Pitsikuduja päevik
Pitsikuduja päevik
30 Detsember 2009
Triibukampsun Alexile

Kuna vahepeal läksid ilmad väga külmaks, oli muude jõulutegemiste vahel vaja leida aega ka vanemale pojale kampsuni kudumiseks. Eks nende poiste kampsunitega juba kord on nii, et ega seal suurt fantaasiat kasutada ei saa, ikka mida lihtsam, seda parem.

Lapse sooviks oli isegi, et kampsun oleks üleni hallitriibuline nagu kunagi sügisel kootud müts. Suutsin teda siiski veenda, et ehk ikka kooks mõne rõõmsama triibu ka sisse. Siinkohal olid mul muidugi omad huvid mängus: nimelt tahtsin ära kasutada võimalikult palju lõngajääke.

Et ma olen loomult väga laisk, siis ei hakanud ise midagi välja mõtlema ja kasutasin seda juhendit. Nii oli väga lihtne õhtuti teleka ees nokitseda ilma, et oleks pidanud midagi mõõtma, või arvestama, mitu silma kuhugi juurde kasvatada või kus täpselt peaks kahandama.

Kampsun on kootud ringselt alustades kaelusest.
Lõngadeks TitanWool Superwool, Emmebi Nazca ja mõned teised, mille nimegi enam ei tea. Kahjuks ei õnnestunud küll ühtegi lõnga päris viimse jupini ära kasutada, kuid ruumi sai lõngakorvi ikka juurde! Vardaks oli seekord 4,5.

See oli siis selle aasta viimane postitus. Eelmisel korral lubatud kolmas jõulukink peab jääma uude aastasse...

KAUNIST AASTA LÕPPU!!!

Malena posted @ 08:39 - Link - kommentaarid (14)
28 Detsember 2009
Lõpuks ometi...

...võib jõuluvana kingikotti piiluda, sest pühad on läbi ja kingitused selleks korraks laiali jagatud.Ega neid ise tehtud kinke palju olnud, aga need, mis olid saab nüüd ära näidatud.
Esiteks ämmale kootud õlasall.

Ei tahtnud seekord haapsalu salli, vaid üht lihtsat mohäärsalli. Mustriks Haapsalu salli raamatust üks käpakirjadest ja otsapitsiks üks N. Bushi raamatust leitud äärepitsidest.Lõngana kasutasin Rowan Kidsilk Haze`i (70% mohäär, 30%siid) ja vardaks 4,5. Lõnga kulus peaaegu 3 25-grammist tokki ja salli mõõdud said 65 X 180 cm. Lõnga juures oli mulle suureks üllatuseks, et see peale venitust nii hästi vormi hoiab!

Teiseks mehe õe pisitütrele retrohõnguline kleidike, mille disaineriks on Kristen Rengren.

Lihtne ripskoes kudum väikese Madeira pitsi lisandi ja kontrastse atlasspaelaga.

Muster ajakirjast Designer Knitting, Holiday 2009.
Lõngaks Katia Qina (80% alpaka, 20% bambus) ja vardaks 3,5. Pean ütlema, et see lõng on nii mõnus ja pehme, et võitis hoobilt mu südame. Kindlasti kasutan seda tulevikus veel mõnes kudumis!

Kolmandaks... Jah, see jääb siiski veel fotode puudumise tõttu saladuseks...

Malena posted @ 13:02 - Link - kommentaarid (10)
21 Detsember 2009
Jakilugu

Vot see James Coviello disainitud jakk oli küll selline asi, mida ma kohe pidin kuduma. Mõne asjaga lihtsalt on nii.

Mustrit mul polnud ja nii oligi algul plaan asi piltide järgi valmis teha. Siis aga sain Tommyka abiga ka mustri ja tundus, et kõik läheb kuidagi eriti lihtsalt... Kuni hetkeni, mil hakkasin sobivat lõnga otsima. Nojah, ega olegi nii lihtne leida lõnga, mida sobiks kududa vardaga nr 15! Lõpuks otsustasin mitu lõnga kokku kududa ja vardaks sai hoopis 12. Juhendis järgisin siiski S suurust, sest valmis jaki mõõte vaadates tundus, et see nr 15 vardaga kootud S oleks mulle ikka väga suur tulnud.

Töö edenes kiiresti... Pidigi edenema, sest näiteks seljaosa laius on 34 silma, mis on ju üks keskmist sorti tööproov! Samas oli suhteliselt raske kududa. Just raske, mitte keeruline, varras ja lõng ju ikka väga jämedad!
Ja tulemus mulle meeldib! Ainus viga on see, et jakki ei saa kanda! Vähemalt mitte talvel nagu mul plaanis oli! See jakk lihtsalt ei mahu mantli alla! Eks see muidugi ole mu oma viga, et ma kitsaid mantleid armastan!

Nüüd ma siis ei teagi, kas oodata soojemaid ilmasid, et mantlit vajagi poleks, või kududa uus jakk pisut peenemas lõngast. Viimase variandi puhul tekib küsimus, mida teha s e l l e jakiga: harutada on ka nagu kahju. Lõnga raha eest võiks ju maha müüa, aga nii väikseid inimesi pole just palju...
Kasutatud lõngad olid Simpsons Simpson ja Alvita Peru (mitte segamini ajada Katia Peruga). Kudusin kokku ühe lõnga Simpsonit ja kaks Perud, nii et kolm lõnga koos. Simpsonit kulus 5 tokki ja Perud 8. Varras nagu mainitud nr 12. Lisaks läks jakile 3 meetrit satiinpaela.
Muster ajakirjast Vogue Knitting Holiday 2005.

EDIT: Jakk leidis uue omaniku!
Malena posted @ 08:00 - Link - kommentaarid (20)
17 Detsember 2009

Jõuluaeg...

Jõulud lähenevad kiiresti ja käsitööd on tehtud vaat et rohkemgi kui muul ajal aastast, aga näidata ei saa midagi. Vähemalt mitte enne kui jõuluvana on oma töö teinud...
Tulebki siis näidata vanu asju.
Näiteks eelmise aasta jõulupuud:

Tahtsin tookord valgeid ehteid, aga ei leidnud poodidest midagi. Tuligi endal heegeldada-tärgeldada... Ja puu sai rikkalik!
Sel aastal meil jõulupuud ei tule... Põhjuseks muidugi üks väike 1aasta ja 4kuu vanune päkapikk...
Ja meie pere päkapikke käisime hiljuti Harrieti Stuudios pildile ka jäädvustamas

Mütsid nende peas on muidugi ise tehtud (Abakhanist ostetud fliisist ja kunstkarusnahast).

KAUNIST JÕULUOOTUSAEGA KÕIGILE!
Malena posted @ 14:21 - Link - kommentaarid (8)
04 Detsember 2009
Pisut päikest

Ühel nädalavahetusel küsis abikaasa, mida ma arvaks, kui õige sõidaks nädalaks päikese kätte. Mis sai mul selle vastu olla - ma olen ju kodune emme ja mingit takistust reisiks ei ole! Mõeldud - tehtud... Esmaspäeval ostsime piletid ja juba neljapäeva õhtul olimegi Tenerifel.
Mingit uut riietuseset tahtsin aga ikkagi selleks puhuks teha. Kleit oleks olnud tore, aga kuna aega oli vaid paar päeva, siis tuli piirduda topiga.
Lõng on Hjertegarn Blend Bamboo, varras 3,5 ja 3.
Muster Ravelryst.
Malena posted @ 12:27 - Link - kommentaarid (9)