Pitsikuduja päevik
Pitsikuduja päevik
29 Mai 2009

Nüüd on ta siis valmis! Saigi topi juurde ka väike boolero! Lõnga oleks jätkunud ka pikemateks varrukateks, aga mulle meeldis ta sellise pisikesena.


Kasutasin lõnga Emmebi Baby Fresh ja heegelnõela 3,5. Muster on omalooming.
Malena posted @ 06:35 - Link - kommentaarid (7)
26 Mai 2009

Üks heegeldatud topp on küll valmis saanud, aga kuna lõnga jäi veel natuke üle, siis tuleb topi juurde veel ka pisike boolero (loodetavasti ikka on veel nii palju lõnga järel). Seega ei hakkagi praegu ainult topi pilti üles panema, vaid hiljem terve komplektina.
Aga kuna vahepeal on jälle suvi tulnud ja söögina võiks eelistada midagi kergemat, siis tegin sellise salati pasta ja kuumsuitsu-lõhega


Retsept pärineb Anni Arrolt ja vaja läheb:
kuumsuitsu-lõhe
pastat (näit. penne)
erinevaid salatilehti
rucolat
fenkolit
kirsstomateid
parmesani

Kastmeks:
pestot
oliivõli
purustatud küüslauguküüs

Segada kaste kokku ja valada keedetud pastale. Fenkol lõigata õhukesteks viiludeks, salatilehed rebida väiksemaks, tomatid poolitada, lõhe tükeldada. Segada kõik kokku ja puistata peale parmesanilaaste. Nii lihtne ongi.
HEAD ISU!
Malena posted @ 08:31 - Link - kommentaarid (1)
22 Mai 2009

Aastaid tagasi vanema poja sündides tegin talle beebiteki. Tahtsin midagi poisile sobivat, mitte pitsivahulist. Samuti ei tahtnud helesinist nagu enamik beebipoiste asju kipub olema...
Niisiis sai tekk selline

Kudusin ruudud valmis ja ühendasin kinnissilmustega heegeldades. Muidugi ei mäleta nüüd enam, mis lõnga sai kasutatud, ainult seda, et tegemist oli ühe Novita lõngaga. Teki suurus on 86¤86cm ja ruudukesi on kokku 64.
Sel suvel kasutab seda tekki mu noorem poeg kuna minu arust sobib see ka pea aastasele lapsele!
Malena posted @ 09:40 - Link - kommentaarid (4)
21 Mai 2009

Nii, alustuseks näitan ühte toppi, mille ma paar aastat tagasi Kreeta reisiks heegeldasin. Kandnud olengi seda vaid korra, sest reisilt tulles olid siin ilmad juba külmad... ja eelmise suve veetsin oma teist poega oodates, nii et valge pitsiline topp ei läinud kuidagi selga.
Lõngaks kasutasin Baby Fresh´i (50% puuvill, 50% viskoos), heegelnõel 3,5. Kõigepealt tegin valmis rinnaosa ja siis sinna külge ülalt alla kehaosa. Nagu minu puhul ikka, mingit kavandit mul ei olnud ja kõik sündis töö käigus.

Nüüd hetkel on käsil üks töötlus samast topist, aga teiste värvide ja mustriga. Eks paistab, kas saab asja! Sellest juba mõni teine kord...
Malena posted @ 07:05 - Link - kommentaarid (7)
20 Mai 2009

Tere!
Siin ma nüüd siis olen. Niikaua kui end mäletan olen ikka mingit näputööd teha nokitsenud, seda juba enne kui kooli läksin. Nimelt vanatädi, kes mind lapsena hoidis, õpetas kinnissilmustega heegeldamise selgeks, kui olin nii 5-6aastane. Peale keskkooli oligi suhteliselt loomulik valik Peda tööõpetus. See jäi siiski pooleli peale esimest kooli-praktikat, sest tundsin, et ma ei ole õige inimene õpetamaks käsitööd puberteetidele, kes selle vastu vähimatki huvi ei tunne ja kõik tööproovid vanaemal valmis lasevad teha. Peale seda olen nokitsenud vaid oma lõbuks ja vahel ka teistele rõõmuks.
Malena posted @ 14:29 - Link - kommentaarid (3)