Pitsikuduja päevik
Pitsikuduja päevik
25 November 2009

Norra-teemaline minikampsun

Umbes aasta tagasi plaanisin hakata kuduma üht palmikutega kampsunit. Ostsin lõnga, aga mitte terve kampsuni jagu korraga, vaid ainult 5 tokki. Tahtsin algul proovida, kas sellest lõngast saab üldse sellist kampsunit nagu ma soovisin. Üsna kiiresti sai selgeks, et ega ikka ei tule küll õige asi...
Lõng jäi seisma. Ühe paari sokkide sisse sai teda ka kasutatud, aga 4 tokki jäi täiesti puutumata.
Nüüd aga sattusin Garnstudio lehel ringi kolama ja seal ta oligi! Pisike norra-mustriline kamps! Tundus, et selle väikese asja jaoks sobib mu lõng ideaalselt ja ka kogus on piisav.

Nii saingi ära kasutatud 3 tokki halli Titanwool Winnerit, natuke valget tundmatut ja pisut punast Emmebi Nepali. Vardad 2,5 ja 3. Veimevakast 6 metallnööpi.
Malena posted @ 07:24 - Link - kommentaarid (25)
18 November 2009

Sügiseselt hall

Ärge nüüd jälle arvake, et mul mootoriga vardad on või midagi!
See kampsun valmis juba mitu nädalat tagasi ja on ka ohtralt kasutust leidnud, aga pildile on viimasel ajal raske asju püüda.Muster sama mis ka kootud kleidil, ainult varrukad tegin seekord 3/4 pikkusega. Varruka otsas tunnel ja tunnelis samast lõngast heegeldatud pael, mida saab soovi korral kerge vaevaga mõne edevamaga asendada.
Detailid ka:Lisaks mustrile, kasutasin ka sama lõnga, mida kleidigi puhul: Hjertegarn Alpaca Silk. Mulle lihtsalt nii väga meeldib see lõng! Hall, muide, tundub palju karvasem kui oli must. Kulus täpselt 5 tokki. Varras ikka 3,5.
Malena posted @ 08:34 - Link - kommentaarid (9)
16 November 2009

Veel üks must kleit

Nicky Epsteini raamatus "Knitting in Tuscany" on see kleit valge ja ulatub maani ning kannab nime Bella Bride`s Dress, ehk siis pruutkleit. Minul pruutkleiti vaja ei olnud. Ega ka ühelgi mu lähedasel. Aga heegeldada ma seda tahtsin. Samas tundus tobe hakata niisama ajaviiteks heegeldama pruutkleiti. Õde soovitas teha kleit must ja lühike. Algul ei suutnud ma seda asja üldse niimoodi ette kujutada. Lõpuks mõtlesin siiski proovida. Lihtsalt vaadata, mis sellest välja tuleb ja kas üldse midagi tuleb. Ühesõnaga ei seadnud ma endale mingit eesmärki see töö lõpule viia, vaid mõtlesin lihtsalt katsetada.

Motiivide heegeldamine polnud mingi kunst, küll aga oli nende kokkusobitamine. Skeem oli küll ette antud, aga ega need erineva suurusega tükid selle järgi ikka kokku sobinud küll. Ilmselt oleks mannekeeni peal seda olnud üsna lihtne teha, aga mul ju pole mannekeeni! Pidin niisama läbi ajama... Üsna pea aga loobusin skeemis järje ajamisest ja paigutasin motiive täpselt nii nagu ise heaks arvasin.
Teine minu jaoks uus asi oli heegeldatud motiivide ühendamine õmblemise teel. Siiani olen alati kõik kokku heegeldanud, aga siin olid kõik tükid lihtsalt nii erinevad, et kokku heegeldamisest ei tulnud midagi välja.

Võib vist öelda küll, et see pealtnäha lihtne projekt osutus viimase aja üheks keerukamaks. Aga valmis ta sai! Aega läks kaheksa päeva. Tulemusega olen ise väga-väga rahul. Ja nädalavahetusel oli põhjust kleiti juba kandagi!

Lõng on Hjertegarn Blend Bamboo (70% bambus, 30% puuvill). Väga hea parajalt langev lõng, ja kleit ei veni välja ka! Heegelnõel 3. Lõngakulu pisut üle 7 (50-grammise) toki.

Malena posted @ 07:52 - Link - kommentaarid (25)
13 November 2009
Villased sõrmused

Need Reesi sõrmused ei andnud mulle lihtsalt rahu! Ühel ööl nägin neid lausa unes! Tegemist siis heegeldatud sõrmustega. Lõpuks proovisin ise ka... esimesest ettejuhtuvast lõngast. Sattus olema hall alpaca, sõrmuseks kindlasti mitte kõige parem valik. Ka ei saanud esimese korraga kroonlehti päris jäigaks. Ja pisikesi seemnehelmeid mul ka kodus ei leidunud (mulle ju meeldivad suured pärlid!). Ühesõnaga tuli välja nagu tuli, tehnika on vähemalt selge. Ja ma teen neid sõrmuseid kindlasti veel, selliste ehete meisterdamine on ikka palju rohkem minu ala kui pärlite traadile lükkimine...Sõrmuse läbimõõt on 3,5cm ja heegelnõelaks oli 2,5.
Aitäh Reesile suurepärase idee eest!
Malena posted @ 11:02 - Link - kommentaarid (2)
05 November 2009

Nipet-näpet

Mõni aeg tagasi, kui hakkasin kuduma musta Greta Garbo kirjaga salli, juhtus nii, et sall sai liiga lai. Avastasin selle siis, kui umbes 1/3 keskosast oli valmis. Jätsin töö pooleli ja alustasin uut ja kitsamat. Aga üles ma seda liiga laia ka ei harutanud, jäi lihtsalt seisama... Ja siis lõpuks sai temast hoopis seinapilt.

Muidugi ei olnud seda pitsi võimalik korralikult venitada, sest ma lõikasin ta ju lihtsalt suuremast tükist välja. Järgmisel korral olen targem: enne venitan ja alles siis lõikan!
Idee selliseks pildiks sain suvel Haapsalus sallipäeval, kus samamoodi raamitult võis näha tõeliste sallimeistrite kootud pitse.

Ja puhtast vajadusest selliste vidinate järele sündisid mu elu esimesed silmusemärkijad

Siiani olin ikka ilma nendeta hakkama saanud, aga kleidi kudumisel olid suisa hädavajalikud. Ja nüüd olen neid juba ka ühe kampsuni kudumisel kasutanud. No teevad elu kergemaks küll!

Suuremaid asju seekord näidata polegi. Üks asi on küll valmis, aga pildistamata, ja mitu asja poolikud. Aga eks nüüd enne jõule ongi nii, et kõike lihtsalt ei saagi kohe näidata...

Malena posted @ 09:18 - Link - kommentaarid (9)