Pitsikuduja päevik
Pitsikuduja päevik
15 Jaanuar 2010
Mummujakk nr 2

Ega selle jaki kohta midagi eriti öelda polegi: on ta ju samasugune kui esimenegi. Ainult natuke peenemast lõngast, nii et saab ikka mantli all ka kanda!

Kuna ma ei tahtnud teha teist täpselt samasugust jakki, siis panin uuele heledamad paelad (kuigi tegelikult meeldisid mulle esimese jaki pruunid paelad rohkem).

Lõngaks seekord kokku kootud Katia Peru ja Alvita Peru ning varras 10 mm. Et lõng ja varras olid ettenähtust tunduvalt peenemad, siis kasutasin juhendit suurusele M, ja tulemuseks jakk suurusega XS.
Kootud 31.12.2009 - 3.01.2010.
Malena posted @ 13:21 - Link - kommentaarid (12)
11 Jaanuar 2010
Aeg maha!

Viimasel ajal hakkab mulle tunduma, et ma ikkagi ei jõua valmis teha kõiki neid asju, mida ma teha tahaksin. Mida rohkem ma koon, seda rohkem leian ma asju, mida teha tahaks... Ja need asjad ei ole just väikesed, vaid ikka enamasti kampsunid-jakid-kardiganid. Aga nende kudumine võtab ju aega - igaühele kulub nii umbes 5-6 päeva - ja selle aja jooksul tuleb veel mõtteid...
Niisiis otsustasin ma nüüd aja maha võtta ja keskenduda vähemalt mõneks ajaks sokkidele, kinnastele ja muule pudi-padile. Tõsi küll, hetkel lõpusirgel oleva musta kampsuni teen siiski enne valmis...
Siin on aga üks lihtne barett, mis pidi ka pea kuu jagu oma järge ootama, et siis ühe päeva jooksul kootud saada:

Muster jällegi Ravelryst. Lõngaks kokku kootud Katia Miski ja Fonty Angora. Ehkki muster nõudis varrast nr 8, kasutasin mina peenemat nr 6,5 kuna ma väga lottis baretti ei tahtnud.

Vahepeal sain valmis ka teise James Coviello mummujaki, aga ma veel mõtlen selle üle, kas seda ka siin presenteerida...
Malena posted @ 10:28 - Link - kommentaarid (16)
04 Jaanuar 2010
Öökullid

Möödunud käsitööaastale panen punkti õele jõulukingiks kootud kampsuniga.

Mustriks kõigile teada-tuntud Kate Daviese Owls. Õe sooviks oli saada hall palmikute ja passega suusakampsun ning mulle tundus just see muster selline lõbus ja mitte liiga tavapärane. Just selline, millega saab ka muidu käia, mitte ainult suusatada.

Ainus, millega väikeseid raskusi tekkis, oli silmadeks sobivate nööpide leidmine. Üheski õmblustarbeid müüvas poes ei olnud nii palju - 38 - ühesugust väikest särginööpi! Aga nagu piltidelt näha, siis lõpuks õnnestus need siiski leida!

Lõngaks Ecologico Camel, mille koostises lisaks villale ka 20% kaamelivilla. Varras nr 6. Suurusele 38, kulus lõnga 8 50-grammist tokki.

HEAD ALANUD AASTAT!
Malena posted @ 08:18 - Link - kommentaarid (17)