaarid (16)
05 Oktoober 2009

Pärlendus...
Pärlendamine ei ole vist ikka päris minu ala. Vähemalt ei suuda see mind niimoodi köita, kui kudumine-heegeldamine. Eks ma aeg-ajalt midagi ikka valmis nokitsen, aga need on sellised lihtsad asjakesed, mille meisterdamine ei nõua just suuri oskusi.Selline oli seekord minu viimane pärlendus


Imetlen väga teiste isetegijate tehtud kauneid ja keerukaid ehteid, kuid leian, et iga kingsepp jäägu ikka enda liistude juurde. Ja tundub, et minu liistudeks on pigem kudumine ja heegeldamine...
Ja veel: minu blogil on uus nupp, aga ka vana peaks endiselt töötama.
Malena posted @ 09:47 - Link - kommentaarid (1)